Zmiana kalibru w AR10

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Zmiana kalibru w AR10

Post autor: rethempthoor »

Witam Kolegów.
Mam pytanie do doświadczonych w zmianie kalibru/lufy w AR10.
Chodzi mi po głowie przesiadka z 308W na 6.5CM. Jakie są procedury i technikalia?
Jest jakiś polecany rusznikarz do AR`ów czy można to zrobić samemu? Lufa z komorą jest plug`n`play?
Kolejne pytanie to jakiego producenta lufy polecacie? Jest trochę wyboru u Brownellsa, myślałem o lufie Criterion lub Faxon ale sugerowałem się bardziej dostępnością niż jakimiś szczególnymi referencjami.
I pytanie jak z rejestracją broni? Rejestruje się samą lufę po zakupie?
Z góry dzięki za pomoc.

Naprawdę nikt nic nie pomoże?
Dawid
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Koledzy bardzo proszę.
Na pewno nie raz to już było ćwiczone przez kogoś.
Naprowadźcie mnie, źle zadałem pytanie? Czy o co chodzi?
Dawid
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Najprościej ale i najdrożej jest zakupić upper w innym kalibrze pasujący do lowera. W AR 10 nie masz za dużego wyboru. Popularny jest 308 i 6.5 creedmoor. Jeżeli chodzi o wymianę lufy z komorą to dużo zależy od producenta. Widziałem przynajmniej jedną konstrukcję kdzie jest to dziecinnie proste. W moich producent się nie ujawnia jak to zrobić. Info tylko dla serwisów i podobno jest to kłopotliwe. Dla większości potrzebujesz odpowiedni klucz, wskaźniki go/no go. Plus ew. niespodzianki jak demontarz gas blocku lub umieszczony "na stałe" kompensator. Wszystko zależy od karabinu jaki masz.
Agent 007
Posty: 642
Rejestracja: piątek, 30 maja 2008, 10:28

Post autor: Agent 007 »

W naszych realiach chyba najprościej ( a pewnie i najtaniej ) będzie sprzedać 308 i kupić nowy 6,5 CR ...........

PS Słyszałem że Janczewscy w Olsztyna robili jakieś przekładki w AR 15 i AR10 ale najlepiej sprawdzić telefonicznie , a wymiany luf a AR robi też podobno TOP GUN z Wa-wy

Pozdr
Paweł
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Pięknie dziękuję. Do Top-Gun mam niedaleko, podjadę i zapytam.
W sumie jak zacząłem kalkulować doszedłem do podobnych wniosków jak Ty. Najtaniej sprzedać jeden i kupić drugi.
Dawid
ODPOWIEDZ