bipod fortmeier vs accu tac LR 10

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

bipod fortmeier vs accu tac LR 10

Post autor: Michał »

Witam
Poprosiłby o porównanie bipodów Fortmeier i Accu Tac LR 10. interesuje mnie głównie:
- sztywność
- trwałość, wytrzymałość
- możliwość regulacji

Każda inna opinia, informacja o parametrach będzie dla mnie też bardzo cenna.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Fortmeier jest świetny, wadą jest dość mały zakres regulacji, dlatego mam wszystkie trzy ich wielkości. Tego drugiego nie znam.
Ze wszystkich innych bipodów jakie poznałem Fortmeier jest najlepszy. Mam też taki który powinien być lepszy ale jeszcze go nie używałem. W Fortmeierach dorobiłem tylko możliwość ustawienia nóżek dodatkowo pod kątem 45 i 135 stopni.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazek

Tak wygląda mój zestaw, mam dwa takie bipody, ten wyżej i ten na gumowych nóżkach.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

A do jakich tak mniej więcej innych bipodów, które miałeś porównujesz Fortmeiera?
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Bardzo dużo różnych bipodów miałem. Na pierwszym miejscu stawiam bipody Marka Paprosa http://www.bipod.eu ma trzy rodzaje (takie znam i mam). Nie są to bipody składane, w niektórych zawodach nie można ich stosować. Jak potrzeba stosować bipody tak zwane taktyczne, które można składać, długo szukałem tego jedynego, który będzie miał w sobie wszystko to o co mi chodzi. Fortmeier spełnia je wszystkie. Ma dwie podstawowe wady — mała możliwość regulacji wysokości, dlatego mam ich trzy wielkości bipodów i dodatkowo możliwość ustawienia nóżek pod innym kątem to również zmienia mi zakres regulacji wysokości. Drugą wadą jest waga, nie jest ona mała. Jak ktoś mieści się w limitach wagowych (tam, gdzie one obowiązują) to OK, jak nie to musi zmniejszać wagę całej broni, co jest kłopotliwe i kosztowne. Fortmeiera wybrałem również po uwagach kolegów, którzy mieli też inne rodzaje bipodów i wybrali fortka.
ODPOWIEDZ