lakierowanie ołowiu

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

lakierowanie ołowiu

Post autor: sokal »

jakiej farby użyć do lakierowania pocisków. Lakierowanie proszkowe odpada bo nikt nie chce się podjąć takich pierdół (jeden fachowiec krzyknął mi 37,90 za 50 pocisków .356 :lol:
w grę wchodzą tylko farby w sprayu, bo na takie mam warunki (brak pistoletu i kompresora). Wypróbowałem na razie podkład do metali kolorowych z aluminium ale farba złazi od dotykania paznokciem. Co tu robić?
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Witam.
Wodnik Szuwarek to przerabiał i znalazł właściwą farbe, może sie podzieli doświadczeniami.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

pisałem do Niego ale nie odpowiada :( Na razie odpuściłem sobie po tym jak musiałem oskubać z farby 100 czubków
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

....Na razie odpuściłem sobie po tym jak musiałem oskubać z farby 100 czubków...
Modelarze aby usunąć niechciane stare powłoki lakierów robi kąpiele w Krecie albo płynie hamulcowym - są tez specjalne specyfiki do tego.....Od oskubania to jest US.... :lol:
Piotr
Awatar użytkownika
robo_chlop
Posty: 217
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 19:00
Lokalizacja: GLIWICE

Post autor: robo_chlop »

Jesli dobrze pamiętam Wodnik mówił o jakiejś farbie antykorozyjnej, ale nie bardzo wiem jaka to była.
Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: sokal »

prawdę mówiąc lepiej było je po prostu przetopić ale pomyślałem o tym dopiero w połowie drogi. Zresztą obierało się je jak mandarynki :)
ODPOWIEDZ