Rozgrzewająca się lufa

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

picolo
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 06 marca 2012, 12:39
Lokalizacja: Tczew

Rozgrzewająca się lufa

Post autor: picolo »

Witam,
Ostatnio podczas strzelania drabinki z naważkami co 0,1 graina, zauważyłem, że w miarę postępu strzelania, pomimo wzrostu naważki przestrzeliny układały się w miarę tak samo. Powiedziałbym, że kula w kulę.
Pytanie do doświadczonych kolegów, jak wy strzelacie? Lufa Varmint, czy studzicie lufę pomiędzy strzałami? Jaka maksymalna temperatura przy której przerywacie strzelanie?

Pozdrawiam
Maciej.
DB Maciej
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Robiłem mniej więcej tak;trzy strzały rozgrzewające lufę w kulochwyt,
Drabinka-tępo strzelania w miarę równe,im wyższa temperatura otoczenia dłuższe przerwy,kontrola co trzy strzały gdy lufa zaczynała parzyć rękę dłuższe przerwy.
:halo-
Alphamale
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 05 kwietnia 2012, 03:40

Post autor: Alphamale »

Nie wiem w jakim kalibrze strzelales ta nawazke, ale ja nigdy nie strzelam co 0.1gr bo ciezko jest to odmierzyc.
Dla kalibrow do 6mm proponuje co 0.2gr a powyzej 0.3gr.
Pozniej, kiedy znajdziesz ciekawe ladunki i tak bedziesz musial strzelic kilka grup.

Co do lufy, ma byc taka 'sama' na poczatku strzelania. Ja nigdy sie nie spiesze jak juz strzelam drabinke,
ale nawet kiedy robie to wolno, i strzelam max 12 kulek to lufa robi sie ciepla, przez co moze pracowac ciutke inaczej niz
kiedy jest zimna.
Po skonczeniu 12 kulek, a to jest max ktore 'jade', ponownie strzelam to sama drabinke, ale zaczynam od drugiego konca.
Jesli przestrzeliny sie pokrywaja, lub daja ta sama krzywa, to mam odpowiedz.

Sa jeszcze inne metody na odnalezienie celnego ladunku.
Stanisław
Posty: 313
Rejestracja: poniedziałek, 05 grudnia 2011, 00:10
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Post autor: Stanisław »

Przy zimnym strzale pocisk może układać się inaczej. Różnice zależą od broni i mogą być indywidualne. W SWT nawet od kilku do 10 cm na 100m. U nie w (tikka T 3 varmint) 308 W. są niemal niezauważalne do kilku cm na 300 m i zależą również od amunicji. Dobrze jest strzelać i starać się zanotować i zbierać doświadczenie. :)
ODPOWIEDZ