worek pod kolbę

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

worek pod kolbę

Post autor: Michał »

Witam
Do strzelania z savage 12 f/tr jako tylna podstawę stosuje samodzielnie wykonany worek z piaskiem, który podkładam z tyłu pod kolbę, karabin jest bardzo stabilny. Natomiast kształt kolby w karabinie- tam gdzie styka się z workiem powoduje, że jego ruch do przodu lub do tyłu (jak podczas odrzutu) zmienia położenie lufy (głównie góra dół). Czy może mieć to wpływ na wynik strzelania?
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Normalne że po strzale przesuwa się karabin do tyłu. Stożkowy kształt kolby umożliwia regulację wysokości celowania właśnie przesunięciem poduszki tył/przód. W wypadku fabrycznej poduszki praktycznie nie ma jej ugniecenia, tak więc po strzale przesuwa się karabin do przodu dokładnie w to samo miejsce w którym był i powraca w pierwotny punkt celowania. Resty zwykle mają opór z przodu o który opiera się przód osady aby bez kombinacji powrócić w to samo miejsce. W wypadku worka zwykle występuje dodatkowo ugniecenie jego, co powoduje konieczność przesunięcia i ponownego ustawiania karabinu lub worka co strzał a to wymusza zmianę/korektę pozycji strzelca. Wiercenie się na stanowisku zawsze ma negatywny wpływ na wynik strzelania.
Wojtek
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Wojtek, nie wiem czy dobrze zrozumiałem :oops:
Przedni rest (bipod) itp. mają za zadanie ustabilizować przód karabinu (lewo-prawo, góra-dół=też)
tylna podpora to raczej "góra-dół"
i moim zdaniem czy to worek, czy zajęcze uszy to nie ma znaczenia, bo karabin sie i tak cofnie.. a Przy skłądzie w pozycji leząc, mzna wypracować technikę "podsunięcia worka/zajęczych uszów"
tak by złapac cel (góra dół)
Na niektórych zawodach nie można miec podparcia z tyłu, więc nauczyłem się strzelać z "piąstki" 8-)

A , że strzelam takoż sobie to mi to nie przeszkadza... \:D/
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Tak, karabin się cofnie ale rest i uszy nie zmienią położenia, a worek się ugniecie i cały układ diabli biorą. Nie wystarczy przesunięcie karabinu na pierwotne miejsce. Strzelanie z piąstki to co innego, tam wysokość regulujesz ułożeniem i zaciśnięciem pięści.
Wojtek
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Wojtku, widziałem takie "zajęcze uszy", że wolałbym juz worek z ryżem, lub śrutem .. A te uszy były z podobno dobrej firmy na "C"
ale wypełnione , czymś takim ( nito kasza, ni to piach), że się zapadało wszystko po każdym strzale,,,
Wiesz , jestem kiepskim strzelcem, mój karabin strzela lepiej niz ja ( i czasami sądzę, że powinienem go na sznurek opalać= bo mu przeszkadzam...
:oops:
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Wszystko można źle zrobić, nawet wypełnienie worka. Ponieważ miałem sporo wątpliwości co do wypełnienia kupiłem gotowe wypełnione, a i tak złe jak się okazało :D Wypełnienie, wysokość i kształt OK, ale podstawa z skóry a teraz wiem że powinna być całkiem sztywna.
Wojtek
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Uszy(całośc)wypełniłem i ubiłem sutem ołowianym(z kulochwytu zebranym)= ciężkie jak cholera, ale trzyma się samo podłoża :P
Pierw miałem piasek kwarcowy ... Wiesz taki z boiska do nogi osiedlowej... \:D/ ubił się i pełno go było wszędzie :twisted:

Mirek
Cyrograf15
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Cyrograf15 »

Śrut jako wypełniacz jest na większości zawodów zabroniony. W Castoramie jest piasek kwarcowy. O ile pamiętam kilka czy kilkanaście zł za worek.
Wojtek
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Dostałem parę nowych poduszek strzeleckich. Ponownie zastanawiałem się co wsypać.
Zgodnie z sugestiami z tego artykułu

http://www.accurateshooter.com/technica ... ison-test/

odrzuciłem nasze piaski kwarcowe bardzo często stosowane do akwariów.
Zacząłem szukać piasek cyrkonu i chromitowy.

