223 rem., Jeden AOL różne osadzenie pocisku. Prośbą o pomoc.

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

jwaldic
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 08 lipca 2017, 11:37
Lokalizacja: W-wa

223 rem., Jeden AOL różne osadzenie pocisku. Prośbą o pomoc.

Post autor: jwaldic »

Witam i proszę o wsparcie.
Dokonałem elaboracji około 200 sztuk naboi kaliber 223 rem na następujących parametrach:

łuski GGG oraz GFL COL - 44,45 mm
proch Vectan SP 10 - naważka 21,2grs
pocisk Hornady FMJ BT, 55 grs
spłonki CCI oraz Fiocci
AOL-57,40 mm.

I teraz mam pytanie. Jak widać na zdjęciu mimo, iż w oby przypadkach AOL jest 54,35 mm widoczna jest różnica w osadzeniu pocisku. Nie wiem skąd to się bierze i czy można z tego bezpiecznie strzelać? Gdzie robię błąd?
Ammo robię na zestawie Lee Load Master z matrycami Lee. Wcześniej robiłem ammo z pociskami Priv Partizan SP i nie miałem tego problemu.

Dzięki za pomoc.
Załączniki
dla forum1.gif
dla forum1.gif (245.53 KiB) Przejrzano 2989 razy
Ar2r
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2016, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Ar2r »

Przy tańszych pociskach różnice w kształcie bywją spore, więc dużo zależy od zgrania się czubka pocisku z matrycą osadzającą.
Kiedy używałem Prvi Partizan (308W), to różnice OAL mierzone (komparatorem) sięgały nawet 0.020", a COL to już wogóle porażka.

Jak mierzyłeś OAL?
Jak przygotowywałeś łuski (pełny format, trim)?
Jeśli rzeczywiście OAL (nie COL) jest taki sam, to czy porównałeś czy rowki (do zaciskania) na pociskach są aby w tej samej odległości od ogive?
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

" rowki " na pocisku zostaly blednie wykonane - w nieprawidlowym miesscu i z tad ta roznica. Matryca niema tu z tym nic wspolnego

:wink:
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Tak optycznie, wydaje mi się, że są różnice w formatowaniu tych dwóch łusek.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

P_iter pisze:Tak optycznie, wydaje mi się, że są różnice w formatowaniu tych dwóch łusek.
Mysle, ze to po prostu optyczny blad, jeden naboj stoi blizej drugi troche dalej co moze dawac wlasnie ten efekt.

:wink:
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

@jwaldic

Warto byloby nam powiedziec gdzie uczyles sie ladowania, to bardzo ulatwia udzielenie porady.

Warto tez podac skoro juz podales parametry, z jakiej broni strzelasz, podanie splonki CCI albo Fiocci to tak jak odpowiedz Fiat albo Mercedes.

Gdybys napisal dokladnie jakie te splonki to moze tez przez przypadek ktos podal by Ci istotna porade, choc z takim lekkim ladunkiem to moze nawet nie takie istotne.

Mam nadzieje ze te luski to byly formatowane FL.

@andy7

wierz mi producent pociskow zwykle wie co robi inaczej by nie byl w tym interesie.
jwaldic
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 08 lipca 2017, 11:37
Lokalizacja: W-wa

Post autor: jwaldic »

@Ar2r

Odpowiadając na twoje pytania:
1. Samą suwmiarką.
2. Pełny format i trim.
3. OAL jest taki sam a rowków nie sprawdzałem.

@jerzy orawiec

jeśli chodzi o naukę elaboracji to lektura, YT, forum i rozmowy.
Strzelam z AR-a Stag Arms 3.
Spłonki CC 400 small rifle oraz Fiocci small rifle.
Tak łuski przeszły pełny format.

