Kamera na strzelnicę dalekodystansową

Moderatorzy: wierzba, P_iter

pabl0777
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 18:57

Kamera na strzelnicę dalekodystansową

Post autor: pabl0777 »

Czy koledzy mają jakiś pomysł, do obserwacji i rejestracji przestrzelin na ekranie laptopa/tabletu na dalszych dystansach?
Przez lunetę nie zawsze widać a chodzić/jeździć do tarczy to strata czasu
Są gotowe zestawy za nieatrakcyjną cenę

http://www.bullseyecamera.com/

lub mniej lub bardziej "partyzanckie" rozwiązania

http://www.accurateshooter.com/gear-rev ... eo-camera/

Może już ktoś coś przerabiał, to nie będę musiał powtarzać błędów :)



PS: Nie wiem czy to dobry dział, ale Admin na pewno będzie wiedział lepiej :P

Dobry.
Mod.
:D
lechu
Posty: 878
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Mam lunetę, która ogarnia do 300 m. Dalej nie miałem okazji strzelać :(
Na leniucha to planuję kiedyś podłączyć kamerę / aparat do lunety i przez wifi oglądać obraz na tablecie, żeby było wygodniej.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

@ pabl0777

Swego czasu zmajstrowaliśmy z kolegami zestaw dwóch routerów z opensourcowym softem, anten kierunkowych na 2,4 GHz, powieszonych na składanych statywach/masztach (Strefa Fresnela), kamerze HD (IP) na statywie, do tego po jednym żelowym akumulatorze. Na stanowisku można było się dostać przez przeglądarkę internetową laptopa, tabletu, telefonu na kamerę i tak jak w Bullseye zaciągnąć zdjęcie albo streaming video.
Na 900 m anteny się widziały i "gadały ze sobą". Całość była nieco upierdliwa do transportu (mnogość elementów) składania i rozkładania, wrażliwa na silny wiatr - statywy do masztów trzeba było dociążać albo mocować trytytkami do okolicznych elementów.

Od tygodnia dłubię się w mniejszym i bardziej mobilnym zestawie, ale droga daleka - chcę zrobić coś w rozmiarach i mobilności Bullseye :)

Jaki zasięg Cię interesuje?
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

Można wykorzystać fotopółapke na karte sim jak ktoś posiada, zasieg nieograniczony, podwójne zastosowanie, tylko trzeba wysłac sms po strzale aby zrobila zdjecie i wysłala mms zwrotny :lol:


Leprze to niż bieganie na 500 m lub wiecej :lol:


Tel z wideokonferęcja też może sie nadać.
pabl0777
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 18:57

Post autor: pabl0777 »

Też myślałem o fotopułapce, tylko że ograniczeniem są MMSy do 300kb więc zdjęć HD raczej nie zobaczę

Widziałem gotowe zestawy kamer bezprzewodowych, ale są słabej rozdzielczości, mały zasięg i stosunkowo drogie.
Zasięg przydałby się od 300 do 1000m bo dalej nie widzę :P
Pochwal się jak coś wymyślisz :)
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Do 300m prosty zestaw kamera IP plus router wifi zasilany z powerbanku. Odbiór na laptopie, ew. tablecie lub telefonie, choć w przypadku tych ostatnich konieczny może być drugi router (bo to słabe odbiorniki).
Dystanse 300+m (w szczególności 1000+m) wymagałyby prostej radiolinii, np. w oparciu o zestaw ubiquiti nano.
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

cnnhead pisze:Dystanse 300+m (w szczególności 1000+m) wymagałyby prostej radiolinii, np. w oparciu o zestaw ubiquiti nano.
A jakaś Yaga by nie wystarczyła?
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Przy unijnym ograniczeniu mocy do 250 mW, zwykła yaga śrenio daje rade na 1000 m i wożenie takiego patyka ze statywem jest mało poręczne.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Akraw pisze:Przy unijnym ograniczeniu mocy do 250 mW, zwykła yaga śrenio daje rade na 1000 m i wożenie takiego patyka ze statywem jest mało poręczne.
Wlan chodzi na innej częstotliwości niż nasze "2m w polaryzacji poziomej" :lol: i taka antenka wcale duża nie jest. Inna sprawa, ze na pewno trochę nieporęczna i możliwa do ustrzelenia, ale wtedy od razu wiadomo, w co się trafiło... :lol:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

