Hydrografika

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Hydrografika

Post autor: goostav »

Witam, czy ma ktoś i chciałby się podzielić doświadczeniem w przygotowaniu kolby drewnianej do hydrografiki? Myślę, że trzeba by było ją pomalować jakąś farbą jako podkład, w kolorze odpowiednim do folii, dla właściwego efektu. Teraz technologia przygotowania, rodzaj farby, nakładania? Ktoś coś wie, robił?

pozdrawiam
Goostav
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

Zgłębiałem trochę ten temat przed pomalowanie swojej osady. Bardzo podobał mi się efekt ale niestety nie było w Polsce w danej chwili folii której chciałem, a sprowadzenie było nieopłacalne (Kryptek Typhoon). W efekcie sam sobie pomalowałem osadę :)
Co do meritum - tak, trzeba raczej nałożyć podkład komponujący się kolorystycznie z motywem folii. Jeżeli zamierzasz to robić sam (nakładanie folii) to ważne są takie rzeczy jak temperatura wody, przygotowanie powierzchni i czas w jakim wykonasz robotę po nałozeniu wartwy aktywatora na folię. Szczerze mówiąc jak nie masz doświadczenia to sugerowałbym jednak dać osadę w ręce fachowców od hydrografiki :)

Tu jest trochę podstawowych informacji:
https://szkolenia-hydrografika.pl/hydro ... d-n-8.html
Awatar użytkownika
goostav
Posty: 792
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 21:12
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Post autor: goostav »

larky pisze:Zgłębiałem trochę ten temat przed pomalowanie swojej osady. Bardzo podobał mi się efekt ale niestety nie było w Polsce w danej chwili folii której chciałem, a sprowadzenie było nieopłacalne (Kryptek Typhoon). W efekcie sam sobie pomalowałem osadę :)
Co do meritum - tak, trzeba raczej nałożyć podkład komponujący się kolorystycznie z motywem folii. Jeżeli zamierzasz to robić sam (nakładanie folii) to ważne są takie rzeczy jak temperatura wody, przygotowanie powierzchni i czas w jakim wykonasz robotę po nałozeniu wartwy aktywatora na folię. Szczerze mówiąc jak nie masz doświadczenia to sugerowałbym jednak dać osadę w ręce fachowców od hydrografiki :)

Tu jest trochę podstawowych informacji:
https://szkolenia-hydrografika.pl/hydro ... d-n-8.html
Odnośnie aplikowania folii to sprawa późniejsza. Najpierw początek. Chodzi mi bardziej o stronę pomalowania drewna pod folię. Surowe drewno jestem w stanie sam sobie przygotować. Kłopot zaczyna się w momencie jakiej farby, czy lakieru użyć.
Możesz powiedzieć jakiej farby / lakieru używałeś? Czym nakładałeś?
Goostav
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

No niestety ja ci w tym nie pomogę, moja osada jest z tworzywa i w efekcie pomalowałem lakierami do tworzyw z mieszalni lakierów samochodowych.
ODPOWIEDZ