shell holder czy może się popsuć ?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

shell holder czy może się popsuć ?

Post autor: shizo »

Mam pewien Problem. Przy kalibrowaniu na prasie RC 2 i matrycach Lee od od jakiegoś czasu blokują mi się łuski 9mm para w Shell holder (też lee) coś jakby Shell holder był za szeroki i łuska miała zostać z niego wyrwana. Zastanawiam się gdzie leży Problem. W matrycy kalibrującej czy własnie shellholderze. Dodam tylko, że wystarczy Shell holder obrócić o 90 stopni z Problem znika. Matryca krzywo ciągnie, czy może jednak sh ?
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

Moze raczej kwestia lubrykacji luski.
Shelholder tez za luzny ,ale to mniej istotne.
Pozdrawiam Bready
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

Bready pisze:Moze raczej kwestia lubrykacji luski.
Shelholder tez za luzny ,ale to mniej istotne.
No ale to lee carbide to raczej nigdy nie smarowalem.
tomkoziol
Posty: 787
Rejestracja: środa, 05 grudnia 2012, 15:59
Lokalizacja: Majdan Królewski, podkarpacie

Post autor: tomkoziol »

Ja bym stawiał na zbyt luźno wykonany shelholder.
Lee nie jest liderem precyzji a do tego taki shelholder musi obsłużyć łuski kilku podobnych kalibrów.
Wystarczy drobna niedokładność wykonania i jest tak jak u Ciebie.
A że jest tak naprawdę to przekonałem się sam na zestawie shelholderów do spłonkarki Lee.
Jeden z nich był tak luźno wykonany, że łuska /nowa niestrzelana PPU/ wyskakiwała z uchwytu podczas spłonkowania z tylko częściowo wciśniętą spłonką.
Napisałem do firmy z opisem całej sytuacji i po tygodniu miałem list z USA z nowiutkim, idealnie dopasowanym shelholderem.

Najlepiej sprawdź czy to dzieje się także na innym shelholderze, może także innej firmy.
Albo zmierz rozstaw wewnętrzny shelholdera i porównaj ze średnicą kryzy łuski /ja takie pomiary przesłałem do Lee/.

Jeśli możesz, to wrzuć zdjęcie jak to wygląda. Może coś się wyjaśni po przyglądnięciu się.
Pozdrawiam, Tomek
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Kupowales nowy czy uzywany ?

Tak jak powiedzial przedmowca, nie jest to Redding ani RCBS weic mogl kiepsko wypasc juz w produkcji, a jak kupiles uzywany, to masz juz pewnosc dlaczego ktos go sprzedal.

:wink:
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

shizo pisze: No ale to lee carbide to raczej nigdy nie smarowalem.
A tego nie napisales w pierwszym poscie ze to carbide.
Najpierw wyczysc porzadnie matryce wewnatrz ,najlepiej solventem usuwajacym miedz z lufy.
Tylko ze to 9mm para a nie .45ACP ,wiec luska stozkowa a nie cylindryczna i carbide nie zawsze pojdzie bez smarowania ,zwlaszcza ze to Lee.
Leciutko tustym palcem co trzecia ,moze co piata luske ,i wystarczy :)
Shellholdera tez poszukaj ciasniejszego.
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
azmoda
Posty: 658
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 00:27

Post autor: azmoda »

Bready pisze:solventem
Kiedy nowy kraj wejdzie za mocno...
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

azmoda pisze:
Bready pisze:solventem
Kiedy nowy kraj wejdzie za mocno...
Sorry kolego ,ale strzelac ,nie liczac sluzby wojskowej ,zaczelem wlasnie w tym kraju ,i niektorych nazw po prostu nie znam w polskiej wersji.
Jak bym napisal aby umyl rozpuszczalnikiem miedzi to tez nie bylo by dobrze ,wole juz solvent ;)
Pozdrawiam Bready
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

Dzięki za rady. Na pierwszy ogień zamówiłem shelholder od Hornady. Dam znać co i jak.
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

shizo pisze:Dzięki za rady. Na pierwszy ogień zamówiłem shelholder od Hornady. Dam znać co i jak.
To jednak shelholder lee. Shelholder od Hornady jest prawie o ćwierć milimetra ciaśniejszy niż mój lee.
ODPOWIEDZ