Prędkościomierz

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
JanMaz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 19:47
Lokalizacja: Strzelno

Prędkościomierz

Post autor: JanMaz »

Koledzy czy taki prędkościomierz jest wystarczający do pomiarów, chodzi o dokłaność i inne funkcje.

Pozdrawiam JanMaz
Awatar użytkownika
JanMaz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 19:47
Lokalizacja: Strzelno

Re: Prędkościomierz

Post autor: JanMaz »

JanMaz pisze:Koledzy czy taki prędkościomierz jest wystarczający do pomiarów, chodzi o dokłaność i inne funkcje.

Pozdrawiam JanMaz
Ps zapomiałem wstawić odnośnik do adresu - http://opticswarehouse.co.uk/proddetail ... %5Fdigital

Przepraszam i pozdrawiam
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Co do dokładności się nie wypowiem, bo nie mam takiego. Mam Shooting Chrony Gamma i póki co sobie chwalę. Na chwilę obecną musi wystarczyć.
Sadzę , że będziesz zadowolony. Potrafią być naprawdę spore różnice pomiędzy prędkością ksiązkową a rzeczywistą przy danej elaboracji. Więc prędkościomierz jest przydatny.
Pozdrawiam.
okti
Posty: 97
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 11:39
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: okti »

Też mam Shooting Chrony Gamma master i sobię chwalę, tego z linku nie znam ale nie jest za drogi i na początek napewno wystarczy
Awatar użytkownika
grzegorzsikorski
Posty: 78
Rejestracja: wtorek, 29 lipca 2008, 13:50
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
Kontakt:

prędkościomierz

Post autor: grzegorzsikorski »

okti
Posty: 97
Rejestracja: sobota, 31 maja 2008, 11:39
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: okti »

nie jestem sknerą ale dla mnie zdecydowanie za drogo za ten sprzęt
ulyssenardin
Posty: 72
Rejestracja: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 15:51

Post autor: ulyssenardin »

koledzy, ja nie używam (wole bez) i powoli dochodzę do wniosku, że robię poważny błąd :!: :!: :!:

kiedy ja zaczynałem swoją przygodę :whistle: z reloadingiem to takie sprzęty były rzadkością i nawet nie bardzo było wiadomo gdzie to kupować.


mało tego, nawet wiedząc gdzie to jest (do kupienia) to i tak wówczas musiał bym poprosić tatę o pożyczkę [-(

teraz i czasy są inne, i ceny są inne. jak znam życie, to ceny jeszcze się zmienią i podorzą za miniaturyzacją sprzętu 8-)
tylko jedno ale: wydaje mi się, że szukając sprzęt "dla siebie" każdy powinien brać pod uwagę szczególnych uwarunkowań "swojej kuchni". :-k

np. ja już od dawna przeniosłem swoje dane na pc-ta i, jak sobie kupię prędkościo-czasomierza to na pewno z ujściem do kompa, bym się od marszu uwolnić od przepisywanie tego wszystkiego (dane) po 100 razy 8-[

to tylko jeden warunek, pierwszy który przyszedł mi do głowy, każdy na pewno ma swoje wydziwiasy i wymagania odnośnie sprzętu :D
adelante!
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

No i owszem. Moje wydziwiasy są takie , że już mi nie wystarcza "Chrony" ( bo ma tylko pomiar prędkości - niestety ). W planach jest Oehler 43 z pomiarem prędkości , ciśnienia, czasem dolotu na 100yds/m, wyliczaniem wsp. balistycznego pocisku i innych takich duperelach..... [-o<
ozmos
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 06 lipca 2008, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: ozmos »

Prochrono jest dokładniejszy niż Shooting Chrony.
ozmos
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 06 lipca 2008, 18:03
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: prędkościomierz

Post autor: ozmos »

grzegorzsikorski pisze:http://www.straight-shot.de/catalog/pro ... ucts_id=48
Koledzy co o tym sądzicie.
Jeśli Ci nie przeszkadza pomiar tylko w stopach ...
ODPOWIEDZ