priming tool etc...

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

priming tool etc...

Post autor: goostav »

Mam kolejne pytanie do szanownego grona, właśnie jestem na etapie wyboru sprzętu,ale pojawiają się pewne wątpliwości. Czy uchwyt uniwersalny w priming tool z zasobnikiem jest uniersalny zarówno do 308w, 30-06, 8x57JS i 7x65R? Kolejny problem mam taki,że usiłuję znaleść shell holder do 8x57JS na Midwayusa, ale nie widzę go, są inne ale tego kalibru nie ma,czy ew.można go zastąpić? Kolejne pytanie dotyczy prasy, czy np. do Single Hornady Lock and Load system można używać matryc z 'gwintem' czy koniecznie trzeba zakupić Bushing?Teraz najważniejsze, jakie podręczniki/katalogi/tabele elaboracyjne byście proponowali?
Goostav
Wojtek
Posty: 371
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 22:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Wojtek »

Witam. Łuskotrzymacz do 8x57IS jest taki sam jak do 30-06. W zestawie LEE ma nr 2. Co do podręczników to im więcej tym lepiej lecz z tabelami to te, którego producenta proch używasz.
DB
SP9IUM
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Witaj.
Do 8x57JS łuskotrzymacz Reddinga nr1, RCBS-a nr 3. ( ten sam co do 243 Win. , 30-06, 270 Win ).
Do każdej prasy używasz matryc z gwintem. Zawsze możesz dokupić "szybkozłączkę" z mocowaną bagnetowo. Zakładasz gniazdo pod bagnet w prasie a drugą częśc nakręcasz na matrycę. Znacznie przyspiesza wymianę matryc. Tylko jedno ale - do każdej matrycy musisz kupić odpowiedną część, inaczej nie ma to sensu. Dobre to jest, jeżeli robisz naprawdę dużo. Do normalnej elaboracji w zupełności wystarcza wkręcanie na gwincie.
Co do książek, to jak napisał Wojtek. Osobiście mam chyba manuale wszystkich firm. W żadnym nie ma napisanego wszystkiego, ale w każdym znajdziesz kilka rzeczy których nie ma w innych manualach.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Dzięki za info, teraz wszystko jasne. \:D/
Goostav
ODPOWIEDZ