Zrobiłem zdjęcie kilkudziesięciu pocisków ułożonych równo rowkami i wyszła mi taka historia?
Załączniki
pociski forum.gif
pociski forum.gif (329.59 KiB) Przejrzano 2865 razy
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Z fotki wynika że są jakby "dwa rodzaje" przy czym tych dłuższych jest jakby więcej.
Ja bym je posegregował i robił partiami. Po wystrzeleniu już nigdy bym ich nie kupił.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Czemu robisz QAL na 57,35mm????? ja generalnie pracuję na łuskach GGG bo sa najbardziej dostępne fabryczne amo GGG 55gr ma QAL miedzy 57,1-57,2mm /suwmiarka mechaniczna/ Na wszelki wypadek przy elaboracji amo na pociskach hornady 55gr fmj-bt QAL ustawiam na wymiar 56,9-57mm i zawsze wypada mi crimp na rowkach cannelure a amo śmiga aż miło
@mil
Posty: 132
Rejestracja: niedziela, 08 listopada 2015, 14:19
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: @mil »

A to nie są te nasze forumowe Hornady czy ogólnie te tańsze? Bo w porównaniu do tych w pudełkach po 100 szt to rowki się nie pokrywają i ogólnie jakość ich wykonania odbiega od normy czy też zauważyliście tą zależność?
"Jestem Panem swego losu,Kapitanem swojej duszy"
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Nie wiem jak inni ja pracuję na Hornady 55gr FMJ-BT cannelure pakowanych po 6000sztuk kupionych na Germanskim Brownelsie gdy mieli promocje na Black fridaj pociski sa naprawdę dobrej jakości i trzymaja wagę
jwaldic
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 08 lipca 2017, 11:37
Lokalizacja: W-wa

Post autor: jwaldic »

@cezarycezary

Składam ammo na prochu Vectan SP10 i według QL-a do tych pocisków OAL podaje 57,40 mm.

Raz kupiłem od kolegi z forum taką partie z niemieckiego Black Friday (pewnie to samo co ty :-) ) i też nie miałem żadnych problemów.

Tak to są pociski z forum ale z innego źródła.
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Nigdy nie patrze na QAL podawany w tabelach tylko na to jak wygląda amo fabryczne i nigdy sie nie zawiodłem mam jako wzorniki po kilka sztuk amo fabrycznej różnych producentow w kalibrach na jakich składam łuskach tak jak podałem przykład 223rem GGG 55gr fabryczne naboje mają QAL max 57,2mm np 9x19 S&B FMJ 124gr fabryczna ma QAL 29,4mm a tabele lovexa podaja QAL dla tych pociskow 29.69mm skądś te rożnice sie biorą ja w przypadku QAL wole opierać sie na pomiarach fabrycznej amo niż na tabelach, a dla świętego spokoju jeszcze odejmuję 0,1-0,2mm bo błąd pomiaru mojej mechanicznej suwmiarki to 0,1mm
PAWCIO69
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek, 05 marca 2018, 20:33

Post autor: PAWCIO69 »

cezary uważasz że masówka z fabryki robiona na tony jest precyzyjniej składana niż podają tabele?
na dodatek na Litwie;)))
może jakby to były super duper Hornady king specjal family reserve selected match .. ;) to bym rozważył;)
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Może nie precyzyjniej ale pasuję do wiekszośći pukawek na naszym rynku i nie powoduje zacięć. Ja nie mam ambicji składania super hiper dokładnej amo do strzelań precyzyjnych tylko niepowodującą zacieć amo do plumkania plus na zawody ligi podwórkowej, a tam moja amo spisuję sie znakomicie bo przetestowałem ja na wielu pukawkach znajomych strzelcow i nawet na słynących z ciasnych komór Stagach nie powoduje zacięc
jwaldic
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 08 lipca 2017, 11:37
Lokalizacja: W-wa

Post autor: jwaldic »

To mam do Ciebie pytanie (cezarycezary).

Sugerujesz się wymiarem AOL fabrycznej amunicji, ok, też nad tym myślałem ale powiedz jak dobierasz naważki?
cezarycezary
Posty: 103
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 11:19

Post autor: cezarycezary »

Zaczynam od środka tabeli potem drabinka w górę przy 9x19 co 0,1grein przy 223rem co 0,2grein potem sprawdzam wszystko na chrono, poza tym wiele firm produkujących amo podaje dokładne parametry swoich wyrobow łacznie z prochem jaki stosują i naważkami wystarczy tylko dokładnie szukać w necie i można zrobić amo praktycznie nie gorsze niż fabryczne przyklad sumbro 9x19 www.sumbro.eu/technical-specification robi amo na lovexie S020 naważka 5,05grein
PAWCIO69
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek, 05 marca 2018, 20:33

