Prasa progresywna AP EZ-Ject Hornady o czym zapomiałem

Moderatorzy: wierzba, P_iter

newbie
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 11:38

Prasa progresywna AP EZ-Ject Hornady o czym zapomiałem

Post autor: newbie »

Hej
Zamawiam w/w prasę i chciałem prosić o pomoc czego mi jeszcze brakuje w zestawie by jej używać:

Prasa progresywna AP EZ-Ject Hornady 095100
Shellplate #16 Hornady 392616 .223
Shellplate #8 Hornady 392608 (9x19,9x18,...)
Powder Cop Hornady 050063

Aktualnie posiadam juz matryce:
RCBS 9mm z tc i Matryce pełne do .223

Czy mogę je bezpośrednio zamontować na prasie czy potrzebuję jakiś przejściówek?
czy jest jeszcze coś o co pominąłem i się na mnie zemści ?

Planuję jeszcze dodrukować https://www.thingiverse.com/thing:2488944 wiem że nie którzy na forum chyba już o próbowali i moga podzielić się problemami jakie napotkali?
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

Masz wszystko ( zakładam, że wagę i suwmiarkę masz). Matryce mocuje się w prasie przy pomocy tulejek dostarczonych w zestawie. W 223 będziesz musiał usuwać jeszcze jakoś crimp na łusce ( przy spłonce). Można się bawić przyrządem do obróbki wewnętrznej części krawędzi szyjki łuski, wiertarką z odpowiednim wiertłem, lub kupić zestaw Hornady dedykowany do tej prasy do usuwania crimpu.
newbie
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 11:38

Post autor: newbie »

Najbardziej mi chodziło czy aktualnie używane matryce innej firmy będą działać bo do rcbs mogę bezpośrednio włożyć matryce Hornay
Michał
Posty: 216
Rejestracja: środa, 02 października 2013, 19:31
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Michał »

Będą działać. W tej prasie matrycy (także Hornady) nie da się wkręcić bezpośrednio w prasę. Matryce wkręca się w tulejkę a następnie tulejkę mocuje w prasie ( szybki montaż).
newbie
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 11:38

Post autor: newbie »

dzięki zamowione :D
ODPOWIEDZ