przyrząd do unifikacji kanalika ogniowego

Moderatorzy: wierzba, P_iter

tomkoziol
Posty: 788
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

przyrząd do unifikacji kanalika ogniowego

Post autor: tomkoziol »

Przymierzam się do zakupu przyrządu do unifikacji kanalika ogniowego i chciałbym zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych Kolegów w tym temacie.
Wybór może nie jest wielki w naszych sklepach ale chciałbym kupić raz a dobrze i nie musieć go zmieniać.
Czy wystarczy prosty model jak np. Lyman albo Hornady czy lepiej trochę dołożyć na RCBS, Redding albo K-M?
Z moich, czysto teoretycznych rozważań, na razie najbardziej pasuje mi Redding i K-M.
Mają przy ostrzu zamontowane rurki ograniczające głębokość nafrezowania łuski, niezależnie od ustawienia tulejki centrującej - czyli chyba można frezować niezależnie czy łuski są strymowane czy nie bo elementem ograniczającym jest denko łuski a nie szyjka.
Co mnie niepokoi to średnica rozwiercenia kanału ogniowego - 0,080" (ok. 2mm) - czy nie będzie to za dużo do 222 i 223Rem? /dla SR powinno chyba być ok. 1,8 mm ale takich wersji nie ma/
Będę wdzięczny za podpowiedzi czy dobrze myślę z tym ograniczeniem głębokości i oczywiście za opinie od praktyków.
Pozdrawiam, Tomek
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1462
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Kupiłem ostatnio akurat te KM
http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopi ... go+%B3usce

zobacz ten temat
jacekianeta@poczta.fm
Posty: 20
Rejestracja: środa, 05 czerwca 2013, 23:07

Post autor: jacekianeta@poczta.fm »

Reddinga kup i będziesz zadowolony pozostałe to kicha jeżeli nie ma rurki przy ostrzu.
ODPOWIEDZ