Problem z prasą Lee master splonki

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Fron
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 02 lipca 2018, 12:38

Problem z prasą Lee master splonki

Post autor: Fron »

Witam kolegów ,
Mam od pewnego czasu problem z prasą Lee master leader, a mianowicie wparasowywuje mi splonki bokiem .
Zastanawiam się na odkupienie uniwersalnego wybijają splonki a matrycę przełożył bym w miejsce osadzania spłnek oczywiście bez wybijają. Czy to rozwiązanie będzie skuteczne? Chodzi mi o uzyskanie nieruchomej łuski.
Czy problem jest zupełnie gdzieś inny?
Dzięki za podpowiedzi
Krzysztof L
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 03 października 2017, 13:45

Post autor: Krzysztof L »

To że łuska powinna być w jakikolwiek sposób podtrzymywana to jedno a drugie to kwestia systemu podającego spłonkę. Zobacz czy spłonki zsypując się z podajnika są odpowiednio ustawiane. być możne to tu tkwi problem.
Fron
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 02 lipca 2018, 12:38

Post autor: Fron »

Sprawdzałem czy to w podajniku się nie obracają, wychodzi mi na to że to w momencie osadzania splonki jest coś nie tak.
marek303
Posty: 6
Rejestracja: środa, 31 maja 2017, 10:09

Post autor: marek303 »

Nie, matryca uniwersalna do wybijania spłonek na drugiej stacji nie rozwiąże problemu. Ta matryca w ogóle nie trzyma łusek, bo jest uniwersalna (odspłonkujesz nią zarówno 9mm jak i .308).
Już nie pamiętam kto doradza ekstra matrycę w tym miejscu (Lee oficjalnie czy użytkownicy na forach) ale z pustym stanowiskiem nie ma tragedii.

A jaki kaliber robisz?
Ja miałem ten problem z łuskami GGG w .223 - fabrycznie mają crimp gniazda spłonki, który trzeba usunąć frezem.
To samo dotyczy niektórych łusek poresortowych - tych z lakierowanymi gniazdami.
Krzysztof L
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 03 października 2017, 13:45

Post autor: Krzysztof L »

marek303 pisze: Już nie pamiętam kto doradza ekstra matrycę w tym miejscu (Lee oficjalnie czy użytkownicy na forach) ale z pustym stanowiskiem nie ma tragedii.
Ja w to miejsce dałem dodatkowo matrycę do robienia kielicha i dozowania prochu. Matryca ta robi wyłącznie za pozycjonowanie łuski. i równy rozkład sił na prasie.
Fron
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 02 lipca 2018, 12:38

Post autor: Fron »

Robię 9mm, chciałem przy okazji rozdzielić siłę, samo wybijanie, na drugim stanowisku formatować, osądzać i pozycjonować łuskę.
Czy to nie będzie miało wpływu na poprawne osadzania splonki?
rort
Posty: 174
Rejestracja: czwartek, 20 listopada 2014, 09:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: rort »

Po pierwsze żeby lekko szło to smaruj łuski.
Co do spłonkowania, to dodaj na drugiej stacji matrycę do formatowania/odpłonkowania ale oczywiście bez pina do odspłonkowania - będzie Ci ustawiała osiowo łuskę.
Powodem może być też złe ustawienie prasy. Jest o tym kilka filmów na YT, albo poproś kogoś z okolicy kto już na Loadmasterze zęby zjadł.
ODPOWIEDZ