Post autor: PAWCIO69 »

cezarycezary pisze:Zaczynam od środka tabeli potem drabinka w górę przy 9x19 co 0,1grein przy 223rem co 0,2grein potem sprawdzam wszystko na chrono, poza tym wiele firm produkujących amo podaje dokładne parametry swoich wyrobow łacznie z prochem jaki stosują i naważkami wystarczy tylko dokładnie szukać w necie i można zrobić amo praktycznie nie gorsze niż fabryczne przyklad sumbro 9x19 www.sumbro.eu/technical-specification robi amo na lovexie S020 naważka 5,05grein
ammo nie gorsze niz fabryczne.. no patrz a mnie wszyscy mówią ze ma byc lepsze niż fabryczne, to jak to jest? 8-)
@mil
Posty: 132
Rejestracja: niedziela, 08 listopada 2015, 14:19
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: @mil »

cezarycezary pisze:Nie wiem jak inni ja pracuję na Hornady 55gr FMJ-BT cannelure pakowanych po 6000sztuk kupionych na Germanskim Brownelsie gdy mieli promocje na Black fridaj pociski sa naprawdę dobrej jakości i trzymaja wagę
Może nie są źle wykonane ale zauważalnie gorzej niż te http://www.luskasrem.com/index.php?id_p ... er=product . i nie latają tak samo z tych samych naważek, więc wg . mnie to jakiś odpad który poszedł po taniości żeby straty dużej nie mieli, a tłumaczenie że ktoś super hipercelnej ammo nie robi nie zmieni że to gorszej jakości FMJoty chodź tanie.
"Jestem Panem swego losu,Kapitanem swojej duszy"
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

jerzy orawiec pisze:
@andy7

wierz mi producent pociskow zwykle wie co robi inaczej by nie byl w tym interesie.
Niewatpie ale i tym zdarzaja sie calkiem niezle wpadki, jak zreszta na focie widac.

:wink:
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Kryptoreklama jest niestosowną formą propagowania swoich potrzeb. By coś dezawuować należy wpierw dowieść jego niską jakość. Nie spotkałem się jeszcze ze spadkiem jakości pocisków produkowanych przez Hornady a wielokrotnie widziałem przykłady partactwa albo delikatniej rzecz ujmując braku umiejętności spowodowanym m.in. brakiem stosownej wiedzy przy elaboracji amunicji. Z doświadczenia wiem, ze np.: przy kalibrze 6,5x57R przy zastosowaniu kuli 120 grainowej, posiadającej rozrzut wagowy w przedziale 119,6 - 122,8 grain można uzyskać doskonałego Sweet Load-a przy odrobinie zrozumienia problematyki procesu elaboracji. A tutaj raptem nierównomierne wykonanie "canelure" wzbudza taką falę krytyki wszystkiego iwszystkich..... Jakaś zbiorowa rewolta albo hipokryzja....
Ukłony Waćpanom.
"Uwielbiam chorał ruski..."
PAWCIO69
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek, 05 marca 2018, 20:33

Post autor: PAWCIO69 »

No i pozamiatane w temacie;)
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Stepan Bazyluk pisze:Kryptoreklama jest niestosowną formą propagowania swoich potrzeb. By coś dezawuować należy wpierw dowieść jego niską jakość. Nie spotkałem się jeszcze ze spadkiem jakości pocisków produkowanych przez Hornady a wielokrotnie widziałem przykłady partactwa albo delikatniej rzecz ujmując braku umiejętności spowodowanym m.in. brakiem stosownej wiedzy przy elaboracji amunicji. Z doświadczenia wiem, ze np.: przy kalibrze 6,5x57R przy zastosowaniu kuli 120 grainowej, posiadającej rozrzut wagowy w przedziale 119,6 - 122,8 grain można uzyskać doskonałego Sweet Load-a przy odrobinie zrozumienia problematyki procesu elaboracji. A tutaj raptem nierównomierne wykonanie "canelure" wzbudza taką falę krytyki wszystkiego iwszystkich..... Jakaś zbiorowa rewolta albo hipokryzja....
Ukłony Waćpanom.
Drogi Kolego !

