Waga precyzyjna

Moderatorzy: wierzba, P_iter

James
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Waga precyzyjna

Post autor: James »

Witam kolegów,
Wiem, że temat był walkowany wielokrotnie, ale....
Przybierać się do kupienia precyzyjnej wagi z dokładnością 0.001g, pytanie co koledzy z doświadczenia polecają. Wszelkiego rodzaju Chińczyki z wiadomych względów odpadają.
Budżet ok 2tys pln
CzarnyBrat
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2017, 18:40

Post autor: CzarnyBrat »

Waga torsyjna prlt (lata 70-80) o zakresie do 4 g. Nic dokładniejszego nie znalazłem przynajmniej w cenie do 300 zl.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

I o ile jest sprawna, to niech się schowają te elektroniczne do 2 tyś. pln.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Waga precyzyjna

Post autor: piotrb »

James pisze:Witam kolegów,
Wiem, że temat był walkowany wielokrotnie, ale....
Przybierać się do kupienia precyzyjnej wagi z dokładnością 0.001g, pytanie co koledzy z doświadczenia polecają. Wszelkiego rodzaju Chińczyki z wiadomych względów odpadają.
Budżet ok 2tys pln
Gdybym to ja mial kupowac, to kupilbym cos takiego:

https://www.olx.pl/oferta/waga-analityc ... aa175decb7

Oczywiscie jesli jest sprawna. Sam mam podobny staroc, tylko produkcji Sartoriusa.
James
Posty: 124
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: James »

Myślałem bardziej o czymś na "prąd"
Wynika to z mojego lenistwa i wygody, jak będę musiał przewazyc 200 pocisków, czy łusek to zdecydowanie ułatwi mi odczyt wyświetlacz cyfrowy, chociaż to jest tanie i godne uwagi rozwiązanie
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

James pisze:Myślałem bardziej o czymś na "prąd"
Wynika to z mojego lenistwa i wygody, jak będę musiał przewazyc 200 pocisków, czy łusek to zdecydowanie ułatwi mi odczyt wyświetlacz cyfrowy, chociaż to jest tanie i godne uwagi rozwiązanie
Jesli chcesz miec "na prad" cos podobnej jakosci, to za 2kPLN sie raczej nie wyrobisz. Wiem, ze elektroniczna waga przyspiesza tarowanie i generalnie pracuje sie na niej szybciej, ale naprawde dobra waga analityczna Radwagu/Metlera/Sartoriusa to kwoty 2-3 razy wyzsze.

Dobrze i szybko nigdy nie jest tanio
Tanio i szybko nigdy nie jest dobrze
Dobrze i tanio nigdy nie jest szybko

Jak widac tyczy sie to rowniez wazenia na wagach analitycznych ;-)
piotrb
Posty: 203
Rejestracja: poniedziałek, 26 października 2015, 14:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: piotrb »

James pisze:Myślałem bardziej o czymś na "prąd"
Wynika to z mojego lenistwa i wygody, jak będę musiał przewazyc 200 pocisków, czy łusek to zdecydowanie ułatwi mi odczyt wyświetlacz cyfrowy, chociaż to jest tanie i godne uwagi rozwiązanie
Chociaz o dziwo mozna dostac w miare porzadnego Radwaga za niewiele wiecej, niz Twoj budzet:

https://www.moga.pl/wagi-analityczne-as-r-radwag?m=1464
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

