DYLEMAT Howa czy Tikka

Moderatorzy: wierzba, P_iter

alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

DYLEMAT Howa czy Tikka

Post autor: alta32 »

Witam mam w planach zakup karabinu w kalibrze 6,5 creedmoor graczy jak dla mnie jest dwoch Howa HCR.Tikka T3x TAC-A1 prosze o wasze opinje .
barwa73
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 14:39

Post autor: barwa73 »

Witaj.
Tikka jest mi obca. Nie znam tego karabinu. Mogę się wypowiedzieć na temat Howy HCR w kalibrze 308win.
Karabin nie jest kapryśny. Wykonanie dobry+. Spust bardzo precyzyjny, nie posiada przyspiesznika. Mój karabin posiada lufę 26" i od niedawna kompensator Cerbera. Fabrycznie jest nakrętka 5/8 I niemiłosiernie kopie. Kompensator jednak był konieczny, bo czasem strzela też moja kobita.
Zmienił bym też magazynek. Oryginalny jest słaby.. Przy pobieraniu naboju z magazynka - luska jest ordynarnie rysowana. Zamek... Działa bardzo precyzyjnie, choć pierwsze strzelania- i troszkę drażnił. Ale po okolo 50 strzałach- wszystko płynnie działa.
Ja wybierałem pomiędzy Bergara BMP B14 a Howa.. 😀 Bergary nie widziałem, ale ponoć ma też bardzo dobre opinie.
Jeśli będziesz potrzebował dokładniejszych informacji - pisz..

Pozdrawiam.
mrq
Posty: 37
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2018, 22:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mrq »

Mam B14 BMP w 6.5 Creedmoor. Mankamentów na razie nie widzę. Kaliber jest bardzo przyjemny - w porównaniu z 308 strzela się jak z 22. Tikka ma hamulec i zdaje się szynę w zestawie - B14 nie. No i składaną kolbę. Też brałem ją pod rozwagę jak również RPR i Savage LRP 12.
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Nie dawno temu widzialem Ruger Precison Rifle w 6.5 C w Polsce.Za oceanem bardzo chwalony.Rozwaz tez jego.
Pozdrawiam.
DamianC
Posty: 193
Rejestracja: środa, 06 października 2010, 20:40
Lokalizacja: dolnośląskie/Lubań

Post autor: DamianC »

galaktyka1 pisze:Nie dawno temu widzialem Ruger Precison Rifle w 6.5 C w Polsce.Za oceanem bardzo chwalony.Rozwaz tez jego.
Pozdrawiam.
Miałem takiego u siebie bez zachwytu, kiepski spust, luz na kolbie, na fabrycznej skupienie 1 MOA,
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

Damian, ale teraz broń kupuję się "na wygląd". Ma budzić zazdrość i respekt, właścicielowi nadać profesjonalnego charakteru. Reszta jest drugorzędna.
Goostav
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Goostav zamiast zbierac punkty napisz Damianowi ze szanowany ruger serii precision nie ma kolby i ma regulowany spust.
barwa73
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 14:39

Post autor: barwa73 »

...A kolega pewnie już kupił sprzęt i nie zagląda tu. Ale możemy podtrzymać ten wątek albo nawet założyć mowy (co moim zdaniem byłoby pozyteczne) i wylac z siebie wszelką wiedzę na temat żelaza które się używa.
klapek
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 06 lutego 2018, 10:41
Lokalizacja: Bratyslawa
Kontakt:

Post autor: klapek »

Wątek zostawmy bo ja czytam, bo ja chcę kupić i ja chcę wiedzieć:-))
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

galaktyka1 pisze:Goostav zamiast zbierac punkty napisz Damianowi ze szanowany ruger serii precision nie ma kolby i ma regulowany spust.
Wymądrzać się nie będę, nie mam, nie miałem to i odpowiedź była ogólna. Skoro ten ruger nie ma kolby, to przepraszam, ale jak się z niego strzela? Obejrzałem zdjęcia na necie i ten na zdjęciach kolbę jak najbardziej ma, składaną, regulowaną, pełen wypas. Inaczej, nie znalazłem żadnego bez kolby.

