Czy ktoś miał problemy z ocleniem sprzętu do elaboracji?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

MarcinR
Posty: 322
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:44
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie Olecko
Kontakt:

Czy ktoś miał problemy z ocleniem sprzętu do elaboracji?

Post autor: MarcinR »

Została mi zatrzymana przesyłka z maszynkami do elaboracji. Dziwnym trafem trafiła do Tarnowa(z Tarnowa był przewoźnik, a ja jestem z Olecka warm-maz.), a później do Nowego Sącza. UC w Nowym Sączu zorientował się szybko, ze towar w przesyłkach nie jest " niebezpieczny " i chce go oclić. Teraz pojawił się następny problem bo agencje celne w Nowym Sączu nie są zainteresowane mnie reprezentować.Tak sobie myślę czy ktoś z forumowiczów clił sam lub przez agencje takie towary i podzieli się swoją wiedzą?
pozdrawiam
M.R.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Przyslano mi deklaracje do wypełnienia z podaniem wartości i źródła/wydrukowałem strony z midwaya/, wyceniłem, zadeklarowałem ze nie jest to do wtornego obrotu tylko na własne potrzeby. Przyjeli wycenę, wyznaczyli cło które zaplacilem na poczcie odbierając przesyłke i na tym sie skończyło
Piotr
Awatar użytkownika
Adeb
Posty: 200
Rejestracja: niedziela, 02 sierpnia 2009, 21:30
Lokalizacja: Bonn
Kontakt:

Post autor: Adeb »

Piort zrobil najlepiej jak mozna. Inni kombinuja - pisza ze to podarunek lub prezent i wtedy zaczyna sie jazda. Najlepiej zrobic taj jak Piotrek. Poznalem przypadkowo ludzi, ktorzy zajmuja sie tymi procedurami i ich chyba nie doceniamy. Oni tez maja komputery i wiedza, gdzie szukac :)
Awatar użytkownika
davson
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 12:05
Lokalizacja: Polska

Post autor: davson »

Jeżeli zaczniesz kombinować to zaraz musisz pokazać wyciąg z konta ile za to zapłaciłeś.Miałem tak dwa razy. O ile ty nie płaciłeś to można trochę zaniżyć wartość towaru znajdując najniższe ceny w sieci i je przedstawić. Zawsze trzeba dla pewności dodać 30% więcej do ceny z przesyłką za zakupione towary i wtedy ma się spokój.
MarcinR
Posty: 322
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:44
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie Olecko
Kontakt:

Post autor: MarcinR »

no niestety ja mam pod górkę. Jeżeli paczka trafi do cła to urząd pocztowy załatwi formalności po wyjaśnieniu tak jak pisaliście.jednak moja paczka trafiła na urząd celny za pośrednictwem firmy kurierskiej i tu są schody albo mam osobiście dymać przez cały kraj(w jedną 730 km) albo znaleźć agencje celną z Nowego Sącza.Agencje w Nowym Sączu jednak odmówiły prowadzenia sprawy, tylko jedna che załatwić przekaz do UC który znajduje się w mojej okolicy.
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Nie wiem na czym polega róznica? Co z tego że kurier? a jakby bocian wrzucił przez okno? Paczka z towarem do oclenia jest w powołanej do tego instytucji - więc moze gdzies trzeba jakieś zażalenie czy skargę złożyć?
Piotr
Maciej Krawczak
Posty: 467
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 17:31

Post autor: Maciej Krawczak »

Swoje paczki załatwiałem podobnie jak PiotrL. UC przysyłał pismo z prośbą o tłumaczenie faktury. Przetłumaczyłem, napisałem ze to dla mnie a nie do odsprzedaży. Cło zapłaciłem przy odbiorze paczki na poczcie. Szybko i prosto. :D
ODPOWIEDZ