piotrb pisze: Dobrze i szybko nigdy nie jest tanio
Tanio i szybko nigdy nie jest dobrze
Dobrze i tanio nigdy nie jest szybko
Uzywana Mettler H20 - Dobrze ,tanio i szybko.
Dopiero jak ja kupilem zauwazylem ile potrafi "poplynac" waga elektroniczna przy zmianie temperatury.
Rozdzielczosc 0.00001g ,1mg to okolo 5mm przesuniecia na skali ,wiec nie trzeba przymrurzac oka i uwazac na paralakse odczytu.
Jedno ziarenko prochu Hodgdon H4350 to okolo 1.8mg - 9mm przesuniecia cienia na skali.
Mi sie udalo kupic za $80 z odklejonymi lusterkami ,naprawa banalnie prosta polegajaca na przyklejeniu lusterek i upozadkowaniu obciaznikow ktore sie poprzemieszczaly w transporcie poniewaz waga nie zostala zabezpieczona przed wysylka..
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Tak jak piszą Bready i Piotrb (ja też) nie wieżę elektronicznym wagom. W tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=W0HSws_kP1Q czas 3:30 gość wrzuca ziarenko prochu na wagę (wcale mie małe ziarenko bo to Hodgdon) i droga waga analityczna nie zauważyła że coś jest na szalce. Facet tłumaczy że pewnie nie leżała na środku szalki i takie tam.
Ja używam takiej wagi:
Obrazek
Kupina za 150zł. i jak wrzucę na szalkę (nie ważne czy na środek) jedno ziarenko prochu (dużo mniejsze bo robię na RS 52 ziarenko wielkości ziarnka maku) to waga pokazuje ok. trzech podziałek.
Problemy z wagami elektronicznymi są dwa, pierwszy to o którym pisał Bready czyli wrażliwość na temperaturę, a drugi to algorytm który uśrednia i stabilizuje odczyt. Ja swojej wagi mechanicznej nie zamieniłbym na żadną elektroniczną.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Używam elektronicznej (Kern), ale "pstrykam" ja po dodaniu ziarenka, czy dwóch, aby stabilizator się "odp..." i zaczęła ważyć. Na wszelki wypadek mam jeszcze w domu jedna analogowa RCBS-a, ale jak na razie z niej nie korzystałem.
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

No, każdy ma swoje preferencje.
Na filmiku który linkowałem, waga jest nie najtańsza bo jak sprawdzałem to teraz jej cena przekracza 3 tyś. zł.
Jak ja bym kupił wagę za taką ciężką kasę i wykręciła by mi taki numer jak na filmie, to bym się nieźle wściekł.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

wozzi pisze:Używam elektronicznej (Kern), ale "pstrykam" ja po dodaniu ziarenka, czy dwóch, aby stabilizator się "odp..." i zaczęła ważyć. Na wszelki wypadek mam jeszcze w domu jedna analogowa RCBS-a, ale jak na razie z niej nie korzystałem.
Sproboj zwarzyc cos o masie okolo np. 40gr w temperaturze pomieszczenia powiedzmy 10 stopni C ,a nastepnie ten sam przedmiot w temperaturze pomieszczenia okolo 30 stopni C.
Mi zarowno na RCBS ChargeMaster 1500 jak i na Gempro 250 roznice pomiaru wynosily powyzej 0.5gr.
Na wadze analitycznej roznic praktycznie nie stwierdzilem ,moze rzedu 0.1mg (0.0016gr)
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

Jakaś rada koledzy, gdzie szukać takiej wagi taniej?
Dotąd używałem elektronicznej. Rzeczywiście powtórny pomiar wagi pocisków, po kilku dniach pokazywał rozbieżności 0,1 gr.
Teraz zapragnąłem mieć coś dokładniejszego, ale budżet niewielki :(
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Jak ja bym kupił wagę za taką ciężką kasę i wykręciła by mi taki numer jak na filmie, to bym się nieźle wściekł.
Tylko po co ważyć jedno ziarenko. :?:
Mam taką PA213 , zapewniam że reaguje na jedno ziarenko a często szukam mniejszego wśród rozsypanych obok szalki bo przeważa.
Dawka startowa wagi musi być większa niż 0,02g. :D
Waga godna polecenia.
Specyfikacja
Udźwig 210g
Działka odczytowa (d) 0,001g
Obciążenie minimalne (min.) 0,02g
Wymiar szalki ø120mm
Zakres tarowania Pełny
Przetwornik Magnetoelektryczny
Kalibracja Wewnętrzna
Klasa dokładności II
Temperatura pracy -10ºC do 40ºC
Port komunikacyjny RS 232
Wyświetlacz LCD
Zasilanie 230V (zewnętrzny zasilacz)
Legalizacja Tak
Ostatnio zmieniony sobota, 20 kwietnia 2019, 14:06 przez snajper, łącznie zmieniany 1 raz.
Myśliwy
Posty: 556
Rejestracja: sobota, 10 maja 2014, 22:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Myśliwy »

