Przepis na czyszczenie lufy

Moderatorzy: wierzba, P_iter

joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Przepis na czyszczenie lufy

Post autor: joon »

Czytałem (albo mi sie sniło) gdzieś o czyszczeniu lufy za pomocą wody amoniakalnej, i nie mogę znaleźć tego tematu .Może ktoś mi podpowie.
Ludwik r35
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 25 listopada 2014, 20:07
Lokalizacja: polska

Post autor: Ludwik r35 »

http://www.elaboracja.pl/forum/viewtopi ... ca4b48cad2


To chyba o to chodziło, ale moge się mylić.Jeżeli masz coś starego do wyczyszczenia pisz na pw. Pomogę.
witam
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Oki. Metodę elektrolityczną już przerabiałem .Czytałem gdzies i nie wiem gdzie o metodzie bez prądu .Pamiętam ze prawdopodobnie 25-28% woda amoniakalna i szczotka ,przecieraki filcowe ,tylko nie pamiętam ile czasu trzeba odczekać po zalaniu wodą lufy i czym potem zneutralizować to co zostało w lufie i komorze.
Ale dzięki za odpowiedz.Pozdrawiam.
joon
Posty: 654
Rejestracja: sobota, 07 kwietnia 2012, 18:37
Lokalizacja: Białystok

Post autor: joon »

Znalazłem , cytuję przepis .

Autor: Andrzej Szeremet

Są dwa skuteczne sposoby-innych nie znam: Pierwszy to 28% woda amoniakalna. Wykrecasz sztucer z drewna do luski wkladasz taki gumowaty stoper do uszu i zamykasz w komorze uszczelniając ja. Stawiasz sztucer z uprzednio odtłuszczoną lufa do pionu i zalewasz woda amoniakalną na 45-1godz. Po tym czsie wylewasz i możesz to powtorzyć jeszcze raz . nastepnie przepłukanie woda -amoniak musi zostac dobrze wyplukany, pasta drobnoziarnista do szlifowania lakierów samochodowych za 16zł albo za 40 euro oryginał do luf , na filc i 20-30 razy przepolerować , wyczyścić . Szczotka mosieżna kidykolwiek bysmy ją stosowali - pod jednym warunkiem - nigdy na sucho zawsze na oleju i do wylotu -nie cofać ruchu gdy szczotka jest wewnątrz lufy, amen. Sposób w 100% skuteczny przerobiony wielokrotnie. Jesli mamy nowa broń i docieramy lufe tak ja przy broniach do strzelań długodystansowych co w przypadku polowania jest zbedne to czyszczenie amoniakiem po kazdym strzelaniu.
Drugi sposób to elektroliza 5-10% roztwór wody amoniakalnej do lufy w srodek cienki drut owiniety żyłka wedkarska żeby nie dotykał do metalu, na dole mozna ząłożyć kawałek cienkiej koszulki albo sprawdzić omomierzem czy nie ma zwarcia,ladowarka do telefonu komórkowego i po 5 minutach problem z głowy. Zdecydowanie lepszym sposobem jest sposob pierwszy ale ten drugi stosowałem z powodzeniem Plus do drutu , minus do lufy.. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