COL z tabeli a rzeczywista długość 308w

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

tmk30
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 07 października 2013, 16:59
Lokalizacja: Wroclaw okolice

COL z tabeli a rzeczywista długość 308w

Post autor: tmk30 »

Koledzy jestem jeszce troszke zielony w elaboracji bo niedawno zacząłem ale mam pytanie odnosnie długości.chodzi mi przede wszytskim o mege 150grs i VV N 135 (mam tikke t3 varmint).
Zmierzyłem z ciekawości fabryczny nabój i ma 64,5mm a na stronie lapua podaja COL 65,2!!!!!!!!!!!
skąd taka różnica???
Ma ktos może taki sztucer i strzelał z megi 150grs??
darekas
Posty: 481
Rejestracja: środa, 06 marca 2013, 17:22
Lokalizacja: Lubelskie koło Białej Podlaskiej

Post autor: darekas »

Też na początku wpadłem na wspaniały pomysł z pomiarami fabrycznej amunicji i wyszło mi podobnie.
Z tego co się dowiedziałem i pewnie potwierdzą to mądre głowy tego forum amunicja fabryczna jest wykonywana tak żeby pasowała do każdej broni w tym kalibrze. Czyli pociski są osadzane nieco głębiej.
Osobiście na początek zawierzył bym tabelom no chyba że chcesz osadzać pocisk na przysłowiowym gwincie lub pocisk z podanym COL nie mieści się w komorze lub magazynku.
Darek
tmk30
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 07 października 2013, 16:59
Lokalizacja: Wroclaw okolice

Post autor: tmk30 »

tym razem spróbuje zrobić jednak z tabeli lapua i zobaczymy co wyjdzie;) dodam że nie zależy mi na skupieniu kula w kulę chociaż koniczynki satysfakcjonują ale ja przede wszystkim poluję.Robiłem ostanio 200 grs i całkiem niezle latały i pieknie kładą zwierzynę.ma ktoś może sprawdzone naważki dla t3?
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Różne pociski rożną maja długość i nie wszystkie da się tak osadzić, aby:
a. długość pasowała do tabeli;
b. pocisk się jeszcze trzymał w łusce;

Długości z tabeli są moim zdaniem, nie mam gdzie w tej chwili zajrzeć dla sprawdzenia, długościami maksymalnymi.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
tmk30
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 07 października 2013, 16:59
Lokalizacja: Wroclaw okolice

Post autor: tmk30 »

to nikt z kolegów nie strzela z t3 w 308w z megi???????? :bh|: :bh|: :bh|:
Jacek Soplica
Posty: 170
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2011, 22:41
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Jacek Soplica »

Witam :)
Lałem kiedyś z mojej T3 308 hunter z kulek lapua mega 150 gr, ale była to fabryczna, wywaliłem tego koło 8 paczek i jak skompletowałem wszystko do samodzielnego wyrabiania strzeliwa na polowanie O:) na polowanie to za namową niektórych tu z forum zakupiłem pierwsze pociski hornadego, pociski tanie a te z których polowałem bardzo dobre, aktualnie testuję interbonda no ten już najtańszy nie jest ale bardzo ciekawy pocisk, a że łusek lapua jest #-o to wychodzi z tego niezły duet .
Pozdrawiam
:halo-
Jacek Soplica
ODPOWIEDZ