W kalibrze .308 pociski Hornady HPBT sa calkiem fajne, w przypadku .243 te same pociski ( 6mm Norma BR ) juz takie fajne NIE sa.

Fota mowi sama za siebie, osobiscie nie kumam o co Tobie chodzi ? Dla mnie te pociski nadaja sie do rekreacyjnego strzelania do puszek na 100 czy nawet 200 m i na tym dla MNIE sie konczy, obojetnie jak bys ich nie wychwalal.

pozdrawiam

:wink:
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Każdy z nas ma swoich znajomych...... :D
"Uwielbiam chorał ruski..."
@mil
Posty: 132
Rejestracja: niedziela, 08 listopada 2015, 14:19
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: @mil »

Kryptoreklama? Daleko idące spostrzeżenia, stwierdziłem fakt który zauważyłem, wiec prosiłbym o odnoszenie się do powyższego. Bo ni z gruchy ni pietruchy z 223 lądujemy w 6,5 x57 R i o konkretnych różnicach
"Jestem Panem swego losu,Kapitanem swojej duszy"
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

No cóż, .... Piszemy o problemie powtarzalności pewnego parametru w pociskach i jego wpływie na jakość naboju a że wystąpiło to w określonym kalibrze, to nie znaczy, że nie można odnieść się do kalibrów innych, skoro się posiada stosowną wiedzę i potrafi ją odnieść do określonych zjawisk. Samo składanie amunicji z określonych komponentów jest zajęciem trywialnie prostym, ponieważ składa się z powtarzalnych podstawowych czynności, takich jak mycie, mierzenie, składanie etc.... natomiast powiązanie potem własnych obserwacji z tego co się złożyło i ich wpływu chociażby na celność przy strzelaniu wymaga wielkiego doświadczenia i wiedzy bardzo praktycznej a nie teoretycznego gdybania. Stąd moja uwaga... Wyjazdów osobistych nie podejmuję z racji wieku i doświadczenia.
Pozdrawiam Waćpanów.
"Uwielbiam chorał ruski..."
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

@jwaldic

Praktycznie rzecz biorac to Twoja bron ma kaliber 5.56x45 NATO jak popatrzysz na lufe tam gdzie napisane STAG ARMS bedzie tez napisany skok gwintu 1/7 , 1/8 lub 1/9., ktory?

Jak wczesniej napisal jeden z kolegow balistycznie beda lepiej lataly ciezsze pociski. Ale skoro pukawka jest do zabawy (a kupujac 6000 pociskow o tym swiadzczy) to rownie dobrze mozesz sie bawic tymi 55 gn wybrakowanymi z fotografii.

Gdybys chcial strzelac bardziej dokladnie to zwiazane to bedzie ze zwiekszonymi kosztami pociskow.

Z tymi kannelures w roznych miejscach to sadze najwygodniej byloby je posegregowac w/g kannelure skoro twierdzisz ze waga ich jest dosc dokladna.

W tej chwili zauwazylem ze odleglosci kannelure od czubka sa calkiem rowne wiec jesli osadzasz je matryca Lee to powinny wszystkie miec te sama OAL.

Teraz zrob taki eksperyment, przygotuj po trzy naboje z tymi glebiej siedzacymi w lusce I inne trzy plycej siedzace w lusce z identyczna iloscia prochu I oczywiscie takze samo identyczna OAL.

Idz na strzelnice I pokaz jak to wyglada.

Te podana na wstepie ilosci prochu sa dosc spokojne jak na bron NATO tak ze nie obawiiaj sie zadnego niebezpieczenstwa.

Jak masz problem to pytaj.
jwaldic
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 08 lipca 2017, 11:37
Lokalizacja: W-wa

Post autor: jwaldic »

@jerzy orawiec

Mój karabinek ma lufę o skoku 1/9 czyli jeżeli dobrze pamiętam to 69 gn można szczelać :-)

W chwili obecnej rzeczywiście bawię się w rekreację i głównie w czarną taktyką. Na 100 metrów i więcej nie jestem jeszcze gotów.

Rzeczywiście pracuje na matrycach Lee i mają równy OAL.

Eksperyment który piszesz na jakim dystansie proponujesz?

Dzięki za info i na pewno będę pytał. ;-)
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

100m powinno wykazac roznice, ale jesli trafisz na bezwietrzny dzien na strzelnicy to mozesz na dluzszym dystansie.

