(K) Matryce kalibru 5.6x52R (22Savage) pociski 0.227

Moderatorzy: wierzba, P_iter

liszak
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2017, 16:43
Lokalizacja: Pomorskie

(K) Matryce kalibru 5.6x52R (22Savage) pociski 0.227

Post autor: liszak »

Poszukuje matryc w kalibrze 5.6x52R oraz pociskow do tego kalibru (0.227).
Pozdrawiam
Kamil
Piotr Kukier
Posty: 139
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2011, 15:15
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: Piotr Kukier »

Matryce widzialem na alle... za 200 RCBS nowki, ale oznaczone jako 22 savage hp, wiec szukając po europejskim oznaczeniu możesz nie znaleźć. Cena bardzo dobra. Hornady pare lat temu wycofaloe sie z kulek .227, właściwie został czech i RWS .228 do tego kalibru...

Ten kaliber masz w kniejowce czy łamańcu?


Pozdrawiam!
Piotr Kukier
Posty: 139
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2011, 15:15
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: Piotr Kukier »

A w ogóle jesli potrzebujesz zrobic kilkadziesiąt kulek do polowania (kaliber raczej mało sportwy obecnie) to moge pożyczyć Ci matryce w zamian za pomoc przy innych kalibrach... Mieszkam w okolicach Bytowa...
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Do tego kalibru matryce są od Reddinga, Hornady, RCBS. Pociski produkuje S&B ( FMJ i SP), RWS ( SP), Norma ( SP ), Rhino ( Solid). Na rynku wtórnym można znależć SP 70 grn W/C 0.227" firmy Hornady, SP 70 grn firmy Speer , również FMJ firmy Norma czy VM firmy RWS.
Do elaboracji tego kalibru dobre są prochy: Vihtavuori N140 i N160, Norma 202, IMR 4320, IMR3031.
Pociski, dzięki swojej masie i długości są mało wrażliwe na boczny wiatr, stabilne. .....
Kaliber doskonały na drapieżniki, sarny, małe dziki .... .

DB
"Uwielbiam chorał ruski..."
Sobol
Posty: 392
Rejestracja: piątek, 17 stycznia 2014, 00:35
Lokalizacja: Mazowieckie / Garwoliński

Post autor: Sobol »

Do jakiej maksymalnej prędkości można rozpędzić pocisk w tym kalibrze bez znacznego ryzyka przestabilizowania pocisku?
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

Zależy od tego, jaką bronią dysponujesz i jakie pociski są używane do elaboracji... . W broni kombinowanej sprawa wygląda inaczej niż np. w repetierze:

Do KLB i kniejówek robię elaboracje z Vo w przedziale 810 - 875m/s dla pocisków pełno-i półpłaszczowych, natomiast dla pocisków monolitycznych ( Made in Lutz Moeller) ta prędkość w moim przypadku dochodziła ( pomiar Steiner-em) do 1060m/s. Celność tych ostatnich na dystansie do 250 m była imponująca ( albo przypadek albo taki fart elaboracjiii ....). Repetier natomiast dobrze znosił prędkości do ok. 950m/s, wyżej nie próbowałem z uwagi na brak odpowiedniej lufy z właściwym gwintem.....
"Uwielbiam chorał ruski..."
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 346
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

Vo zależna też jest od długości lufy. Im dłuższa lufa tym większa prędkość. W/g norm CIP lufy są 6-cio bruzdowe a skok wynosi 1/10,6" czyli 270 mm.
Stepan Bazyluk
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 08:47
Lokalizacja: Podlasie Północne

Post autor: Stepan Bazyluk »

W Sauer-kach lufy są sześciobruzdowe ale np. w ZH304 miała tylko 4 bruzdy a strzelała bardzo celnie.....
"Uwielbiam chorał ruski..."
liszak
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2017, 16:43
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: liszak »

