Hornady AP EZ-Ject "twardy przeskok" między punktami

Moderatorzy: wierzba, P_iter

newbie
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 11:38

Hornady AP EZ-Ject "twardy przeskok" między punkta

Post autor: newbie »

Hej,
Nie wiem jak dokładnie to opisać, ale po założeniu bullet feeder(9mm) zauważyłem że przez "twardy" przeskok spada mi pocisk(flara jest zrobiona). Wcześniej podawałem ręcznie i jakoś uznałem że tak powinno być, choć zdarzało się rozrzucanie prochu. Czy da się jakoś wygładzić ten przeskok? Chyba że się dotrze na razie przeszło 1k 9mm?
Z góry dziękuję za pomoc! :bh|:
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

Da się.

Twardy przeskok powstaje w momencie, gdy kulki łożyskowe z talerza wpadają w dziurki podstawy.
Hornady idzie trochę na łatwiznę, bo precyzję przesuwania talerza zapewnia właśnie tymi sprężynującymi kulkami. Albo im się nie chce, albo z jakiegoś względu nie mogą / nie potrafią dokładnie wyregulować mechanizmu indeksowania w fabryce.

Ktoś na YT wyrzeźbił więc dremelem w podstawie łagodne wejścia do tych dziurek, ale moim zdaniem takie podejście nie jest właściwe.

Weź punktat i wbij kulki nieco głębiej w shellplate. Przeskok powinien ustąpić.
Jeżeli shellplate nie będzie się przez to dobrze indeksować, wyreguluj zapadki sterujące ("pawls"). Dokładny opis znajdziesz w instrukcji.

Potrzeba trochę cierpliwości, ale da się to zrobić w kilkanaście minut. Za to potem indeksowanie działa na tyle płynnie, że można spokojnie przesuwać łuski z prochem bez ryzyka, że coś się rozsypie.
newbie
Posty: 57
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 11:38

Post autor: newbie »

Dzięki pomysł już testuje ale raczej z wbiciem kulek niż druga opcja:)
/Newbie
ODPOWIEDZ