donkihot pisze:Tak jak piszą Bready i Piotrb (ja też) nie wieżę elektronicznym wagom. W tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=W0HSws_kP1Q czas 3:30 gość wrzuca ziarenko prochu na wagę (wcale mie małe ziarenko bo to Hodgdon) i droga waga analityczna nie zauważyła że coś jest na szalce. Facet tłumaczy że pewnie nie leżała na środku szalki i takie tam.
Ja używam takiej wagi:
Obrazek
Kupina za 150zł. i jak wrzucę na szalkę (nie ważne czy na środek) jedno ziarenko prochu (dużo mniejsze bo robię na RS 52 ziarenko wielkości ziarnka maku) to waga pokazuje ok. trzech podziałek.
Problemy z wagami elektronicznymi są dwa, pierwszy to o którym pisał Bready czyli wrażliwość na temperaturę, a drugi to algorytm który uśrednia i stabilizuje odczyt. Ja swojej wagi mechanicznej nie zamieniłbym na żadną elektroniczną.
Posiadam taka wagę. Też ma różne odczyty tego samego wzorca masy w różnych dniach, nie potrafię stwierdzić co ma na to wpływ, ciśnienie, temperatura, wilgotność? ( Pewnie wszystkie razem😃) Nie są to wielkie różnice, max (+ -) 0,002g. Takie zmiany mogę zaobserwować w przedziale tygodni a nie dni.
Najprostszym sposobem poradzenia sobie z tym było dokupienie wzorców masy.
Teraz przed warzeniem do podstawki wrzucam wzorce masy odpowiadające nawazke , całość na wagę i odczytuje wskazania.

Sama waga jest godna polecenia, np przy prochu RS50 mogę wybierać wielkość ostatniego ziarna aby idealnie odmierzyć cała nazwazke.

Minusem jest też fakt, że zajmuje sporo miejsca i nie lubi jak się ją przestawia
tomp
Posty: 457
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2015, 10:07
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomp »

Nie zgodzę się że waga elektroniczna nie wykrywa ziarenka. Mam ohousa i wiem już po zachowaniu kiedy wrzucić krótszy wałeczek a kiedy dłuższy (prochy RS 52, 60 i 70), żeby było idealnie. Przy większej ilości amunicji zaczyna w pewnym momencie ważyć o 0,02gr niżej, ale nie mam jeszcze porządnego stołu wagowego i na tej samej podstawie mam dozownik prochu i widzę wyraźnie że wstanie z krzesła zmienia odczyt. Dodatkowo jakość prądu ma znaczenie i zastanawiam się nad dobrym UPS'em do zasialania. Waga niestety jest wrażliwa na rozłożenie prochu w pojemniczku. Jak ma być idealnie trzeba potrząsnąć prochem żeby równo się rozłożył i starać się położyć zasobniczek idealnie na środku plytki. Tak czy inaczej jeżeli to jest +/- jedno ziarenko nie ma się o co bić. Zauważyłem, że im lżejszy pojemniczek na proch tym jest dokładniej. Prasa jest wrażliwa na drgania, podmuchy z uchylonego okna, czy nawet obciążenie krzesła na którym siedzę lub stoję obok. To moim zdaniem świadczy o niedoskonałości środowiska pomiarów a nie wadach wagi, gdyż są to zjawiska powtarzalne.
Saper94
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 03 grudnia 2018, 10:54
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Saper94 »

