6,5x55SE i Barnes TSX 130 gr - a jaki proch?

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Bartek L
Posty: 93
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 22:54
Lokalizacja: Janów

6,5x55SE i Barnes TSX 130 gr - a jaki proch?

Post autor: Bartek L »

Witam
Zamierzam użyć prochu VV ale jeszcze nie wiem którego. Do tego zestawu w tabeli VV wymienione są N160, N560 i N165. Który Waszym zdaniem będzie najodpowiedniejszy?
Interesuje mnie wysokie skupienie głównie na odległościach bliższych 200 niż 100m :)
Awatar użytkownika
Old Timer
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 07:54
Lokalizacja: z Kranca Swiata

Post autor: Old Timer »

N160 zaczynac od 43 grains = 2.79 grama i nie przekroczyc 47.3 grains =3.06 grama

N560 - zaczynac od 46.4 grains = 3.01 grama i nie przekroczyc 50.2 grains = 3.25 grama

Jaka bron i jaki skok gwintu?

Wszystko zalezy od tego jakie skupienie chcesz to Wacpan otrzymac. "Wysokie" ... znaczy sie jakie? 5 Strzalow na 100 metrow ... wszyskie we wiaderku?, Czy 5 strzalow na 100 metrow wszystkie w 5-cio zlotowce?

W uzyskaniu skupienia dla drugiego przypadku z Barnes'em bedom klopoty...Ale zycze powodzenia :D
Spluwe wyciagam szybciej niz portfel
DB Waszmosci
Bartek L
Posty: 93
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 22:54
Lokalizacja: Janów

Post autor: Bartek L »

Broń to Blaser R93, skok gwintu - jakiś standardowy - jeszcze go nie mam.
"Wysokie" - najlepiej nawet 5 groszy na 100m :)

Czemu z TSX miałyby być kłopoty?
Awatar użytkownika
Old Timer
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 07:54
Lokalizacja: z Kranca Swiata

Post autor: Old Timer »

..."Czemu z TSX miałyby być kłopoty?"


bo "wysokie skupienie " z Barnes'em bendzie trudne do osiagniecia dla tego kalibru... ale .... byc moze nie wykluczone...?
Spluwe wyciagam szybciej niz portfel
DB Waszmosci
Bartek L
Posty: 93
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 22:54
Lokalizacja: Janów

Post autor: Bartek L »

Old Timer pisze: bo "wysokie skupienie " z Barnes'em bendzie trudne do osiagniecia dla tego kalibru... ale .... byc moze nie wykluczone...?
A bardziej konkretnie? Jakie czynniki mogą wpłynąć negatywnie na osiągnięcie dobrego skupienia w tym kalibrze? Czy w 308Win też może być trudność w osiągnięciu skupienia rzędu 15 mm (po centrach przestrzelin)?

Jakie pociski zatem nadają się do 6,5x55 SE? Czy TTSX będzie lepszy czy nie ta droga? Co z pociskami TSX jest nie tak? Czy może z firmą Barnes?
Awatar użytkownika
Old Timer
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 07:54
Lokalizacja: z Kranca Swiata

Post autor: Old Timer »

Nie w tym rzecz aby cosik bylo zle z Barnes'em.
Z mojej praktyki w tym kalibrze: poniewaz interesujom mnie przede wszystkim pociski do celow mysliwskich a w poludniowej Kaliforni zabroniono uzywania pociskow z olowiem, wienc silom rzeczy chcialem zamienic na miedziaki.. tombaki ..czy jak im tam- Barnes'a. Nigdy nie osiagnolem Barnes'em skupienia jak np. uzywajonc pociskow Berger'a 140 gr. Wobec tego 6.5x55SE nie jezdzi ze mnom do poludniowej Kaliforni, bo po co ?
Nie wiem jakie czynniki mogom wplywac...ale generalna zasada jest taka: nie strzelaj tym co Ty lubisz...strzelaj tym co "lubi" Twoj karabin !

Ale nie polegaj to Waszmosc na mojej opini, a sam przetestuj.

Najlepsze skupienia do celow mysliwskich w moim przypadku dajom pociski Hornady RN 160 gr. Mam w planie experymenty z Lapua Mega i swoim zwyczajem zaczne testowac od najciezszych. A poki co, Hornady spelnia swoje zadanie.
Spluwe wyciagam szybciej niz portfel
DB Waszmosci
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Co prawda nie poluje ale składałem na Mega 155gr. i całkiem dobrze to latało. Niestety ten pocisk nie nadaje się na większe odległości.
Wojtek
Awatar użytkownika
Old Timer
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 07:54
Lokalizacja: z Kranca Swiata

Post autor: Old Timer »

Cyrograf15 pisze:Co prawda nie poluje ale składałem na Mega 155gr. i całkiem dobrze to latało. Niestety ten pocisk nie nadaje się na większe odległości.
Wojtek


"....wieksze odleglosci"....... znaczy sie, jakie?
Spluwe wyciagam szybciej niz portfel
DB Waszmosci
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Większe to jest 600m czy 900m. Na 100m a nawet 300m jak najbardziej.
Wojtek
toms
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 23:48
Lokalizacja: Wawa

Barnes Tsx

Post autor: toms »

Ja sobie zrobiłem do 300wm nabój z Barnesem Tsx 130 grs. Używam go w okresie letnim na rogacza i dziczka. Cienka w lutym także nie zgłaszał uwag . Polecam te kulki. Robię na VV 160. Połamania.
ODPOWIEDZ