Dzieki wszystkim za pomoc i fachowe doradztwo.
Kupilem ostatnio lamanca Brno w tym kalibrze za smieszne pieniadze wraz z lufa srutowa na jedna promese. Bron nowa nieuzywana. Przelezela w sklepie kilkanscie lat, poprostu ktos kupil i nie odebral. Zal bylo nie wziasc. Nabylem go z mysla o corce ktora powoli zaczyna polowac i jak dla niej na poczatek to bron idealna, bo lekka, nie kopie, kal fajny na sarny i drapierzcow, wiec sie nie zastanawialem dlugo. Ma troche twardy spust i ciezko ja zlamac, wady nowosci w broni czeskej i ruskiej.
A ze naboje robie sam do wszystkich kalibrow jake mam, a jest ich sporo wiec postanowilem tez zrobic i do tego. Nie bede z niej wiele strzelal bo osobiscie z 22jek to preferuje 223 i 22 hornet ale niech dziewczyna ma dobre naboje zrobione ojcowska reka.
Postaram sie kupic wlasne matryce a jak nie to sie usmiechne do kolegi z Bytowa i chetnie mu pomoge w elaboracji innych kalibrow, bo praktycznie wszystkie najbardziej popularne karabinowe i pistoletowe robie sam.
A ze robie je juz od kilkunastu lat wiec moze przyda mu sie troche wiedzy ktora zdobylem przez ten czas, czesto metoda prob i bledow, tak jak my wszyscy.
Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz dziekuje za szczera pomoc.
liszak
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2017, 16:43
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: liszak »

Piotr Kukier pisze:Matryce widzialem na alle... za 200 RCBS nowki, ale oznaczone jako 22 savage hp, wiec szukając po europejskim oznaczeniu możesz nie znaleźć. Cena bardzo dobra. Hornady pare lat temu wycofaloe sie z kulek .227, właściwie został czech i RWS .228 do tego kalibru...

Ten kaliber masz w kniejowce czy łamańcu?


Pozdrawiam!
Dzieki Piotrze za podpowiedz, wlasnie kupilem matryce na allegro ktore mi wskazales.
Co do pomocy to jestem chetny jesli bedziesz chcial mozemy sie spoykac i pogadac. Poluje pod Chojnicami wiec blisko Ciebie.
Daj znac na PW.
Teraz musze poszukac kulek, moze ktos wie gdzie w kraju mozna je zdobyc. Kiedys gdzies mi sie rzucily w oczy S&B, bede musial poszukac. Jak nie to sprawdze na egunie, tylko ze tam mi zablokowali z jakiegos powodu konto, dawno nic nie kupowalem a ostatnio nie moglem sie tam zalogowac. Niemieckiego niestety nie znam wiec nie wiem o co im tam kaman.
pinb
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 12 stycznia 2018, 22:15

Post autor: pinb »

hej mam pytanie czy można zrobić amunicję w tym kalibrze z pociskami lapua
223/E372 3,6g SP/5,69mm/224/
srednica pocisku taka sama jak czeskie w tym kalibrze, broń to kniejówka
proch N140 lub N 133
liszak
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2017, 16:43
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: liszak »

pinb pisze:hej mam pytanie czy można zrobić amunicję w tym kalibrze z pociskami lapua
223/E372 3,6g SP/5,69mm/224/
srednica pocisku taka sama jak czeskie w tym kalibrze, broń to kniejówka
proch N140 lub N 133
Zrobic mozna, ale to nie bedzie dzialac poprawnie, bo to dwa rozne kalibry.
223 ma srednice pocisku .224, a 22SavageHP u nas 5.6x52R to .228.
Mala roznica, ale przy strzale napewno ja odczujesz.
Pozdrawiam.
Piotr Kukier
Posty: 139
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2011, 15:15
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: Piotr Kukier »

Kolego liszak, cieszę się, że mogłem pomóc z matrycami ;) . Pociski są w sklepie arms.

Co do czeskiego łamańca w tym kalibrze: jest to ulubiona broń mojej żony, więc i córa powinna być zadowolona. Ze spustem poradzi sobie rusznikarz, można tez dokupić mechanizm z przyspiesznikiem, ale pewnie bedzie droższy niż broń ;) . Ze swojej strony polecam usunięcie lakieru z kolby, odchudzenie jej przy okazji i olejowy finish. Oryginał nieproporcjonalnie gruby w chwycie i wiosłowaty ;)

Pozdrawiam, Piotr

P.S. Reszta priv...
MarcinR
Posty: 322
Rejestracja: sobota, 17 kwietnia 2010, 22:44
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie Olecko
Kontakt:

Post autor: MarcinR »

Marcin Roszko
www.cel.sklep.pl
ODPOWIEDZ