Chłodzenie lufy?

Moderatorzy: wierzba, P_iter

snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Też zabieram wycior. :D
Kiedyś mi się nabój rozcalił, podczas rozładowania na zawodach i był problem.
Od tamtej pory zawsze jest w futerale.
kuras999
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 24 sierpnia 2018, 10:37

Post autor: kuras999 »

Najłatwiej mieć sznur można schować do małej kieszonki. A z czyszczeniem lufy między strzałami to chyba nie jest najlepszy pomysł jeśli chodzi o celność?
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

kuras999 pisze:Najłatwiej mieć sznur można schować do małej kieszonki. A z czyszczeniem lufy między strzałami to chyba nie jest najlepszy pomysł jeśli chodzi o celność?
Sznurem to raczej ciezko naboj ktory utknal w stozku przejsciowym wybic :wink: ,a zdarzylo sie i mi tez.
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Nabój mi się jeszcze nie rozcalił, ale na zawodach w połowie konkurencji miałem zakleszczoną łuskę w komorze i musiałem przerwać zawody. Od tamtej pory nie wyjeżdżam na strzelnicę (nawet na trening) bez wyciora. Lepiej mieć przy sobie niż nie mieć a przecież karabin i tak wieziemy w kufrze w którym zmieści się wycior.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

donkihot pisze:Nabój mi się jeszcze nie rozcalił.
Mi sie nie rozcalil ,w 17HMR (boczny zaplon) przy ujemnej temperaturze i fabrycznej amunicji odpalila "splonka" ale proch juz nie ,skutkiem czego naboj trzeba bylo wybijac ze stozka przejsciowego.
Poniewarz bylo takich kilka szuk w pudelku to drugie pudelko wymienilem tam gdzie kupilem na amunicje innego producenta.

A wybijanie lusek tez sie czasem zdarza ,ale raczej w domu ,przy ustawianiu matrycy body ,a jak zle ustawie to i na strzelnicy tez :D
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Na ostatnim LongShot-cie popełniłem bardzo głupi błąd. Strzelałem z broni o kalibrze 284Win a na stanowisko zabrałem amunicję kaliber 308Win. Na początku się trochę zdziwiłem co jest, bieg około 100m po już odpowiednią amunicję i oczywiście wycior (kolegi) bo tą sztukę którą próbowałem załadować nie dało się wyciągnąć. Stres, zadyszka to nie są dobre czynniki do spokojnego strzelania. Teraz dorobiłem sobie wyciory na wyjazdy. Dla mnie najlepszy jest Tipton i to z włókna węglowego. Na wyjazdy najlepszy składany (skręcamy), Tipton takich nie ma to sobie dorobiłem. Skrzynka z przyborami do czyszczenia ma możliwość włożenia elementów max o długości 55 cm i tak sobie wszystko dopasowałem.


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
tomajk
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 02 lipca 2018, 08:25
Lokalizacja: Rudnica

Post autor: tomajk »

Rura PVC 110mm metrowa zakorkowana z wodą załatwia sprawę. Tak miałem na egzaminie, jedna strzelba na 40 zdających. Stała beczka z wodą, po każdych 4 strzałach nurało się lufy i dalej do roboty. Nic tak dobrze nie odbiera ciepła jak woda. W brew pozorom nic absolutnie się nie stało, warunek był tylko taki, że nie więcej niż po dwa strzały z lufy, a gorąco było że hej.
Fakt, że to było ze 20 lat temu ale strzelba była porządna, nie jakiś śtrucel, nie ma się co cackać chyba, jak gorąco to choćby gaśnica CO2 i jakaś osłona. Za pewne lepiej schłodzić w niekonwencjonalny sposób niż przegrzać.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

tomajk pisze:Nic tak dobrze nie odbiera ciepła jak woda.
Z racji ówcześnie wykonywanego zawodu poprawię kolegę, lepiej od wody ciepło ze stali odbiera olej nagrzany do 60-80℃
Tyle że do chłodzenia lufy na strzelnicy ani jedna ani tym bardziej druga ciecz nie jest wygodna, kto będzie ze sobą woził beczkę z wodą czy podgrzanym olejem :lol:
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Jotix
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 16 lipca 2019, 07:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jotix »

Panowie zastanawia mnie jedna rzecz. Jak z powtarzalnością strzałów przy takim szybkim chłodzeniu lufy wentylatorkami i tym bardziej sprężonym powietrzem? Chłodząc szybko nigdy nie ma się pewności czy lufa schłodzi się równo i do takiej samej temperatury przed następnym strzałem.
kondzio99999
Posty: 182
Rejestracja: niedziela, 02 grudnia 2018, 01:00
Kontakt:

Post autor: kondzio99999 »

Ja póki co chłodzę tą pompką turystyczną i coś tam to pomaga. Na pewno szybciej chłodzi niż bez tego. Co do powtarzalności, nie zauważyłem żadnej zmiany.
https://www.luski.pl - sklep z łuskami
ODPOWIEDZ