Lusterko do wagi.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

waskacz6
Posty: 158
Rejestracja: piątek, 25 października 2013, 14:06

Lusterko do wagi.

Post autor: waskacz6 »

Witajcie czy używacie jakiegoś lusterka do obserwacji wskazań wagi? Mam już dosyć nachylania się. A umiejscowienie wagi na wysokości oczu jest dla mnie nie wygodne aby dozować proch do wagi szalkowej. Może macie jakieś pomysły? ](*,) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Nie pamiętam czy w tym filmiku:https://www.youtube.com/watch?v=6qFwXLzfdEg
Ale na pewno na jego kanale, opowiada o lusterku i chyba szkle powiększającym.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Tomasz64
Posty: 121
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 12:14
Lokalizacja: śląskie

Post autor: Tomasz64 »

Lepiej chyba kamerka i monitor.
Załączniki
a.JPG
a.JPG (54.78 KiB) Przejrzano 1500 razy
Pozdrawiam Tomek
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Pewnie lepiej, tylko że musisz jeszcze zaangażować do pracy komputer a lusterko to lusterko. ;)
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

donkihot pisze:Pewnie lepiej, tylko że musisz jeszcze zaangażować do pracy komputer a lusterko to lusterko. ;)
Za to przy kamerce nie masz bledu paralaksy a takze mozesz sobie powiekszyc obraz ,przez co dokladniej wazyc.
Pozdrawiam Bready
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

A nie byloby latwiej obciac nogi krzesla na ktorym siedzisz?
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Dobre =D>
ale trzeba by mieć dwa krzesełka.. #-o
jedno do ważenia, i drugie do prasy... ciężko z "niskiej" pozycji operuje się prasą....
To moje, ponieważ nasypuję i pod prasę do osadzenia.. nie odstawiam pełnych łusek, bo łatwo o pomyłkę.. ( na moim przykładzie... osadziłem na pustych) #-o
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

mkl1 pisze: To moje, ponieważ nasypuję i pod prasę do osadzenia.. nie odstawiam pełnych łusek, bo łatwo o pomyłkę.. ( na moim przykładzie... osadziłem na pustych) #-o
Tez Mirku tak robilem ,a teraz najpierw waze wszystkie ,a potem osadzam.
Idzie znacznie szybciej ,a drgania przy osadzaniu nie przenosza sie na wage.
Zawsze mozna zajrzec do lusek na tacce i sprawdzic czy w kazdej jest proch.
A krzeselko mam teleskopowe.
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Ja mam wagę posadowioną na wyższej półce( równie stabilnej).
Robiłem tak jak napisałeś....ale zmieniłem, bo nie muszę się spieszyć, nie muszę zaglądać i oszczędzam miejsce na stole...

obiłem z "uniwersalnej podkładki na łuski i dlatego zdazyla mi się pomyłka.
Teraz mam 2 podkładki i pudelko na gotowce... i jest OK
Nie strzelać, jestem przyjaznym szopem...
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

No wlasnie wyczulem roznice ,ja waze automatem RCBS ,i kontroluje/koryguje nawazki na Gempro 250 ,wiec w czasie wazenia wstrzasy od prasy mi przeszkadzaly.
Szalkowej wagi od jakichs 4 lat juz nie uzywam ,ale wczesniej uzywalem wlasnie z kamerka i obrazem wskaznikow powiekszonym na caly ekran. :D
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Wierzysz tym elektronicznym???
Ja się nie potrfię przekonac, może złe nawyki z CP, gdzie waga( tania elektroniczna) pokazywała masę, ale ... za każdym razem inną, lub nie wrcala do "zera" , tary
Nie strzelać, jestem przyjaznym szopem...
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

RCBS ChargeMaster 1500 wazy z dokladnoscia -0 ,+0.1 gr ,dla pewnosci przesypuje na Gamepro 250 ,ktora ma rozdzielczosc 0.02gr ,i po ziarenku H4350 czy Vargeta przekladam penseta do uzyskania tych samych wskazan ,naogol nie wiecej niz 3 ziarenka ,najczesciej jedno lub nic.
Zdejmuje szalke ,sprawdzam wartosc ujemna bez szalki ,klade ponownie ,jak nie ma wiekszaj roznicy niz -0.02gr +0.00gr to wsypuje do luski.
Dokladnosc mam lepsza niz 0.04gr ,a jedno ziarenko H4350 wazy okolo 0.025gr
Oczywiscie to do benchrestu ,ale czasem sie zapedze i mysliwska tez tak potrafie zrobic :D

P.S.
Mam tez Hornady Lock-N-Load Auto Charge ,ale jest tak powolna ze przestalem uzywac jak kupilem RCBS.
Pozdrawiam Bready
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

Bready pisze:RCBS ChargeMaster 1500 wazy z dokladnoscia -0 ,+0.1 gr ,dla pewnosci przesypuje na Gamepro 250 ,ktora ma rozdzielczosc 0.02gr ,i po ziarenku H4350 czy Vargeta przekladam penseta do uzyskania tych samych wskazan ,naogol nie wiecej niz 3 ziarenka ,najczesciej jedno lub nic.
Zdejmuje szalke ,sprawdzam wartosc ujemna bez szalki ,klade ponownie ,jak nie ma wiekszaj roznicy niz -0.02gr +0.00gr to wsypuje do luski.
Dokladnosc mam lepsza niz 0.04gr ,a jedno ziarenko H4350 wazy okolo 0.025gr
Oczywiscie to do benchrestu ,ale czasem sie zapedze i mysliwska tez tak potrafie zrobic :D

Co do wagi RCBS-a to sie zgodzę, że dobrze działa w połaczeniu z druga dokładniejszą. Korzystam z niej jak robie powyżej 50 szt. jak mam mniejsza partię amunicji do zrobienia to lepiej spardzaja sie łyżeczki LIEE.

Wracając do wagi to polecam stara analityczna.

Zaleta jest wygodny zasyp na wysokości rak, podświetlana skala na wysokości oczu, niska cena w porównaniu z wagami elektonicznymi i dedykowanymi do elaboracji.
Wysoka dokładnośc i powtarzalność pomiarów ( upierdliwy elaborant pracując na prochu RS50 lub N140 może dobierać wielkość ostatniego ziarenka aby mu sie idealnie wskażniki zgrały :D )

Jedyna wadą jest to, żę musi mieć swoje stałe miejsce na stabilnym podłożu.

https://www.olx.pl/oferta/waga-analityc ... sFphF.html




PS. amunicje do polowania też składam z ta samą starannością co do papieru ( zwierzyna to docenia...) :D
ODPOWIEDZ