Obrazek
Posiadam taką o to wagę torsyjną kupioną za 100zł, przy wysypywaniu prochu poglądowo asekuruje się Chińczykiem z ali wytarowanym na łusce tak dla wykluczenia grubych błędów. Porównywałem z wagą która ma homologację wycinając kawalki aluminiowej blaszki i ważąc na obu, dokładność do 1mg nie bylo różnic we wskazaniach
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

No to masz skarb, dbaj o nią i nie zamieniaj na elektroniczną. Stara dobra robota, lepszej nie znajdziesz.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Kup
Ohaus PA-213
I będzie git.😀
Awatar użytkownika
jmarcinkowski
Posty: 127
Rejestracja: czwartek, 19 grudnia 2013, 18:37
Lokalizacja: Toruń ... a właściwie tuż obok :)

Post autor: jmarcinkowski »

snajper pisze:Kup
Ohaus PA-213
I będzie git.😀
Mam i szczerze polecam. Jestem z niej bardzo zadowolony.

Pozdrawiam - Jacek
22LR, 223REM, 308WIN, 9x19
Pabcio
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 30 marca 2019, 19:35

Post autor: Pabcio »

Saper94 pisze:Obrazek
Posiadam taką o to wagę torsyjną kupioną za 100zł, przy wysypywaniu prochu poglądowo asekuruje się Chińczykiem z ali wytarowanym na łusce tak dla wykluczenia grubych błędów. Porównywałem z wagą która ma homologację wycinając kawalki aluminiowej blaszki i ważąc na obu, dokładność do 1mg nie bylo różnic we wskazaniach
Też mam taką, ale waży do 1g. Dokładność to jakieś 0,2 mg więc aż zbyt dokładnie do pistoletu. Również posiłkuję się chińską wagą elektroniczną, taką kieszonkową ze średniej półki, ale to jak sprawdzanie pomiaru wykonanego suwmiarką zwykłą linijką, ale przydaje się do ważenia pocisków czy czarnego prochu. Jedyną wadą tej torsyjnej jest dość uciążliwe liczenie bo od mierzonej wagi trzeba odjąć wagę zbiornika na proch (drugiej szalki) i to wszystko przeliczyć na grainy. Jak za tę cenę to rewelacja, a dzięki temu forum w ogóle dowiedziałem się o istnieniu tych wag.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Pabcio pisze:
Saper94 pisze:
Jedyną wadą tej torsyjnej jest dość uciążliwe liczenie bo od mierzonej wagi trzeba odjąć wagę zbiornika na proch (drugiej szalki) i to wszystko przeliczyć na grainy.
No co Ty, i tak za każdym razem to robisz?
Szkoda czasu, ja mam taki święty zeszycik w którym po przeliczeniu zapisuję sobie wynik sumaryczny (masa szalki + masa prochu już w gramach) jak za jakiś czas wracam do danej elaboracji to tylko otwieram rzeczony św. zeszycik i wszystko jasne, szalka na wagę i sypię proch aż uzyska zapisaną wagę.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Pabcio
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 30 marca 2019, 19:35

Post autor: Pabcio »

Nie, ale wiesz jak na początku jest - wiele przymiarek i poprawek, kombinowanie z osadzeniem pocisku więc i naważka się zmienia. Dodatkową lejko-szalkę zrobiłem sobie z folii aluminiowej i akurat waży 120 mg. Zeszycik muszę sobie oczywiście sprawić.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Zeszycik to podstawa, a z kombinowaniem nowych naważek robię tak: stawiam szalkę na wadze elektronicznej (taruję) i sypię pędnik aż uzyskam naważkę jaka mnie interesuje (w grainach oczywiście), przenoszę z szalką na wagę laboratoryjną i odczytuję wynik (powiedzmy że wyszło razem z szalką 5 gramów) i już wiem że kolejne cztery (zazwyczaj elaboruję do prób po 5 szt. jednej naważki) mam zasypać tak aby waga laboratoryjna pokazała 5 gramów.
Ot i cała robota bez przeliczania a z dokładnością co do ziarenka.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Saper94
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 03 grudnia 2018, 10:54
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Saper94 »