Czy kolba może mieć luzy jak pisał Damian? Może, nie musi. Czy ma regulowany spust? Ma. Czy ta regulacja musi wzbudzać zachwyt i komfort użytkownika? Może ale nie musi. Czy może mieć więc Damian prawo do subiektywnej opinii? Może. Musi wpadać w zachwyt? Może, ale nie musi. Czy Ruger Precision może się podobać, może, ale nie musi, czy może być precyzyjny, może ale nie musi.
Goostav
klapek
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 06 lutego 2018, 10:41
Lokalizacja: Bratyslawa
Kontakt:

Post autor: klapek »

czyli zachwyca czy nie zachwyca?
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Z ta kolba to blad myslowy oczywiscie kolba jestw systemie chase(chyba tak sie pisze)Co do opini polskich strzelcow to chyba trzeba poczekac bo bron stosunkowa mloda na starym kontynencie a czy do szpanu....chyba tak
:D
Gdzies na youtube koles porownuje AI z tym rugerem na 400 yardow i nie jest to reklama.Znajde to podesle.
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

U Skawinskego ten ruger za 8300zl?Wow za oceanem w kalibrze 6 mn widzialem za 800$ normalnie mozna wyszarpac za 1200$.
klapek
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 06 lutego 2018, 10:41
Lokalizacja: Bratyslawa
Kontakt:

Post autor: klapek »

1499 europejskich złotówek na Slowacji
http://www.zbranepresov.sk/zbrane/dlhe- ... -creedmore
Stanisław
Posty: 313
Rejestracja: poniedziałek, 05 grudnia 2011, 00:10
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Post autor: Stanisław »

Mi sprawdza się tikka Varmint. Jeśli chodzi o A1 to ma wszystko czego brakuje mi w moim Varmincie: dwuoporowy spust, zamek z teflonową powłoką (próbowałem klasa sama w sobie) i dobra osada (duże możliwości regulacji i adaptacji). Jedyną wadą jest cena wyraźnie wyższa od howy.
Awatar użytkownika
Snipper
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 18 grudnia 2012, 15:45
Lokalizacja: Gdynia / Norwegia

Post autor: Snipper »

Tikka T3
i jak by co to jest faja osada firmy GRS
http://grsriflestocks.com/models/compos ... rs-bifrost
Naprawdę fajna. Jak by co to od czwartku można pomacać na strzelnicy w Lublewie po uprzednim dogadaniu się
https://www.grsriflestocks.com/models/c ... rs-bifrost
Tu drugi link
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Witam kolegow fajnie ze temat sie rozkrecil ,wybor trudny i jeszcze nie dokonany w tym kalibrze,tikke zakupilem 2 tyg. temu ale w 308 rewelacja.Bedzie szykowana pod katem nastepnego Darz Bor Extrim. :) ,6,5creedm. caly czas badam, myslalem takze o sabatti tactikal z radialna lufa ale czas oczekiwania na ten karabin jest do konca roku.Co do Rugera P. to aby dzialal na poziomie wczesniej wymienionych trzeba go dobrze doinwestowac.Ty podrzucam filmiki z Howa i tikkka jest o czym myslec https://www.youtube.com/watch?v=HKdsx5rOk0A , tikka https://www.youtube.com/watch?v=-NlGWa6SrFo prosze o komentaze
galaktyka1
Posty: 87
Rejestracja: środa, 09 września 2015, 04:15

Post autor: galaktyka1 »

Alta kazda budrzetowka doinwestowana bedzie A I.Ruger P jest cholernie drogi w Polsce moze dlatego niepopularny a ci goscie z filmikow you tube poprostu umieja strzelac😀
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