1;9 skok nie jest tak bardzo szybki by nadstabilizowal lekki pocisk.

Czyli 55gn jest b. dobre, gdybys natomiast mial 1:7, to taki skok wymagalby b. dobrej jakosci pociski bo lekkie pociski jesli sa nadstabilne to lataja b. kiepsko jesli sa kiepsko wyprodukowane.

Przy ilosci prochu jaki sujesz nie ma nic zlego z CCI400 natomiast w przyszlosci jesli zechcesz suc wiecej prochu to raczej nie uzywaj tych splonek.

&#8220;Nadszarpnalem&#8221; sobie reputacje kiedys dajac podabna rade jednemu z kolegow, postaram sie odszukac te porade tak bys mial calkowita jasnosc co do tych splonek. Masz racje, matryca oszdzajaca Lee da Ci wszystkie
tej samej OAL.

OAL naboju z 55gn jest 2.20&#8221; a maxymalna OAL dla 5.56 NATO (dla wszystkich ciezszych pociskow) jest 2.25&#8221;.
Kolega wierzba nie lubi thou, nie wiem tylko czy ta niechec odnosi sie tez do cali, w kazdym razie radze nauczyc sie obu jednostek metrycznych I calowych, wielszosc dobrej literatury jest I jednostkach imperialnych i warto biegle sie nimi poslugiwac.

Magazynek powinien przyjac te 2.25&#8221; bez problemu, dobra zasada mowi ze pocisk powinien siedziec co najmniej jeden kaliber w lusce, do automatu to dobra zasada, do broni nie automatycznej (np do polowania) czesto mi sie zdarza znaczne odstapienie od tej f.
pisalem gdzies nie tak dawno ze generalna zasada do skracania lusek jest .0.25mm od maxymalnej jej dlugosci. Mozna wiecej.

A czym zaciskasz pocisk?
oryks
Posty: 226
Rejestracja: czwartek, 08 maja 2014, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz - okolice

Post autor: oryks »

jerzy orawiec pisze:...Przy ilosci prochu jaki sujesz nie ma nic zlego z CCI400 natomiast w przyszlosci jesli zechcesz suc wiecej prochu to raczej nie uzywaj tych splonek.
...

Czy mogę prosić o rozwinięcie tego tematu ? Z góry dziękuję.
elaboruję: .223Rem, 9x19, 6.5x47
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Ja też jestem zainteresowany, co prawda używam Fiocchi i w .308Win. ale chętnie dowiem się czegoś o CCI
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
jwaldic
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 08 lipca 2017, 11:37
Lokalizacja: W-wa

Post autor: jwaldic »

@jerzy orawiec

zaciskam matrycą Lee factory crimp.

W sensie 5,56 kal to tyle osadzony pocisk w łusce ? Dobrze to rozumiem?

Trochę zaczynam się gubić w tych długościach OAL. Cezary cezary sugeruje się OAL fabrycznej amunicji, ty wskazujesz dwa parametry dla amo z pociskami 55 grn, a do tego wszystkiego mamy jeszcze QL-a i tabele elaboracyjne, które mówią jeszcze inne rzeczy.
Nie ma lekko ale trzeba to jakoś ogarnąć :o

Ja też chętnie poczytam o CCI. Na razie zrobiłem 200 szt na nich i nic się nie działo.
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

donkihot pisze:Ja też jestem zainteresowany, co prawda używam Fiocchi i w .308Win. ale chętnie dowiem się czegoś o CCI
Powyzsza uwaga moja dotyczyla tylko CCI 400 (small rifle primer).

Natomiast, Ty w .308 Win bedziesz uzywal Large Rifle primer.
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

jwaldic pisze:@jerzy orawiec

zaciskam matrycą Lee factory crimp.

W sensie 5,56 kal to tyle osadzony pocisk w łusce ? Dobrze to rozumiem?

Trochę zaczynam się gubić w tych długościach OAL. Cezary cezary sugeruje się OAL fabrycznej amunicji, ty wskazujesz dwa parametry dla amo z pociskami 55 grn, a do tego wszystkiego mamy jeszcze QL-a i tabele elaboracyjne, które mówią jeszcze inne rzeczy.
Nie ma lekko ale trzeba to jakoś ogarnąć :o

Ja też chętnie poczytam o CCI. Na razie zrobiłem 200 szt na nich i nic się nie działo.
Tak matryca LEE FC. Jest najlepsza I nie posiada konkurencji.