cnnhead pisze:Do 300m prosty zestaw kamera IP plus router wifi zasilany z powerbanku. Odbiór na laptopie, ew. tablecie lub telefonie, choć w przypadku tych ostatnich konieczny może być drugi router (bo to słabe odbiorniki).
Dystanse 300+m (w szczególności 1000+m) wymagałyby prostej radiolinii, np. w oparciu o zestaw ubiquiti nano.
Mógłbyś zaproponować coś konkretnego? Widzę, że większe punkty dostępowe z anteną mają zasilanie 15 V - niezbyf fortunne dla przenośnego urządzenia i akumulatora żelowego albo powerbanku (5, 6 albo 12V).
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Możesz skorzystać z powerbanku do laptopa - zazwyczaj oferują napięcie od 15V do 20V. Wspomniane już urządzenie ubiquiti loco m2 powinno chodzić stabilnie przy napięciu powyżej 12V, byleby nie przekraczać 24V. Powerbank do laptopa powinien być ok.
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Mam taki zestaw na 2.4Ghz: kamera, odbiornik, nadajnik, dwie anteny kierunkowe,monitor,2 akumulatory,
plus:obudowa kamery,teleobiektyw,grzałka do kamery.i inne
W lesie zawsze znalazły się jakieś kije(maszty)do anten.:D
Złożyłem go ok.5-6 lat temu.Na 1000m działa.Dalej nie miałem okazji.
Trochę problem z rozkładaniem kabelki rozwijanie, składanie.
Wszystko mieści się w walizce alu 40x30cm.
Nie używam jej już ze trzy lata.
Akumulatory padły. :D

W transmisje przez internet bym nie inwestowal.
Powód brak zasięgu sieci na poligonach.

W ten zestaw z drugiego linku nie wierzę.
Trochę za gówniane antenki żeby pociągnęły na 1000yardów. [-X
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 listopada 2020, 00:51 przez snajper, łącznie zmieniany 1 raz.
BERLINGO
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 18 lutego 2016, 22:13
Lokalizacja: KALISZ

Kamera na strzelnice dalekodystansową

Post autor: BERLINGO »

Koledzy ja poszedłem trochę inną drogą , a mianowicie zestaw nadajnik i odbiornik na przykład http://allegro.pl/zestaw-fpv-nadajnik-o ... 61161.html . Małe to, pracuje w analogu na 5 mhz można podłączyć każdą kamerę z monitoringu , ja używam starej kamery czarno białej z super obiektywem ,dostałem ją za fri . Jako monitor służy mi monitor z kamery cofania wykręcony z auta całość zamknęła się w 300 zł z dwoma nowymi aku żelowymi . Zasięg wg producenta to jest ok kilometra do dwóch -zawsze ,ja swoje zabawki testowałem do 300 m i jest ok brak wiekszej strzelnicy .Elegancko widać przestrzeliny na czarnym tle 5,6 mm 223 rem . Jednak powyżej 10 -15 strzałów człowiek już się gubi i nie wiadomo które przestrzeliny przybyły jeżeli są w dobrym skupieniu ,potrzebny obserwator monitora , jutro dam fotki systemu .
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Prosty przenośny zestaw poniżej w skrzyneczce z Castoramy (wzorowany na wiadomo czym). Na 100m działa z tabletem jako monitorem. Na 300m wymaga antenki z większym uzyskiem. Wszystkie komponenty chodzą na 5V, napędzane z dwóch powerbanków. Pierwszy dla kamery i rutera/nadajnika (daje 2A), drugi dla rutera/extendera (zwykła reklamowa zabawka o nikczemnej jakości). Zestaw działa stabilnie przez ok. 6h. Używam wymiennie z kamerą FI8905W.
Jeśli ktoś używa kamery MPEG firmy Foscam może użyć oprogramowania Bullseye Target Manager, które pomaga w identyfikowaniu nowych przestrzelin. Być może program działa też z innymi kamerami, ale tego nie sprawdzałem.

Na 1000m to nie poleci, ale wystarczy jako routera użyć czegoś mocniejszego, np. ubiquiti nano/loco m2 i powinno zadziałać.

Obrazek
Obrazek
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
BERLINGO
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 18 lutego 2016, 22:13
Lokalizacja: KALISZ

Post autor: BERLINGO »

Zmieszczam zdjęcia mojego zestawu robiony po taniości brak obudowy kamery ale nie strzelam w deszczu a na zawodach nie wolno .Przykładowa tarcza kaliber 223 rem 100m leżąca z wolnej reki
Załączniki
IMG_0254.JPG
IMG_0254.JPG (142.01 KiB) Przejrzano 2403 razy
IMG_0257.JPG
IMG_0257.JPG (149.66 KiB) Przejrzano 2403 razy
IMG_0255.JPG
IMG_0255.JPG (134.7 KiB) Przejrzano 2403 razy
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Moja zabawka na 800 metrach

