Wagi/dozowniki automatyczne-proszę o opinie i rekomendacje

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Wagi/dozowniki automatyczne-proszę o opinie i rekomendacje

Post autor: Bruum »

Witam!
Chcę zaopatrzyć się w wagę z dozownikiem. Głównie kalibry karabinowe, długi dystans a więc grube ziarna. Który dozownik automatyczny najmniej oszukuje?
73 de sp5tio
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

RCBS Combo Master

Frankonia 585 Jurkow

:mrgreen: :wink:
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

Tylko to i nic więcej?
73 de sp5tio
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Mialem Lyman Gen 6 i dziueki Allahowi znalazl sie amator...

Tylko dlatego, ze wlasnie kupowalem we Frankoni nie stracilem 100 Jurkow. Byla mozliwosc doplacenia i wziecia lepszego sprzetu co zrobilem.

Byly tematy, i generalnie to jest najlepsiejszy sprzet z ktorym niema problemow, Lyman jezeli wogole odwazal, to trwalo to jak stad do wiecznosci.



:wink:
Awatar użytkownika
Bartek_DJC
Posty: 146
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2012, 01:39

Post autor: Bartek_DJC »

andy7 pisze:Lyman jezeli wogole odwazal, to trwalo to jak stad do wiecznosci.
:wink:
Mam Lymana Gen 5 i jestem bardzo zadowolony z tej wagi. Precyzyjnie odmierza ilości proszku i jest całkiem szybka.
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

andy7 pisze:RCBS Combo Master

Frankonia 585 Jurkow

:mrgreen: :wink:
Dziiiwna sprawa. Godzinę, może dwie po tym Twoim wpisie, cena w/w na cel sklep itd., skoczyła z 2200 na 2400. Kwa kwa cud. Miałem jeszcze otwartą kartę z ceną 2200, ale już już "kliknąć" jej się nie dało. :? :!--!
73 de sp5tio
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

Bruum pisze:
andy7 pisze:RCBS Combo Master

Frankonia 585 Jurkow

:mrgreen: :wink:
Dziiiwna sprawa. Godzinę, może dwie po tym Twoim wpisie, cena w/w na cel sklep itd., skoczyła z 2200 na 2400. Kwa kwa cud. Miałem jeszcze otwartą kartę z ceną 2200, ale już już "kliknąć" jej się nie dało. :? :!--!

Jak dobrze ponegocjujesz to da się troszkę zejść z ceny :D
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Bartek_DJC pisze:Mam Lymana Gen 5 i jestem bardzo zadowolony z tej wagi. Precyzyjnie odmierza ilości proszku i jest całkiem szybka.
Gen 5 jest inna bajka, inna sporawa, czy jest jeszcze produkowana. Totalnym minusem jest 30 minutowe podgrzewanie wagi. Mialem przypadki, ze podczas elaboracji cos sie zawiesilo i znowu pol godziny jak psu w odbyt. Podczas jednej elaboracji 3 ryzy zawieszenie sie wagi - koszmar. Jak robi dobrze jest OK, jak sie zawiesi, szkoda gadac.
Bruum pisze: Dziiiwna sprawa. Godzinę, może dwie po tym Twoim wpisie, cena w/w na cel sklep itd., skoczyła z 2200 na 2400. Kwa kwa cud. Miałem jeszcze otwartą kartę z ceną 2200, ale już już "kliknąć" jej się nie dało. :? :!--!
Jak widac, konkurencja nie spi tylko na biuerzaco sledzi Forum :mrgreen:

Swoja droga ciekawe, czy gwarancje daja taka sama jak Frankonia a jeszcze ciekawsze, czy sa tak kulant ? :mrgreen:

:wink:
Weatherby
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: poznań

Post autor: Weatherby »

A co powiecie na temat wagi Hotnady?!
jedna odpowiedź=kolejne dwa pytania!!
Awatar użytkownika
Bartek_DJC
Posty: 146
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2012, 01:39

Post autor: Bartek_DJC »

andy7 pisze:
Gen 5 jest inna bajka, inna sporawa, czy jest jeszcze produkowana. Totalnym minusem jest 30 minutowe podgrzewanie wagi. Mialem przypadki, ze podczas elaboracji cos sie zawiesilo i znowu pol godziny jak psu w odbyt. Podczas jednej elaboracji 3 ryzy zawieszenie sie wagi - koszmar. Jak robi dobrze jest OK, jak sie zawiesi, szkoda gadac.
nie miałem sytuacji żeby się zawiesiła, a czas startu - nagrzewania się to 3 minuty :)
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

Cudów ciąg dalszy. Odezwał się bacznie, jak widać, śledzący forum cel sklep w osobie szefa i zaoferował, że ostatnią sztukę z poprzedniej dostawy sprzeda mi za tą fajniejszą cenę. Chłyt marketingowy zadziałał i moje wahania między RCBS-em, a resztą świata przechylił na stronę tego pierwszego.
73 de sp5tio
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

to nic jak tylko pogratulowac wlasciwego zakupu

pozdro

:wink:
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Weatherby pisze:A co powiecie na temat wagi Hotnady?!
Hornady jest kilkukrotnie wolniejsza od RCBS ,i lubi czesciej niz RCBS przesypywac proch o grubych ziarnach (IMR4350)
Pozdrawiam Bready
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Ja mam złe doświadczenia z automatycznymi dozownikami/wagami. Niby pomagają ale samo nasypywanie ciągnie się stosunkowo długo. Kupiłem wagę laboratoryjną i używany dozownik objętościowy lee. Dozownik ustawiam, żeby trochę zaniżał. Wrzucam na wagę i łyżeczką od herbaty dosypuję kilka ziaren i gra. Szybciej o 1/3 niż na dozowniku RCBS i o niebo dokładniej. Za automatyką przemawia to, że jak nasypuje to umysł wolny.... ale zdenerwowanie jak przesypie 3x z rzędu... Co kto lubi.
Bruum
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 09:00

Post autor: Bruum »

tomp-też o takim układzie myślałem, ale.. Jako, że planuję używać tego głównie do prochów o dużych ziarnach, aktualnie np. RS60 i RS80-ten to ma "wałki", obawiam się łamania ziaren przez dozownik objętościowy i kłopotów z tego wynikających.
73 de sp5tio
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Nie robiłem nic na tych prochach i nie mogę się wypowiedzieć. Nie zabrałem się do tej pory za "dotarcie" dozownika i przy rs52 od czasu do czasu coś chrupnie.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Ten zestaw jest fajny

http://www.autotrickler.com/

Miałem stary dozownik RCBS nie używałem go od kilkunastu lat.
Zamówiłem dozownik redding 3BR po przeczytanych opiniach tu na forum.
Zobaczymy jak się sprawi w całym zestawie.
ODPOWIEDZ