Rękawica stzrelecka

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
sokal
Posty: 876
Rejestracja: środa, 23 czerwca 2010, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Rękawica stzrelecka

Post autor: sokal »

Obserwuję kolegów na strzelnicy i zauważyłem że nie którzy używają do konkurencji śrutowych rękawicy (na ręce która trzyma czułenko). Jak to jest z rękawicą? Czy warto inwestować i ile? Czy rzeczywiście pomaga ona w uzyskaniu wyników czy jest zbędnym bajerem dodającym tylko punkty do prezencji?
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

to raczej pocenie sie dloni jest przyczyną uzywania rękawicy przy konkurencjach śrutowych
Jednym pocą sie bardziej innym mniej
SKEE'dziak
Posty: 50
Rejestracja: niedziela, 08 lutego 2009, 23:31

Post autor: SKEE'dziak »

Na pot może i tak ale lepszego uchwytu w niej nie ma. Bynajmniej ja nie miałem.
Swego czasu chciałem dobrać rekawice dla siebie przede wszystkim na lepszy chyt przy strzelaniu podczas opadów. Stwierdziłem, że stosując rękawice mam dużo mniejsze czucie czółenka i mniejszą pewność chwytu. Jeżeli chcemy strzelać w rękawicy to musimy to robić bez względu na pogodę, nie można zakładać ją tylko na wybrane zawody czy warunki atmosferyczne.
Próbując dobrać dla siebie rękawice sprawdzałem wiele różnych i w żadnych nie miałem porównywalnego czucia i chytu jak bez.
Zbyt mało zalet nie rekompensuje wszystkich wad.
Wg mnie to lepszym rozwiązaniem jest mały ręczniczek. Można wytrzeć pot nie tylko z rąk oraz przetrzeć w czasie deszczu kolbę i czółenko tuż przed strzałem itp.
KubaG
Posty: 218
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 18:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KubaG »

SKEE'dziak - popatrz na rękawice rowerowe, całkiem nieźle się spisują.
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

Świetne są rekawice przeznaczone do jazdy konnej.
Używam ich przy szybkiej zmianie luf lub czoków.
Doceniłem ich zaletę, przy ograniczonym dostępie do strzelnicy-mieszkam w najbardziej zacofanym pod tym względem zakątku Polski... :lol:
PiotrL
<font color=navy>Moderator</font>
Posty: 1435
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 10:21

Post autor: PiotrL »

Dobre sa tez rekawiczki do golfa...
Piotr
walther
Posty: 454
Rejestracja: czwartek, 11 listopada 2010, 10:21

Post autor: walther »

w czasach licealnych gdy przy szkole działała pręzna sekcja strzelecka używaliśmy rekawicy na lewą ręke co by celując puls dłoni nie psuł nam wyniku i wielu innych jeszcze wynalazków do kabekaesa
problemem było zdobycie takiej grubej rękawicy roboczej gdzieś z budowy -teraz mozna kupić w sklepie ale wtedy tak nie było

Używam tylko prawej rękawiczki zamszowej z uciętym palcem przy strzelaniu śrutem - poprawia mi komfort strzelania przy wysokich temperaturach latem
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

W pracy bardzo często przydatne są rękawiczki gumowane, osłabiają poślizg.... Nie wiem, czy miałyby zastosowanie,,,,, tanie są Made in China........
"Uwielbiam chorał ruski..."
ODPOWIEDZ