Winchester 94 right sight

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Winchester 94 right sight

Post autor: mkl1 »

Witam
Jakie ą nastawy w tego typu szczerbinie?
Whinchester M94
jeden "ząbek" to ile na tarczy?( lub nastawa na odległość?

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 lutego 2018, 18:18 przez mkl1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mkl1
Posty: 561
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 13:52
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mkl1 »

Jeden "ząbek" =50 Yardow
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Witam. Posiadam taki lewarek z sentymentu dla westernów. Z tymi ząbkami to też coś dziwnego. Karabin pochodzi z mienia przesiedleńczego "współczesnego" Oczywiście stan idealny lecz była na nim zamontowana luneta oczywiście w fabrycznych otworach. Opracowałem do niego nabój na pociskach ołowianych i zdjąłem lunetę a otwory po montażu zaślepiłem dedykowanymi do tego wkrętami. TERAZ o ząbkach. Zwykła muszka przesuwna i standardowa szczerbina- bycze rogi. Tu zaskoczenie: na dystansie 100 metrów nie ma możliwości położyć tak szczerbiny by ustawić średni punkt trafienia w celu. Wszystko przenosi o dobre 15 centymetrów. Można by powiedzieć zrobiłeś za mocną amunicję! Ale nie ! Na fabrycznej półpłaszczowej jest to samo. Miałem w swoim złomie muszkę tunelową Lymana i po założeniu okazało się tak samo. Błędnie myślałem a raczej nie myślałem wcale bo założyłem podobnej wysokości muszkę tunelową. Mam jeszcze jedną- wyższą muszkę Lymana i oczekuję na przeziernik Lymana do tego karabinu i wówczas sprawdzę z obiema muszkami tunelowymi. Poszukuję takiego sprytnego przeziernika co to nie jest taką kostką z boku baskili, tylko do zamontowania nad zamkiem w otwory bazowe do montażu. Sklep Knieja- dystrybutor winchestera już odpowiedział- bez szans. Może jakieś pomysły- sugestie ? Astroclasic obrabia Marlina a to zupełnie coś innego. Ten karabin w mojej ocenie źle wygląda z lunetą. Dodatkowo luneta uwypukla jego kalectwo jeśli chodzi o rozwiązanie spustowe i bezpiecznikowe- tj dociśnięcie dźwigni przeładowania w celu odbezpieczenia spustu. Jest to karabin dla rekreacji, bo ani kaliber 30-30 ani jego konstrukcja w dzisiejszych czasach odbiega od potrzeb myśliwskich. Proszę o jakieś podpowiedzi w temacie : jak sprawić by broń tego typu jeszcze bardziej cieszyła.
ODPOWIEDZ