czemu liczenie w grainach jest takie ważne? ja licze normalnie w gramach, na razie strzelam drabinkę mosinem na lovexie s060 od 2,700g do 2,770g zwiekszając o 0,01g przy maksymalnej naważce 2,850. nie wiem jak potem będe liczył bo po znalezieniu najcelniejszej grupy zamierzam zrobić naboje z odchyleniem co 0,001g w góre i w dół coś przegapiłem z tymi grainami? . co do tarowania oryginalna aluminiowa tacka do tej wagi da sie wytarować bez przeliczeń, niestety miseczka na proch tradycyjna jest za ciężka i trzeba dodać jej wagę. Wiadomo ta chińska waga jest tylko do wykluczenia grubych błędów (np. złego ustawenia przedziału), ważenia łusek i pocisków. nie jest miarodajna, ma błąd w okolicach 5mg i co ważenie trzeba ją kalibrować. znaczenie ma przy niej wszystko, stawianie miseczki na proch itp. bardzo upierdliwa
Sobol
Posty: 392
Rejestracja: piątek, 17 stycznia 2014, 00:35
Lokalizacja: Mazowieckie / Garwoliński

Post autor: Sobol »

Pablico mam identyczną z większym zakresemale jeszcze nie zdążyłem zacząć z niej korzystać, na co dzień kożystam z automatu RCBSa a wcześniej z wagi elektronicznej Lymana, to dopiero było wyzwanie nie żeby była niepowtażalna ale bardzo podatna na zakłócenia pochodzące z urządzeń elektrycznych.
Pabcio
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 30 marca 2019, 19:35

Post autor: Pabcio »

Saper94 pisze:czemu liczenie w grainach jest takie ważne?
Nie jest, ale jak masz dane (load data) w grainach to na początku trzeba sobie jakoś przeliczyć. Też przejdę na miligramy jak zacznę szukać idealnego naboju. Poza tym wygodniej skoro waga podaje w mg.
Sobol pisze:Pablico
Nawet spoko ksywa, podoba mi się, ale to będzie już moja piąta :).
Sobol pisze:z wagi elektronicznej Lymana, to dopiero było wyzwanie
Właśnie mam taką tylko bez oznaczenia Lymana więc jakieś 70 zł tańszą. Trzeba na niej uśredniać wyniki i jest nawet niezła, ale jeśli chodzi o proch to tylko zgrubnie się sprawdza czy dozownik i inna waga nie kłamie. Jest przydatna i mam ją już jakoś 6 rok i ani razu nie kalibrowałem jej.
jarbuz
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 01 lutego 2013, 15:48

Post autor: jarbuz »

Witam,
Mam taką wagę torsyjną do 4 g. Sprawę tarowania rozwiązałem sam robiąc koszyczek z cieniutkiego drutu i miseczkę z papieru. Nie muszę tego tarować gdyż jest to mniej więcej ciężar oryginalnej rynienki. Polecam takie rozwiązanie. Jeśli chodzi o przeliczanie gr na g to kalkulator każdorazowo daje mi odpowiedź. Ta waga nadaje się wyłącznie do ważenia prochu. Jest szybka i niebywale dokładna ale ograniczona do wagi 4 g. Do ważenia pocisków i łusek można sobie darować aż taką precyzję więc elektroniczne za paręset zł mi wystarczają.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Waga torsyjna to jest mistrz świata. Gdzieś czytałem że z racji napędu sprężynowego może być bardzo podatna na zmiany temperatur. Zauważyłeś coś niepokojącego?
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
smoczy
Posty: 124
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2018, 16:36

Post autor: smoczy »

