Matryce REDDING COMPETITION - upgrade

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1462
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Matryce REDDING COMPETITION - upgrade

Post autor: piotrjub »

Dostałem w końcu dodatkowe kalibry i przyszła kolej aby zrobić porządki z matrycami reddinga.
Głowice mikrometryczne mitutoyo również doszły i one jako pierwsze poszły do zamocowania w matrycach (do regulacji mikrometrycznej).

Obrazek

Można wstawić w oryginalny uchwyt głowice mikrometryczną, ja dodatkowo dorobiłem parę uchwytów.
Moje głowice są przykręcane (sposób mocowania głowicy do uchwytu) dorobiłem kluczyk aby łatwo można było je montować.
Głowice mają większy zakres pomiarowy od oryginalnego rozwiązania - ta na zdjęciu poniżej ma najmniejszy zakres pomiarowy.

Obrazek Obrazek Obrazek

W miarę możliwości wymieniam tuleje prowadzące łuskę i pocisk lub modyfikuje tą która jest w matrycy niestety ta ichnia ma za duży luz (łuska ma duży luz boczny w tulei prowadzącej).

Obrazek Obrazek

Modyfikuje trzpień do osadzania pocisku - dzięki temu trzymanie pocisku jest bliżej wymiaru ogive (chodzi o miejsce styku trzpienia z pociskiem).

Obrazek Obrazek

W oryginalnej obudowie sprężyna dociskana jest trochę w innym miejscu - aby to rozwiązać mam trochę dłuższe sprężyny (zamówiłem takie) jeśli natomiast chce wykorzystać oryginalną sprężynę to dodatkowo stosuję dystansową tulejkę mosiężną (widać na zdjęciu na dole po prawej stronie). Oba rozwiązania a OK.

Obrazek Obrazek

Jak sprawdzam osadzenia pocisków wychodzi to teraz dużo bardziej powtarzalnie i mam pełną kontrolę na konkretnym wymiarem jaki chce uzyskać.
abersfelderami
Posty: 1273
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Jestem pelen podziwu dla Twoich poczynan. Zaczynam sledzic Twoje posty :idea: =D>
Fiona
Posty: 51
Rejestracja: środa, 22 stycznia 2014, 18:23
Lokalizacja: J093LR

Post autor: Fiona »

Ciekawy jestem wyników na tarczy.
Agent 007
Posty: 652
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

Jestem PARTACZEM :? :shock: i to DUŻYM .

synonimy:
(1.1) brakorób, chałturnik, brakoróbca, fuszer, niedbaluch, tandeciarz
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Gdybym miał kapelusz, to bym go ściągnął...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Nawet nie wiedziałem, nie pomyślałem..
Jestem CIEŃKI BOLEK :oops:
CHAPEAU bas :oops:
ODPOWIEDZ