Obrazek

Za dużo elementów, za dużo kabli, statywów...
nug
Posty: 62
Rejestracja: niedziela, 02 lutego 2014, 21:42

Post autor: nug »

Koledzy, a sprzęt gopro-podobny z wbudowanym wifi do 100m da rade na otwartym terenie bez routera? sprawdzał ktoś zasięg wifi takich kamer POZDRAIWAM
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

Akraw pisze:Moja zabawka na 800 metrach

Obrazek

Za dużo elementów, za dużo kabli, statywów...
jak możesz to opisz to trochę bo 800 m to już sukcesik mały
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Powyzej jest opis, w 2 poscie...
pabl0777
Posty: 57
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 18:57

Post autor: pabl0777 »

Widzę każdy ma jakiś swój patent :)
Czy dobrze rozumiem, że taką kamerę można użyć?
http://www.aliexpress.com/store/product ... 98587.html
BERLINGO
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 18 lutego 2016, 22:13
Lokalizacja: KALISZ

Post autor: BERLINGO »

Koledzy jeżeli wybieracie kamerę czy to analogową czy po wi fi czy po lanie zwróćcie uwagę na obiektyw kamery ma być ,,jak największy '' gabarytowo , optyki nikt nie oszuka oraz ogniskowa co najmniej 12 mm ja mam obiektyw 6-60mm i mogę kamerę ustawić 5-8 m od tarczy lekko z boku i jej nikt nie zestrzeli ,a widać przestrzeliny z kbksu z 10 m ,zresztą widać obiektyw na zdjęciach powyżej
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Oczywiscie dluga ogniskowa obiektywu to wiekszy dystans kamery od tarczownicy, ale analogowe kamery ktore testowalem mialy tak paskudna rozdzielczosc, ze czasami nie bylo widac przestrzelin na czarnym.
Skonczylo sie wyborem kamery 6 megapixeli.
Awatar użytkownika
Equador
Posty: 698
Rejestracja: wtorek, 26 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Sieradz

Post autor: Equador »

Akraw pisze:Powyzej jest opis, w 2 poscie...
przepraszam moje przeoczenie...
223 9P 38 Spec/357 5,6 303 , 284 , 308, 6 Dasher,
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

cnnhead pisze: Używam wymiennie z kamerą FI8905W.
Jeśli ktoś używa kamery MPEG firmy Foscam może użyć oprogramowania Bullseye Target Manager, które pomaga w identyfikowaniu nowych przestrzelin. Być może program działa też z innymi kamerami, ale tego nie sprawdzałem.
Czy testowałeś to w praktyce? - czy Foscam FI8905W "gada" z oryginalnym softem Bullseye?
BERLINGO
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 18 lutego 2016, 22:13
Lokalizacja: KALISZ

kamera na strzelnice dalekodystansową

Post autor: BERLINGO »

Odpowiadam kolegom na pytania forum bo może się to przydać .Akumlatory żelowe 12v sa ciężkie i nie nadają się do lotnictwa i do dronów , natomiast u nas waga ok 1 kg nie przeszkadza robiłem pomiary nadajnik BOSCAM pobiera 0,3 a razem z kamerą ,odbiornik 0,6 a razem z monitorem najwięcej prądu pobiera monitor co przy akumulatorach teoretyczni naładowanych na ful daje ok 22 godzin pracy nadajnika i 11 godz pracy odbiornika pracy ciągłej co przy naszej zabawie w zupełności wystarczy . Co do zasięgu zestawu to wszystko zależy od nadajnika mój ma 200 mw mocy i zasięg skuteczny ok 500-800 m sprawdzony przy fabrycznych antenach ,po założeniu anten kierunkowych zasięg wzrasta do 1,5-2 km .jest to jeden z mniejszych nadajników, bo są 2000w o zasięgu 7-8 km ale z dużym poborem prądu i wtedy trzeba dygać aku od auta . Kolego AKRAW zobacz analogowe kamery 1200 lini z obiektywem 2,8-12 daja rade :lol:
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Akraw pisze:
cnnhead pisze: Używam wymiennie z kamerą FI8905W.
Jeśli ktoś używa kamery MPEG firmy Foscam może użyć oprogramowania Bullseye Target Manager, które pomaga w identyfikowaniu nowych przestrzelin. Być może program działa też z innymi kamerami, ale tego nie sprawdzałem.
Czy testowałeś to w praktyce? - czy Foscam FI8905W "gada" z oryginalnym softem Bullseye?
Tak, gada. Warunek: konto admin bez hasła, IP 192.168.1.252, port 80
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
dzidas
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 13 maja 2016, 21:09

Post autor: dzidas »

ODPOWIEDZ