Używany sprzęt do elaboracji

Moderatorzy: wierzba, P_iter

keisim89
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2018, 16:46
Lokalizacja: Augustów

Używany sprzęt do elaboracji

Post autor: keisim89 »

Witam kolegów,

Przymierzam się do rozpoczęcia przygody z elaboracją. Przed zakupem nowego sprzętu chciałbym zapytać szanowne grono czy opłacalny jest zakup używanych komponentów? chodzi mi głównie o prasę i matryce.

Zamierzam elaborować dwa kalibry do broni myśliwskiej 223 rem i 30.06 ze strzałami max. do 200 m. z przeznaczeniem oczywiście do myślistwa i kaliber pistoletowy 9x19 mm do strzelania rekreacyjnego.
Jaka prasa (firma,model) i matryce są godne polecenia? Myślałem o zakupie prasy RCBS`a, ale czy do takich strzelań nie jest to przerost formy nad treścią?
WuWu
Posty: 53
Rejestracja: środa, 20 lipca 2016, 12:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: WuWu »

Sam niedawno zaczynałem. Ja bym raczej kupował nowe matryce, prasę RCBS jak najbardziej. I tak pewnie za jakiś czas będziesz coś zmieniał, dopasowywał do swoich potrzeb. O ile elaboracja Cię wciągnie :D
Darz Bór! WuWu
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Re: Używany sprzęt do elaboracji

Post autor: Bready »

keisim89 pisze: Myślałem o zakupie prasy RCBS`a, ale czy do takich strzelań nie jest to przerost formy nad treścią?
Prasa RCBS to nie jest szczyt technologi i precyzji.
Wlasnie do takich zastosowan jak Twoje jak najbardziej pasuje.
Pozdrawiam Bready
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Zgadzam się z kolegą Bready. Prasa RCBS to jednak solidny model uniwersalny i sprawdzi się doskonale.
Model RC IV ma trochę słaby system wyłapywania zużytych spłonek ale za to całkiem przyzwoity system osadzania nowych.
Na początek więc odpada dodatkowa osadzarka ale i tak z czasem pewnie ją kupisz bo osadzanie na prasie nie jest zbyt wygodne.
Używany model za dobrą cenę można brać śmiało, raczej trudno ją zużyć, chyba że byłaby uszkodzona mechanicznie.
Używane matryce to trochę loteria ale jak kupujesz od kogoś, kto je używał i dbał jak należy to w zasadzie matrycy nie da się zużyć przy normalnej eksploatacji.
Sam mam prawie wszystkie RCBS i większość kupiona jako używana od kolegów z Forum /choć niektóre w praktyce używane nie były/.
Z żadną nie miałem jakichkolwiek problemów.
Pozdrawiam, Tomek
ODPOWIEDZ