spamlista

Najpierw sprawdź w FAQ, dopiero jeśli nie znajdziesz odpowiedzi pytaj tutaj

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

spamlista

Post autor: lu.dzie »

Jak pewnie zauwazyliscie, pojawilo sie na RF troche spamu (zacheta do kupowania viagry, ogladania panienek itp) - w zwiazku z tym, ze aktywacja mogla nastapic automatycznie po zarejestrowaniu, nie bylo problemu, by byle balwan z ulicy (czytaj robot internetowy) mogl wejsc, dac sie zapisac, a potem raczyc nas xxxspamem.
Nie widze innego wyjscia niz recznie aktywowac konta uzytkownikow - po rejestracji dostane email i jesli nic nie wzbudzi moich podejrzen (np. strona www: www.golebaby.com), aktywuje. Nieco utrudnienia, ale przynajmniej unikniemy smietnika.
Prosba do wszystkich - jesli zauwazycie, ze pojawi sie spam w przyszlosci - wpiszcie nazwe uzytkownika w tym watku - usune go i bedzie jednego smieciarza mniej.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Lukasz, Twoj link nie dziala. :whistle:
:lol:
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

emasehagwibia
goftttor
uylaberm
sitrastosz
pargexal
poestpo
ilonerdan
wettorddint
merolidhe
sracasti
nermidea
bunilro
Itattypox
ayoretu
yernimans
Slitleaccoxia
DireDurahep
Nogyelero
Swawbaxarty
micumera
Murrimmiweest
Nikimodikto
evexutWesty
poliuyn
Tyle na razie... teraz jak patrze na liste użytkowników - to 80% to sztucznych....
Piotr
Bartek L
Posty: 93
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 22:54
Lokalizacja: Janów

Post autor: Bartek L »

Język sobie zwichnąłem próbując przeczytać tą listę;)
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

P_iter pisze:Lukasz, Twoj link nie dziala. :whistle:
:lol:
sprobuj moze z .pl albo .net czy .org - cos sie musi znalezc :)
Bartek L pisze:Język sobie zwichnąłem próbując przeczytać tą listę;)
czytasz forum na glos? :shock: :lol:

ogolnie jest troche klopotow - od wczoraj dostalem 3 zgloszenia uzytkownikow:
werohun, nerdumed i axerlom - wszyscy maja konta na gmail, oraz wybrali w preferencjach jezyk angielski (troche nietypowe na polskojezycznym forum).
juz ich nie ma, ale jest za to obawa, ze niechcacy poleci kiedys ktos, kogo wywalic nie powinienem...
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

ale jest za to obawa, ze niechcacy poleci kiedys ktos, kogo wywalic nie powinienem...
Nasz rodak Feliks D. zwany krwawym Felkiem zwykł mawiac że lepiej zamknąć 100 dobrych towarzyszy niz puścić jednego wroga ludu.... :lol:
Piotr
Bartek L
Posty: 93
Rejestracja: środa, 11 czerwca 2008, 22:54
Lokalizacja: Janów

Post autor: Bartek L »

Do listy:
firebolt80
Awatar użytkownika
lu.dzie
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 17:18

Post autor: lu.dzie »

wywalilem wszystkich z podejrzanymi nickami, i wybranym jezykiem "english". wszyscy miejli mejl na gmail, brak informacji o sobie i 0 postow.
Awatar użytkownika
protechpr
Posty: 142
Rejestracja: poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: protechpr »

Może spróbuj jednak z aktywacją ręczną. wiem to trochę więcej roboty, ale w zamian łatwe usuwanie martwych kont.
Ja na naszym forum tak robiłem. Co prawda użytkownik/robot może się zarejestrować ale konto jest nie aktywne, i raz na 2-3 dni z panelu administratora robisz usuwanie nieaktywowanych użytkowników i wszystko ładnie leci, bez zastanawiania się czy przypadkiem nie usuniesz kogoś kto akurat ma maila na gmail., net , czy aol. :idea:
Ja zaznaczałem jeszcze opcje konieczne :skąd, i imię i nazwisko - podczas aktywacji "czyszczone".
W ten sposób miałem pewność że będzie O.K. :roll: Tym bardziej że w tych sexikontach zawsze jest dziwna strona www i dość egzotyczny nick.
W razie potrzeby deklaruje pomoc, i tak co dziennie zaczynam prace od kompa i stron forum... :P

opsss.. właśnie zauważyłem że trochę odgrzewany temat...
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Masz Piotrze moze mozliwosc wgrania bazy spamerow do MySQL?
Proponuje przejsc przez kilka typow pod tym adresem http://www.stopforumspam.com/
W phpBB jest kilka sposobow (zaden nie jest perfekt ale coz...) i mozna uzyc zgromadzonej na tej stronie bazy.

A to ze samoaktywacja nie jest najlepszym sposobem, doswiadczylem juz nie raz na mojej skorze i moich klientow. Teraz nie wysylam do meldujacych sie linkow aktywacyjnych a jedynie informacje, ze ich konto bedzie sprawdzone i aktywacja nastepuje recznie. Narazie nie widze innego systemu. :bh|:
Zdrowko
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

We wrześniu 2008 wprowadziłem drobną modyfikację strony rejestracyjnej &#8211; potwierdzenie wizualne (obrazek z cyframi) zastąpiłem losowo generowanym kodem + konieczność odczekania na stronie nieco dłuższego czasu &#8211; od tej pory nie było ani jednej rejestracji przez robota.
darzbór!
Paweł Morawski
Awatar użytkownika
protechpr
Posty: 142
Rejestracja: poniedziałek, 10 sierpnia 2009, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: protechpr »

=D>
ODPOWIEDZ