Dobrze rozumiesz.

Podane przeze mnie OAL to sa dane SAAMI ( to jest Amerykanska instytucja ustalajaca normy ktore musza byc spelnione przy produkcji amunicji I broni malego kalibru).

QL to jest produkt (ja wiem ze w Polsce to biblia) prywatnej firmy (faceta)
ktory moze byc pomocny.

Odnosnie amunicji fabrycznej, musisz przeczytac to b. uwaznie (tak samo jaak moja poprzednia porade, slowo po slowie), przy produkcji wszystkiego co sie produkuje sa normy, te normy maja tolerancje tzn, ze kazdy wymiar bedzie mial minimum I maximum I tak jak taki wymiar bedzie sie miescil miedzy wymiarem minimalnym I maxymalnym normy to ta zostanie spelniona.

Na chlopski rozum buty rozmiaru 41 beda spelnialy norme jesli bylyby tylko 25.4 cm dlugie ale nie dluzsze niz 25.8 cm. I tak samo jest z bronia I amunicja do niej.

Teraz fabrykant broni robi lufe z wymiarem blizszym maxymalnej (po to by amumicja zrobiona cesto na drugim koncu swiata do tej broni weszla).

Natomiast fabrykant amunicji robi ja blizej rozmiaru minimalnego (po to by ta amo. Weszla do kazdej broni tego samego kalibru a wyprodukowanej gdziekolwiek).

Stad amo. Zrobiona przez Ciebie jesli posiadziesz arkana jej przygotowania bedzie zawsze lepsza niz jakakolwiek zrobiona fabrycznie, tak jak portki uszyte przez krawca zawsze beda lepiej pasowany niz te fabryczne.

Tak ze dublowanie amo. fabrycznej jest OK I na pewno bedzie dobrze latalo zwlaszcza przy tanich komponentach z fabrycznej broni do zabawy, I sadze ze tez o to wlasciwie Ci chodzi.

Odnosnie splonek CCI 400 to przeczytaj jeszcze raz moja porade, jesli nie rozumiesz slowa suje to przeczytaj Na skalnym Podhalu, tam troche gwary.
oryks
Posty: 226
Rejestracja: czwartek, 08 maja 2014, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz - okolice

Post autor: oryks »

jerzy orawiec pisze:
donkihot pisze:Ja też jestem zainteresowany, co prawda używam Fiocchi i w .308Win. ale chętnie dowiem się czegoś o CCI
Powyzsza uwaga moja dotyczyla tylko CCI 400 (small rifle primer).

Natomiast, Ty w .308 Win bedziesz uzywal Large Rifle primer.
A ja używam właśnie CCI400 i naprawdę z uwagą przeczytam informacje na ich temat. O ile tylko zechcesz coś konkretnie napisać. Proszę.
elaboruję: .223Rem, 9x19, 6.5x47
jerzy orawiec
Posty: 286
Rejestracja: piątek, 22 marca 2013, 11:57
Lokalizacja: Antypody

Post autor: jerzy orawiec »

&#8220;Tajemnice&#8221; na temat CCI 400 sadze ze bedziesz w stanie uzyskac jesli
wielce unizenie poprosisz pana moderatora (on ostatnio w bardzo kiepskim humorze) by Ci wyjasnil.

Dla odzwiezenia pamieci mozesz uzyc takie cytaty jak; &#8220;jak to Jerzy Orawiec zepsul sobie reputacje majac negatywne zdanie o nich, mimo ze polowa swiata je z powodzeniem uzywa&#8221;.

Jesli nie znajdziesz satysfalcji u moderatora to innym zrodlem moze byc kol. Bazyli7 ktoremu cale moje wywody na temat CCI 400 wyslalem na PW.

Nie znajdziesz ich tu na forum.
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Kolega jerzy orawiec, już pod tym nickiem nic nie napisze. Moderator uprzedzał i faktycznie na Kolegę jerzy orawiec jest wyczulony.
Admin.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
ODPOWIEDZ