Procedury prawne przy wymianie lufy na inny kaliber.

Moderatorzy: wierzba, P_iter

MARO
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwietnia 2018, 00:14
Lokalizacja: KRAKOW/BESKID WYSPOWY

Procedury prawne przy wymianie lufy na inny kaliber.

Post autor: MARO »

Posiadam Tikke T3 W 243 (lufa się już konczy) i chciałbym zmienić lufe na kaliber 308 lub 6.5creedmoor
(jezeli jest to w tice T3 243 mozliwe !?) Bron sluzy mi do precyzyjnych polowan.Mam mozliwosc przywiezienia lufy z USA,na Jesien lece tam na slub brata.W zwiazku z tym ,jaka lufe proponowalibyscie ,polecacie jakis rusznikarzy ktorzy by to mogli w Polsce zmontowac i rzecz najwazniejsza ,jak to wszystko ogarnac na Policji :).Pzdr!
Awatar użytkownika
domel
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 24 września 2009, 23:14
Lokalizacja: Łosice/Podlasie

Post autor: domel »

Najprostsze rozwiązanie to sprzedać rusznikarzowi broń przed wymianą lufy i odkupić po wymianie lufy - formalność to tylko promesa. Wcześniej dogadaj się z rusznikarzem czy ma rozwiertak w interesującym Cię kalibrze i z za kałuży przywieź surową lufę jaką sobie zażyczysz i ewentualnie rozwiertak.
MARO
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwietnia 2018, 00:14
Lokalizacja: KRAKOW/BESKID WYSPOWY

Post autor: MARO »

Oooo...sprytne ! Dzieki. A jaki bylby koszt takiej operacyji ?
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

domel pisze:Najprostsze rozwiązanie to sprzedać rusznikarzowi broń przed wymianą lufy i odkupić po wymianie lufy - formalność to tylko promesa. Wcześniej dogadaj się z rusznikarzem czy ma rozwiertak w interesującym Cię kalibrze i z za kałuży przywieź surową lufę jaką sobie zażyczysz i ewentualnie rozwiertak.
Robienie sobie pod górkę. Przywozisz surówkę, dajesz do rusznikarza broń i tą surówkę. On nawierca komorę i gwint, nabija na nią nowy numer, wykręca starą lufę, wkręca nową. Dostajesz od rusznikarza fakturę o wkręceniu nowej lufy, z podaniem kalibru i nr tej lufy. Z tym idziesz do WPA (w ciągu 5 dni) i w zezwoleniu dopisują przy starym wpisie dodatkowy numer i nowy kaliber. Żadnej promesy nie trzeba. Starą lufę możesz też zabrać, poproś rusznikarza aby np. obciął komorę.
Goostav
WuWu
Posty: 53
Rejestracja: środa, 20 lipca 2016, 12:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: WuWu »

W moim przypadku było tak (wymiana lufy kulowej w kniejówce): dałem zaświadczenie na zakup broni rusznikarzowi - on kupił surową lufę. Następnie odebrałem broń z nową lufa i dostałem starą. Poszedłem do WPA. Oddałem starą lufę - zwolniło to miejsce w ilości zaświadczeń. W książeczce wykreślono mi kniejówkę ze starą lufą i od nowa wpisano z nowymi numerami w innym miejscu książeczki.
Darz Bór! WuWu
DamianC
Posty: 193
Rejestracja: środa, 06 października 2010, 20:40
Lokalizacja: dolnośląskie/Lubań

Post autor: DamianC »

W chwili obecnej nie potrzeba promesy , rusznikarz wystawia zaświadczenie o zmianie kalibru, stara lufa zostaje u niego na magazynie do złomowania, jeśli chcesz mieć dwie lufy to promesa. Jak chcesz wymienić lufę to zapraszam na PW
sauer 1
Posty: 135
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2012, 17:56
Lokalizacja: krajenka

Post autor: sauer 1 »

to jest jakiś matrix mamy XXI wiek a zachowujemy się razem z WPA jak jaskiniowcy, cały świat się z nas śmieje - proste czynności wymiana lufy
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Dowiedz sie czy aby wwiezc bron do USA musisz miec jakies papiery.

Wzilbym ze soba i tam na miejscu wymienil. Jezeli nie calosc to System.

:wink:
MARO
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 09 kwietnia 2018, 00:14
Lokalizacja: KRAKOW/BESKID WYSPOWY

Post autor: MARO »

andy7 pisze:Dowiedz sie czy aby wwiezc bron do USA musisz miec jakies papiery.

Wzilbym ze soba i tam na miejscu wymienil. Jezeli nie calosc to System.

:wink:
Myslalem o tym.Z Bartleina wyslali mi wiadomość ze za lufe chcą 345$ ,a za instalacje 310$ plus koszta wysylki . Nie wiem czy sam system traktowany jest w USA już jako bron.W Illinois gdzie bym ladowal na bron wymagane jest zezwolenie ,w Wisconsin gdzie miesci sie Bartlein już nie.:)).Chcac wziasc zmontowana lufe z systemem [już bron] musze isc do polskiego konsulatu po papier na przewoz broni [ kuzyn przewozil pare lat temu , koszt ok 80$]. Mysle ze latwiej i taniej będzie to zrobić w Polsce .Mam nadzieje ze rusznikarzy mamy z takimi samymi umiejętnościami ,jak nie lepszych.:))
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

MARO pisze: Nie wiem czy sam system traktowany jest w USA już jako bron.
Wlasnie jedynie system ,lufy nawet te z komora juz nie.
Pozdrawiam Bready
ODPOWIEDZ