To nie jest tylko kwestja umiejetnosci,kto dlugo siedzi w temacie wie o czym mowa a wspomnianego rugera ja po zakupie odrazu wziolbym na warsztat (ale jak co komu pasuje) na tle Tikki (a taka posiadam w308) to wypada slabo z jakoscia ale nie z cena (troche tanszy Ruger) :lol: .Na starcie moich rozwazan wziolem dwa karabiny Howa HCR 6,5creed. ,i Tikka T3X A1 creed. do howy mam sentyment moja howa warmint w 223 z wlasna ammunicja na 100 robi skupienie 1/2moa bez problemow przestrzeli luske 6,5mm na wylot ,jest karabinem z tanszej pulki cenowej a robi robote :D .Nie mialem Howy Hcr okazji testowac ale ponoc jest super .Wiec sluchan i szukam opinji przed dokonaniem zakupu
barwa73
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 14:39

Post autor: barwa73 »

Witam.
Jak już wspomniałem - rozważ Howe HCR. Mam ten karabin w 308win i nie dam złego słowa powiedzieć. Jest bardzo celny i nie jest kapryśny. Ja mam lufę 26" więc jest kawał żelaza. Do polowań się nie nadaje - bo jest duży i ciężki, ale do tarczy - idealny.. :)
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Witam juz odebralem karabin jest nim tikka Tac A1 w 6,5C pierwsze wrazenia -super skladna bron .Wykonanie typowe dla tikki -dbalosc o najmniejsze detale.Teraz dobieram pociski z racji dobrych doswiadczen z Nosler RDF w 308w,do 6,5c bede uzywal tego samego rodzaju kuli Nosler RDF.Dla zainteresowanych dam znac co i jak sie udalo strzelic .pozdrawiam
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Snipper pisze:Tikka T3
i jak by co to jest faja osada firmy GRS
Wyglada ladnie ale jak wziolem do reki to mi sie w nich rozpadla !

Nie chce tego badziewia nawet za darmo !

goostav pisze:Damian, ale teraz broń kupuję się "na wygląd". Ma budzić zazdrość i respekt, właścicielowi nadać profesjonalnego charakteru. Reszta jest drugorzędna.
Wdoopiemamto, ale ja starej daty widac jestem ! :mrgreen:


:wink:
Ostatnio zmieniony środa, 24 października 2018, 09:40 przez andy7, łącznie zmieniany 1 raz.
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

W rekach sie rozpadla Tikka ???
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Ta bron sama sie obroni ,wystarczy poszukac na youtube (https://www.youtube.com/watch?v=7mEujR99nfY&t=38s ) malo ktory karabin robi takie wyniki bez ingerencji w jego budowe.A na WYGLad to kupuje sie customa za kilkadziesiat tysi. I opowiada sie jak to rusznikarz serce w niego wloozyl.-Ma budzic zazdrosc i respekt ,wlascicielowi nadac profesjonalnego charakteru.
............... ale ja starej daty widac jestem :!--!
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

niedzielna wizyta na strzelnicy Tikkka Tac A1 6,5 c.-200 m

Post autor: alta32 »

Obrazek,Obrazek
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

alta32 pisze:W rekach sie rozpadla Tikka ???
Nie Tikka a ta sklejka ktora kosztuje rownowartosc w zlocie :mrgreen:


:wink:
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

:roll: niech bedzie.
Ja jestem mega zadowolony .Bron jest wspaniala i nie kosztuje krocie(a na jej szczescie jest z aluminium ,stali i tworzywa) ,strzela tak jak widac nastepna proba 400m pilka golfowa -zobaczymy
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Fotka z dzis Tikka vs pierwsze oznaki zimy

Post autor: alta32 »

Obrazek
Rayo
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2015, 09:33
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Re: niedzielna wizyta na strzelnicy Tikkka Tac A1 6,5 c.-200

Post autor: Rayo »

alta32 pisze:Obrazek,Obrazek
A w Norwegii nie mają przypadkiem paragrafu za niszczenie pieniędzy? Bo u nas jest :)
alta32
Posty: 133
Rejestracja: środa, 30 listopada 2016, 21:57
Lokalizacja: Norge

Post autor: alta32 »

Panie" czepialski" to nie sa prawdziwe jednokoronowki droga strona jet gladka . :lol: .Wielkosc jest tu wazna (20 mm) ,ale kazdy widzi co chce pozdrawiam.
ODPOWIEDZ