nieaktualne

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Dunbar
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2011, 17:25
Lokalizacja: Szczecin

nieaktualne

Post autor: Dunbar »

nieaktualne
Ostatnio zmieniony wtorek, 08 grudnia 2015, 12:14 przez Dunbar, łącznie zmieniany 2 razy.
Dunbar
Posty: 18
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2011, 17:25
Lokalizacja: Szczecin

Berger hybrid 6,5 140gr.-vv n560

Post autor: Dunbar »

nieaktualne
Ostatnio zmieniony niedziela, 06 grudnia 2015, 20:55 przez Dunbar, łącznie zmieniany 1 raz.
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Oczywiście że pomożemy jest tylko jeden problem QL nie służy do obliczania COL ty sam musisz zdecydować jaki długi nabój chcesz elaborować. Pisałem już wcześniej o tym że koledzy często żeby nie powiedzieć zawsze podają dane które nie są dla QL przydatne czyli rodzaj spłonek , łusek, rodzaj broni i skok gwintu. Nawet długość lufy nie ma wpływu na naważki minimalne i maksymalne a jedynie na prędkość początkową pocisku.
Awatar użytkownika
Maz
Posty: 368
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2012, 21:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maz »

Problem w tym że w QL brak tego pocisku. Przynajmniej w miom w wersji 3.6. Nowsza wersja pojawiła się bardzo niedawno... Spróbuj zastosować naważki z innego pocisku zbliżonego wagą, ja tak zrobiłem (scenar 139) i było ok. Długość - zmierzyłem max do gwintu i wycofałem 0,5mm.
Miłego dnia!
winek64
Posty: 571
Rejestracja: czwartek, 23 września 2010, 12:32
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: winek64 »

Dla pocisku Bergera 140gr i długości kulki 34,2mm naważka minimalna to 2,95grama a maksymalna 3,25grama według mojego QL. Zmierz długość kulki jeżeli byłaby dłuższa to można troszkę zmniejszyć naważki. Pokrywa sie to prawie z danymi z manuala Lapua tam dla N560 i pocisku sierra 140gr nawazki minimalna 2,93grama a maksymalna trochę mniejsza niż w QL czyli 3,13grama. Wiadomo że dane w tym manualu są bardzo bezpieczne i pewnie z tym 3,25 grama też nie będzie problemu. Ale jak zwykle zaczynaj od najmniejszych i obserwuj co się dzieje.
COL dla twojej kulki QL przyjał 80mm ale musisz sprawdzić czy to nie bedzie za dlugakulka gdybyś chciał ją skrócić to zredukuj naważki a szczególnie maksymalną.
ODPOWIEDZ