Testy - balistyka końcowa

Moderatorzy: wierzba, P_iter

evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Testy - balistyka końcowa

Post autor: evo10 »

Gdzieś był temat z podobnymi testami ale nie znalazłem. Będę prowadził testy różnych pocisków pod kątem przydatności łowieckiej którymi się z wami podzielę.
Testy prowadzone w "balistycznym" pyle drzewnym namoczonym wodą, poprzedzonym płytą OSB 8mm która ma imitować skórę/ żebro zwierzęcia - i tu moje pytanie czym je zastąpić bo chyba jest zbyt twarda, a może się mylę?
Będę wstawiał zdjęcia na których będą następujące wartości:
V-4
Waga pocisku i masa resztkowa
Odległość celu.
Sugestie, spostrzeżenia mile widziane.
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Wklejaj linki "na forum" to foty bedziemy widzieć od razu
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Jeśli masz jakis "budżet" to idealna bedze masa agarowa WIELOKROTNEGO uzytku stosowana w technice dentystycznej
To agarowa żeletyna.Po uzyciu roztapiasz,odlewasz nowy blok i robisz nowy test
Szukaj też u techników używanych resztek może ktoś rezygnuje z pracy,zmienia technologie itd.
O tyle fajne że mozesz testy filmować czy pokazywać ślady po kanałach tymczasowych
http://www.sklep.mikran.pl/pl/id842/Rep ... -gipsowych
Awatar użytkownika
wojaskull
Posty: 142
Rejestracja: sobota, 11 listopada 2017, 19:19
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: wojaskull »

Testy robisz z amunicji fabrycznej czy elaborujesz ? Tych pocisków sako nie wiem gdzie szukać a grzybkuje w sumie fajnie :)
.223 rem , 7x64 , .30-06, .308W
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

Generalnie to po obserwacji własnej oraz róznych testów, to nie grzybkowanie jest istotne a:
- kształt pocisku który przy określonej prędkości przenika przez pierwszą barierę zaczynając oddawać energię w pierwszych 4-6 cm drogi lub robi to po 7-9 cm.
I tak tworzą się duże przestrzały lub przeszycia, duża fala uderzeniowa lub mała, która łapie się w przestrzeni tkanek w całości lub w części.
Bez urazy ale ja w tych testach nie widzę żadnej metodyki, planu, porównań pocisków i celu.
kahles
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 03 października 2010, 22:46

Post autor: kahles »

Greenhard pisze:Generalnie to po obserwacji własnej oraz róznych testów, to nie grzybkowanie jest istotne a:
- kształt pocisku który przy określonej prędkości przenika przez pierwszą barierę zaczynając oddawać energię w pierwszych 4-6 cm drogi lub robi to po 7-9 cm.
I tak tworzą się duże przestrzały lub przeszycia, duża fala uderzeniowa lub mała, która łapie się w przestrzeni tkanek w całości lub w części.
Bez urazy ale ja w tych testach nie widzę żadnej metodyki, planu, porównań pocisków i celu.
Przyznam rację co do metodyki...

Nie znamy odległości, V0 lub V przy celu,danych z elaboracji,broni itp.

żelatyna z linku zapewnia identyczne warunki dla wszystkich prób.Wióry już nie.Raz dasz więcej wody raz mniej...
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

Swego czasu testowałem kilka pocisków


https://reloading.pl/forum/viewtopic.ph ... ght=#36532


Na początku były też fotki pocisków ale gdzieś zagineły???
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

Fotki z pierszego testu
Załączniki
DSC_0072.JPG
DSC_0072.JPG (137.26 KiB) Przejrzano 1246 razy
DSC_0076.JPG
DSC_0076.JPG (124.68 KiB) Przejrzano 1246 razy
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Budżet niestety nie przewiduje żelu balistycznego, mimo to uważam iż pył jest wystarczający do takich testów i warunki każdego strzału są bardzo podobne gdyż pył pije wody ile chce. Warunki w łowisku są zdecydowanie bardziej odmienne od siebie dla każdego strzału, kto poluje ten o tym wie. Żel balistyczny odwzorowuje warunki naturalne? I jest bardzo pracochłonny.
Wkleiłem narazie linki bo nie wiem jak wrzucić zdjęcia bezpośrednio do postu lub nie da się tego zrobić z telefonu, a nie miałem czasu na komputer.
Testowana amunicja jest elaborowana.
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Prędkości mierzone na 4 metrach od wylotu lufy. Nie mam dostępu do 2 chrono aby mierzyć również przy celu.
Myślę czym zastąpić płytę osb 8mm jak nic nie wymyślę to dam skórę z dzika.
ODPOWIEDZ