Worek strzelecki jak podają wypełniony piaskiem cyrkonu jest prawie jeszcze raz tak ciężki jak taki sam wypełniony piaskiem kwarcu.

Obrazek

Na Sinclairintl sprzedają piasek chromitowy

http://www.sinclairintl.com/shooting-re ... x?psize=96

Poszukałem jak u nas dostępne są w/w piaski

piasek cyrkonu - krzemian cyrkonu

http://www.graywolf.pl/pl/krzemian-cyrkonu/

chromity

http://www.graywolf.pl/pl/chromity/

z piaskiem chromitowym jest problem bo trzeba zamówić tonę, piasek cyrkony jest lepszy i mają dostępne w workach 25kg

(odpowiedz z graywolf - przeczytałem z zainteresowaniem artykuł po angielsku na temat różnych piasków i skoro tak, to mamy tylko tę jedną opcję - z piaskiem cyrkonu,
bo tutaj może Pan u nas zamówić dowolna ilość tj. min. 1 worek 25 kg, a przy piasku chromitowym minimalna ilość to niestety 1 tona:-).

Obrazek Obrazek
eustachy
Posty: 327
Rejestracja: niedziela, 03 lipca 2016, 15:09

Post autor: eustachy »

Piasek chronitowy stosuje się do odlewów i w hutach szkła.

Zapytam parę osób, co pracują w odlewni i w hucie, czy mają to na stanie.

Być może uda się kupić parę kilo.

Jak się dowiem, to dam znać.
7,5x55;7,5x54,5; 7,5x53,5 swiss;7,5ord. 7,65 para
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

przy piasku chromitowym minimalna ilość to niestety 1 tona
Poszukaj jeszcze. :D
Gdzieś kupowałem worek 25kg za niewielkie pieniązki.
Przysłali na próbę czy się nadaje żeby zamówić tonę :D
Napisałem ,,Gdzieś"bo ten ....jak mu tam.....a napewno był Niemcem i znowu schował mi zapiski. #-o
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Ja odbieram od Kolegi protetyka zużyty wsad szklany do piaskarki. Jest doskonale ciężki i sypki zarazem.

https://nowa.e-pat.pl/pl/c/Wyposazenie/1961
forester
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

forester2008 pisze:Jest doskonale ciężki i sypki zarazem.
ta doskonała waga to przynajmniej x2 lżejszy od piasku cyrkonu.
Awatar użytkownika
forester2008
Posty: 1371
Rejestracja: czwartek, 03 lipca 2008, 12:20

Post autor: forester2008 »

Czyli mam dwa razy lżej do noszenia?
forester
giersza
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 12 listopada 2016, 08:12

Post autor: giersza »

Też główkowałem nad wypełnieniem i zastosowałem piasek kinetyczny, który "pożyczyłem" od moich pociech. Jest ciężki a do tego ma taką właściwość jak mokry piasek, dzięki czemu po uformowaniu trzyma bryłę i się nie sypie, może będzie dobry....
giersza
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 12 listopada 2016, 08:12

Piasek Chromitowy

Post autor: giersza »

Koledzy, czy wiecie może gdzie można kupić piasek chromitowy/cyrkonu w niewielkiej ilości, dostałem dzisiaj worek z sinclairint i chciałem go właśnie tym medium wypełnić. Może ktoś z Was ma do odstąpienia niewielką ilość albo wie gdzie się po niego zgłosić.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Niestety worki 25kg można dostać
ODPOWIEDZ