Automat 308 win znaczy (rysuje) łuski. Czy można elaborować?

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Methestel
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 24 grudnia 2013, 09:43
Lokalizacja: Opolskie - okolice miasta Nysa

Automat 308 win znaczy (rysuje) łuski. Czy można elaborować?

Post autor: Methestel »

Witam Kolegów,

jak w temacie. Mój samopowtarzalny sztucer kaliber 308 win rysuje mi łuski. Co mogę zrobić aby nie rysował?

Jednak najważniejsze pytanie to - czy takie łuski mogę ponownie wykorzystywać? Rysy są w różnych miejscach części butelkowej. Od "kropek" do rys na 1-3 mm. Głębokość rys trudno mi zmierzyć ale wyczuwalne... na oko niektóre nawet na około pół mm głębokie....

Proszę o wypowiedź osób które miały do czynienia z problemem a nie którym się wydaje co powinienem zrobić. Chodzi mi przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Z drugiej strony głupio wywalać "dobre" łuski....

Elaborować na takich łuskach naboje?
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Nie sądzę aby głębokość rys była faktycznie 0,5 mm. Za poleruj przed formatowaniem wata stalową i tyle. Nie musi być na "0", starczy aby krawędzie wystające rys nie były wyczuwalne. Robię tak przy łuskach pozyskanych z śmietnika i jest OK.
Wojtek

Ps
Forumowy edytor tekstu jest bezwzględny, jak widzę nie da się po zy skać nawet łusek, trzeba upolować :D Z racji tego że nie jestem myśliwym mogę jedynie z kłusować łuski :lol:
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

@Methestel
Jaka to dokładnie bron? Możliwe, że łuski dostają "po łbie" przy wyrzucie. Tutaj może pomoc kawałek gumy umocowany tak, aby się nie obijały o metal przy wylocie.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
GERALT
Posty: 168
Rejestracja: środa, 13 lutego 2013, 11:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: GERALT »

u mnie w remingtonie występuje to zjawisko przy ładowaniu z magazynka. To zamek je rysuje.
ODPOWIEDZ