Długość łuski 223 Rem ( GGG )

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Walles13
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2016, 14:30
Lokalizacja: Kraków

Długość łuski 223 Rem ( GGG )

Post autor: Walles13 »

Proszę o podpowiedz do jakiej długości trymować łuski223 Rem. ( najczęściej elaboruje na GGG do dynamiki i czasem 100 m.z GH 15 ).Gdzieś sie już temat przewijał,ale zbyt wiele widziałem różnych długości dlatego nowy temat.
Garfield
Posty: 75
Rejestracja: środa, 05 października 2016, 21:14

Post autor: Garfield »

44.42
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

Zasada jest prosta, zamiast podawania dlugosci luski po trymowaniu, duzo latwiej jest zapamietac ze rznie sie 10 thou, albo jak kto woli ¼ mm od maxymalnej dlugosci. Wszystkie kalibry od duzego do malego.

Wydrukowac I powiesic nad prasa.

Czyli jak mierzysz w inczach to tnies 0.01” a jak w milimetrach to ¼mm.
adziuxxx
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 30 stycznia 2018, 19:27
Lokalizacja: Szamotuły

Post autor: adziuxxx »

do ar'a nie skracam łusek ggg, formatuje po długości i jazda. jeszcze nie miałem problemu

pozdro
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Potwierdzam.
Prędzej pękną niż będą za długie, aby zmieścić się w komorze.
GGG, S&B, PPU - wszystko jedno.
Walles13
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 11 grudnia 2016, 14:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Walles13 »

Dziękuję za odpowiedzi panowie.Najpierw sprawdzę bez skracania jak będą latały a później skrócę o 1/4 mm i wybiorę lepszą opcje.
Pozdrawiam.
likker_runner
Posty: 1526
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Wszystko zależy od tego czy dany karabin ma komorę bardziej "militarną" (luźniejszą, wg terminologii anglosaskiej jest to 5.56x45 NATO "long") czy "varmintową" (.223 Rem, "tight"). Zwłaszcza w tym drugim przypadku może się zdarzyć że za długa łuska doprowadzi do poważnych nieprzyjemności.

Do tego łuski .223 potrafią się wydłużać przy formacie - kiedyś skróciłem 250 sztuk zestawem Lee na wiertarkę (dającym jakieś 44.55mm), przed formatem. I po formacie tylko ok. połowa miała poniżej 44.7mm, pozostałe były w zakresie 44.7 - 44.8mm. Bez skracania można wylądować powyżej normy CIP dla komory, a więc 45.0mm, co jest zdecydowanym kozactwem. Ja bym jednak starał się być poniżej tych przepisowych 44.7mm - ta norma nie wzięła się z niczego.
ODPOWIEDZ