Hornady - Pojemnik na proch do podajnika prochu

Moderatorzy: wierzba, P_iter

KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Hornady - Pojemnik na proch do podajnika prochu

Post autor: KrisSz »

Witam

Niestety pękł mi zasobnik na proch na podajniku prochu Hornady LnL Powder Measure.

Czy ktoś wie tą samą rurę (Hornady #: 398520) dostanę (jakiś sklep ma na stanie a nie będzie sprowadzał ją za 3 miesiące) ?

Jakieś alterantywy ? Ktoś np zna wymiary i wystruga adapter z gwintu który jest w korpusie podajnika na rury metryczne np 60 mm ?
Średnica zewnętrzna rury to coś w pobliżu 2 1/8 cala czyli cirka 54 mm
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

mrq
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2018, 22:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrq »

Ja swój kleiłem poxipolem. Mam dwa podajniki i jeden rozpadł się kompletnie - rura pękła tam, gdzie jest wykręcona w metal. Drugi na razie ma tylko pęknięcie. Zgłosiłem do dystrybutora i czekam(już ze trzy miesiące) ale uprzedzali, że to może trwać. Tym niemniej ten, co się rozpadł został sklejony i działa bez problemu.
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Dzięki. Szukam czegoś bardziej plug&play. Patrzyłem już po rurach z plexi. W tym linku co podałeś rura ma 54 mm w środku a rura której szukam ma taką średnicę na zewnątrz więc sięnie nadaje.
tomkoziol
Posty: 788
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

A może na szybko coś takiego by się nadało:
https://allegro.pl/rura-rurka-kwasoodpo ... 04377.html
Co prawda nie będzie widać poziomu prochu ale za to na pewno będzie antyelektrostatyczna.
Ew. coś z aluminium /tańsze i łatwiejsze w obróbce/:
https://allegro.pl/rura-cieta-prosta-al ... 72996.html
Pozdrawiam, Tomek
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Dzięki za pomoc. Znalazłem cośzbliżonego (najwyżej trochę zeszlifuję końcówkę rury)
http://aquareef.eu/Srednica-do-130-mm,k ... -3-mm,p339
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

KrisSz pisze:Dzięki za pomoc. Znalazłem cośzbliżonego (najwyżej trochę zeszlifuję końcówkę rury)
http://aquareef.eu/Srednica-do-130-mm,k ... -3-mm,p339
Brawo,że zaświtałeś tok myślenia,moja rura w prochowniku Hornady ma po wierzchu 56.94mm i wchodzi na ciasno w korpus urządzenia ;;pelenluz
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Pytanie czy masz wersję podajnika w której rura jest wkręcana na gwint czy wsuwana i blokowana dwoma plastikowymi wkrętami. Szczątki ori rury musiałem sfazować ok 1 mm żeby dało się ją wkręcić w korpus czyli 56 mm powinno być dobrze - jak nie zamocuję na wkręty kontrujące.
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Mój nie ma tych wkrętów,w korpusie jest jakiś gwint 56.53 po wewnątrz,rura wchodzi w ten wymiar dość ciasno nie ma potrzeby tego doszczelniać.
Mając Twój problem, nawet trochę cieńszą rurę doszczelnił bym taśmą papierową malarską i git,nie będzie estetyki,dla mnie ma działać,nie wyglądać.Gwint w taśmie sam się zrobi :idea:
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

No podchodzę do tego pragmatycznie. Jak dojdzie to co mam montować będę kombinował. Natomiast jakość tej rury oryginalnej jest delikatnie mówiąc do kitu. U mnie ori rura ma średnicę zewnętrzną 56,73 mm więc 56 albo elegancko wkręci się w gwint albo będzie drobny luz technologiczny, nawiercę i nagwintuję wtedy 2 otwory pod kołki blokujące jak w 1szej wersji podajnika. Czekam na odpowiedź z firmy czy mogą mi posłać taką rurę. Jak sprzedadzą mi pocięty jeden metr będę miał na zapas albo dla innych użytkowników ;-)
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Problem wydaje się rozwiązany, tzn. dotarła do mnie rura o dł 20 cm (zakup na alledrogo w odcinkach po 10 cm) i średnicy zewnętrznej 60mm i wewnętrznej 54. Średnica wewnętrzna jest taka sama jak w oryginale więc pasuje ori blaszka uśredniająca nacisk prochu na bębenek dozownika (powder baffle). Po sfrezowaniu brzegu rury dremelem i zaśmieceniu całej kuchni udało mi się może nie idealnie ale skutecznie wkręcić nową rurę. Ze względu na o 2 mm większą średnicę pokrywkę trzeba trochę naciągać żeby ją założyć, ale grubsze ścianki dają nadzieję że wytrzyma dłużej niż oryginał.

Z mojej strony podziękowania dla Hubertus Prohunting u którego kupiłem dozownik który zachował się rewelacyjnie proponując nawet podmianę korpusu z tubą ale nie skorzystałem bo mój dozownik już ubrudzony i poza tym wyregulowany. Obserwacja wskazuje że Hornady w nowych dozownikach wkręca na klej albo na gorąco te rury i próby demontażu kończą się niepowodzeniem.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

=D>
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Brawo, następny dowód na to że Polak potrafi.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
ODPOWIEDZ