RCBS COWBOY SHOTSHELL DIE-12 GAUGE

Elaboracja amunicji do broni gładkolufowej

Moderatorzy: wierzba, P_iter

karkat666
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2014, 13:06
Lokalizacja: Małopolska/Norwegia

RCBS COWBOY SHOTSHELL DIE-12 GAUGE

Post autor: karkat666 »

Witam.

Czy ktoś z Was ma lub miał okazje mieć w rękach taką matrycę i/lub elaboruje łuski mosiężne na tyle skutecznie by się nie "wysypywały" lub zcalił brenekę ?
Darz Bór!
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

O elaboracji łusek mosiężnych było już sporo w tym dziale - poszukaj a pewnie znajdziesz trochę interesujących informacji.
Matryc nie używałem bo rosyjskie łuski wytrzymywały kilka ładowań bez koniczności formatowania.
Do tego te RCBS chyba są tylko do łusek 65mm.
Z brenekami trzeba by uważać, bo średnica wewnętrzna łuski mosiężnej jest sporo wieksza niż lufy - nie mam doświadczeń praktycznych bo nigdy nie robilem.
Pozdrawiam, Tomek
karkat666
Posty: 117
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2014, 13:06
Lokalizacja: Małopolska/Norwegia

Post autor: karkat666 »

Dzięki za odpowiedź :). W moich fantazjach elaboracyjnych było by stworzenie takiej breneki w łusce mosiężnej aby wyglądała jak amunicja kulowa czyli z przodu wystająca kula. A zastanawiałem się nad tym czy nie dało by się osadzić "kluski brenekowej z łopatkami" wyciągniętej z jakiejś oryginalnej amunicji nawiercenie przez środek i osadzenie np. kulki pełno płaszczowej z 308win. Albo skąd wziąć taką brenekę 12ga by wyglądała jak kula czyli musiała by być w otoczce mosiężnej. Nie ma to głębszego uzasadnienia tylko takie moje widzi mi się i "lans :)" za co przepraszam. Choć fajnie by było by to nie było tylko dla wyglądu ale i aby działało i dało się bez obaw strzelać. Trochę zawile i łopatologicznie :) ale mam nadzieję, że wiadomo o co mi chodzi. :)
Darz Bór!
tomaszlam
Posty: 23
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2012, 10:08

Post autor: tomaszlam »

Jest to wykonalne ale się wiąże z kilkoma modyfikacjami samych matryc i zrobieniu odpowiedniej kulolejki do brenek(pocisku)
poszukaj na Hamerykańskich forach tam jest wiele fajnych rozwiązań :)

pozwolę sobie dopisać ,choć pomysłowość ludzka jest nieogarnięta .

http://castboolits.gunloads.com/showthr ... lug-Tester
ODPOWIEDZ