Wysyłka z USA. Jaka firma?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

waskacz6
Posty: 158
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 14:06

Wysyłka z USA. Jaka firma?

Post autor: waskacz6 »

Witajcie zrobiłem zakupy za wielką woda i znajomi za bardzo niewiedza czym to wysłać aby było dobrze napewno mi to przepakują w jakieś szmaty(stare ciuchy zawiną). Powiedzcie czy pociski można tez ze stanów zamawiać nie będzie problemów z wysyłka. Kupiłem paczkę pocisków mega 12gram. Myślę ze będzie dobrze. W jednej paczce będzie szło wszystko do zestawu prasa itp. waga, trimmer. Co sądzicie? Pomóżcie bo chcą mi to wysłać a ich wstrzymuje. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Moim zdaniem najlepsza jest morska paczka wysłana Polamerem. Tu masz adresy ich biór: http://www.polamerusa.com/NMGPages/Biura.aspx

Jeśli znajomi mieszkają w innej części Stanów, to należy wysłać pzczkę do głównego magazynu Polamer pod Chicago i wszystko załatwić przez internet: http://polameronline.com/
darzbór!
Paweł Morawski
michalloo
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 28 lipca 2013, 11:57
Lokalizacja: Wawa

Post autor: michalloo »

Ja dwu krotnie otrzymałem paczki za pośrednictwem tej firmy: http://www.doma.com.pl/
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

no i stosowny dopisek GIFT :D
forester
waskacz6
Posty: 158
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 14:06

Post autor: waskacz6 »

A co sądzice aby poprostu wysłali droga morską z poczty postoffice? Czy ktos tak tez wysyłał? Oczywiście z dopiskiem gift;-)
artur
Posty: 354
Rejestracja: piątek, 02 marca 2012, 15:11

Post autor: artur »

Jeśli będzie wysłane USPS-em będzie to dostarczała poczta polska i na bank otrzymasz pismo do weryfikacji zawartości od urzędu celnego, dopisek ''gift'' nic Ci nie da. Wysyłając inną paczką morską prze firmy: DOMA, Polonez czy wskazanej przez Pawła wszystko zależy od szczęścia. Każda paczka nawet morska jest prześwietlana i wyrywkowo kierowana do weryfikacji i zapłaty cła i Vatu. W moim przypadku od 90% paczek, które zamawiam płace cło i vat, bez znaczenia jaką firmę wybiorę i jak opisze paczkę. Może ja mam tylko takie szczęście. Najgorzej było jak wysyłając DOMĄ jakiś nadgorliwy celnik skierował moje 500szt pocisków półpłaszczowych do analizy policyjnej. Na nic się zdały tłumaczenia, że wolno itp. oni muszą sprawdzić i koniec, i tak od 2 lat czekam na tą analizę i dalej nic.
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

artur pisze:... jakiś nadgorliwy celnik skierował moje 500szt pocisków półpłaszczowych do analizy policyjnej. Na nic się zdały tłumaczenia, że wolno itp. oni muszą sprawdzić i koniec, i tak od 2 lat czekam na tą analizę i dalej nic.
I tak miałeś szczęście. Po mnie 5 lat temu przyjechali w kominiarkach i skutego rzucili na podłogę suki, gdy światły celnik - znalazłszy w paczce 30 opakowań pocisków - poinformował policję o przemycie amunicji na dużą skalę.
darzbór!
Paweł Morawski
waskacz6
Posty: 158
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 14:06

Post autor: waskacz6 »

Ale straszycie tymi pociskami ja mam 100 szt. megi. czyz tym tez może byc problem?Masakra. To jeszcze raz czym najlepiej aby mi wysłali?
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Nic się nie bój - już takie rzeczy się nie zdarzają, poduczyli celników.

Osobna sprawa to prawo amerykańskie. Nie wolno wysyłać pocisków bez licencji eksportowej.
darzbór!
Paweł Morawski
jarzebski
Posty: 99
Rejestracja: środa, 19 stycznia 2011, 08:05

Post autor: jarzebski »

witam,

z doświadczenia polecam Pana Arka taniozusa@gmail.com , korzystałem i z czystym sumieniem mogę polecić,

pozdrawiam Mariusz
waskacz6
Posty: 158
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 14:06

Post autor: waskacz6 »

krakus o jakiej licencji mówisz?
Ja mysle ze po prostu przepakuja i wysla mi to;-) co sadziscie?
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Piszę o amerykańskiej licencji exportowej. Jeżeli wysyłający napisze w deklaracji, że paczka zawiera pociski, to zażądają specjalnego zezwolenia. Jeśli zostanie użyte określenie mniej precyzyjne np. &#8220;elementy metalowe&#8221;, to paczkę wyślą do Polski.
darzbór!
Paweł Morawski
waskacz6
Posty: 158
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 14:06

Post autor: waskacz6 »

Czyli na pudle dobrze napisać ze są tam elementy metalowe?
Powiedzcie czy mogą mi oclić coś co jest bez pudełka zawinięte w szmaty?na jakiej podstawie? ważna sprawa bo trzeba zadeklarować wartość przesyłki ile tam podać?
Moja paczka będzie ważyła ok 16 kg.
Awatar użytkownika
Krakus
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 428
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 16:23
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Krakus »

Nie na pudle, tylko w amerykańskiej deklaracji celnej.

Niczego Ci nie sugeruję ani do niczego nie namawiam, decyzję musisz podjąć samemu. Ja bym wysyłał Polamerem. Co do wartości, amerykanie nie żądają określenia wartości celnej - wartość którą podajesz dotyczy jedynie ubezpieczenia paczki. Podając niską wartość płacisz mniej za przesyłkę ale ryzykujesz stratę w przypadku zagubienia lub zniszczenia przesyłki - dotąd nie słyszałem by Polamer zgubił jakąkolwiek paczkę.

W Polsce to kwestia szczęścia. Celnik może przyjąć wysokość ubezpieczenia za wartość celną i (jeżeli jest niska) zwolnić paczkę z opłat. Może też zawartość zweryfikować i ustalić faktyczną wartość zawartości.
darzbór!
Paweł Morawski
MarcinR
Posty: 322
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:44
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie Olecko
Kontakt:

Post autor: MarcinR »

Szczególnie bardzo dobre rozwiązanie zawijanie wag w szmaty i pretensje, że coś nie dział.
Marcin Roszko
www.cel.sklep.pl
ODPOWIEDZ