pociski

Moderatorzy: wierzba, P_iter

kristoferlodz
Posty: 193
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 15:29
Lokalizacja: Łódź

pociski

Post autor: kristoferlodz »

Witam kolegów.
Co sądzicie o tych pociskach. Czy się nadają do polowania?
Wszelkie opinie mile widziane.
Załączniki
pociski.jpg
pociski.jpg (236.7 KiB) Przejrzano 599 razy
Pozdrawiam Krzysztof
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Krzysiu, to są pociski ołowiane. Ze kiedyś się tylko ołowianymi kulami polowało, wiec można śmiało powiedzieć, że się do polowania nadają... Chociaż pewnie za to stwierdzenie zaraz mnie koledzy zlinczują... ;) Problem jest jednak inny: Sprawdź, do jakiej maksymalnej prędkości producent zaleca je rozpędzać. Od pewnej prędkości te pociski zaczną się topić i/lub zrywać gwint. Nie znam tej prędkości i nie wiem również, co nastąpi najpierw. Jeśli moc obalająca uzyskana prędkością poniżej tej wartości będzie wystarczająca, to nie widza przeciwwskazań... chyba ze jakieś paragrafy.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
RC
Posty: 461
Rejestracja: niedziela, 06 marca 2011, 18:20

Post autor: RC »

wozzi ? za co mają Cię linczować? ołowianymi z gładkiej lufy poluje się po dziś dzień, chodzi tylko o energię pocisku na określonym dystansie i takie tam inne p......y (paragrafy).
kristoferlodz
Posty: 193
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 15:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kristoferlodz »

Również tak myślałem. Jedno z łowisk w którym poluje upodobały sobie szczególnie dziki (bardzo dużo szkód i odszkodowań dla rolników).
Dziki bardzo często są pozyskiwane 50-100 metrów i bliżej.
Pewność strzału/pocisku najważniejsza.
Pozdrawiam Krzysztof
michalloo
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 28 lipca 2013, 11:57
Lokalizacja: Wawa

Post autor: michalloo »

Może Kolega wozzi miał na myśli ten zapis z Rozporządzenia Ministra w sprawie zasad wykonywania polowania:

<i>3. Polowanie na zwierzynę grubą odbywa się, z zastrzeżeniem ust. 4, wyłącznie z użyciem broni myśliwskiej, o której mowa w ust. 2, oraz naboi myśliwskich z pociskami <b>półpłaszczowymi</b></i>

Pociski HP nie były raczej stworzone do polowania na zwierzynę grubą i definiowanie ich jako pociski półpłaszczowe może być dyskusyjne.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

@michalloo
Dziekuje, wiedziałem, że gdzieś dzwonią, ale że myśliwym nie jestem, a i słuch już nie ten... ;)
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
kristoferlodz
Posty: 193
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 15:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kristoferlodz »

Więc rezygnuję z zakupu. Dziękuję za pomoc w tym temacie.
Pozdrawiam Krzysztof
Awatar użytkownika
Dariusz_W
Posty: 371
Rejestracja: czwartek, 15 listopada 2012, 15:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Dariusz_W »

Witam
Przeczytaj sobie jeden z moich ostatnich tematów na forum odnośnie odlewanych pocisków.

http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=2848

Tam opisałem wrażenia z zabawy czymś takim .Generalnie musiał byś znaleźć odpowiedni proszek . Ja robiłem na IMR trail boss , zgodnie z procedurą opisaną na stronie producenta proszku. Kulki z mojego sztucera &#8222;latały&#8221; , nic się nikomu nie stało i nawet dolatywały do celu tylko że bokiem.

Jeśli chodzi o polowanie to:
- minimalna wymagana energia na sarnę to 1000J w odległości 100 m od wylotu z lufy.
- Na jelenie , muflony , dziki , daniele to 2000J w odległości 100m od wylotu z lufy.

Co do sarny to myślę że by się udało tyle energii uzyskać .
Do dzika stanowczo nie radze. Chyba że masz Kolego dobrego psa i lubisz czasem stanąć oko w oko z rannym dzikiem.
kristoferlodz
Posty: 193
Rejestracja: niedziela, 16 października 2011, 15:29
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kristoferlodz »

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi kolegów. Właśnie ta kultura tego forum i pomoc jest bezcenna.
Nawet jeżeli pytający wiele wie ale nie ma pewności co do wszystkich kwestii, nie ma obaw aby zapytać.
Więc te pociski są odpowiednie raczej na strzelnicę.
Pozdrawiam Krzysztof
ODPOWIEDZ