Bready pisze: Sproboj zwarzyc cos o masie okolo np. 40gr w temperaturze pomieszczenia powiedzmy 10 stopni C ,a nastepnie ten sam przedmiot w temperaturze pomieszczenia okolo 30 stopni C.
Mi zarowno na RCBS ChargeMaster 1500 jak i na Gempro 250 roznice pomiaru wynosily powyzej 0.5gr.
Na wadze analitycznej roznic praktycznie nie stwierdzilem ,moze rzedu 0.1mg (0.0016gr)
Ale przecież można ( może i nawet trzeba ) kalibrować wagę. Ja zawsze sprawdzam czy waga sprawdzianów jest ok, jak jest to ważę dalej. Używam od paru lat RCBS CM 1500 i jestem zadowolony zarówno z szybkości jaki i dokładności.

No i ciężko mi uwierzyć, że ziarenko robi różnicę....
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Chłopaki ale w tych wagach z tylu trzeba otworzyć obudowę jest druga szalka do tarowania. Jak kładziemy miseczkę na szalkę to z tylu właśnie mamy dodatkową szalkę gdzie możemy ją wytarować. Na pewno miałem tak w takiej wadze

Obrazek
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Wow! Piotrze ale klimatyczna waga, jak bym taka miał to bym postawił ją na kominku dla ozdoby (choć pewnie jak jest sprawna działa to działa tak samo dobrze lub lepiej niż te elektroniczne)
Niestety moja madziarska waga nie ma takiego udogodnienia i żadna z wag torsyjnych.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Jakby ktoś się takiej wagi chcial pozbyć, albo wiedział, gdzie jakaś stoi i się tylko kurzy.... ;)
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Ja całkiem nie dawno kupiłem sobie wagę analityczna, która waży z dokładnością do 0,0001g - to nie pomyłka. Za całe 150 złocisty, z instytutu chemii w Bydgoszczy. Uciążliwością było, to, że trzeba odebrać osobiście. Plus, że załatwiałem sprawę z piękną panią doktor. Waga jest rewelacyjnie dokładna, stanika k ma z tyłu przeciwszalkę do wytarowania np..miseczki na proch. Bez problemu odczytuje wrzucenie nawet najmniejszej drobinki prochu RS40. Dla chętnych mogę podać namiary na PW. Wiem, że mieli jeszcze dwie wagi. I najważniejsze, wagi dostają po dupie podczas transportu, trzeba to robić naprawdę delikatnie ale w razie potrzeby rozkminiłem co jak działa i nie ma większego problemu z usprawnieniem takiej wagi.
Obrazek



Obrazek
Dawid
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

No piękna (waga oczywiście, bo pani doktor nie widziałem) Bebechy ma podobne do mojej madziarskiej, tyle że Twoja ma jeszcze szalkę tarującą. Wypas.
Ps. a może masz fotki pani doktor? tak żeby była motywacja do wyjazdu :P
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
glowka7a
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 11 marca 2018, 21:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: glowka7a »

A tutaj chyba aukcja do wspomnianych wag https://www.olx.pl/oferta/wagi-analityc ... c15e437c00
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

No super... Super wagi, ale odbiór osobisty. 700km w jedną stronę, albo 3,5h samolotem :bh|: A tak swoja drogą, to czym oni latają, za na 700km 3,5h potrzeba? :shock: Mniejsza o to. Raczej spasuję...
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Awatar użytkownika
Raphael27
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 06:16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raphael27 »

rethempthoor pisze:Uciążliwością było, to, że trzeba odebrać osobiście. Plus, że załatwiałem sprawę z piękną panią doktor.
Może chcesz nawiązać bliższy kontakt z panią doktor i zabrać resztę wag ? :mrgreen:
Na jedną byłbym chętny jeśli masz chęci ją wysłać + bonus z wysyłką do ceny wagi.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

rethempthoor pisze:Ja całkiem nie dawno kupiłem sobie wagę analityczna, ............
Ja mam 5 sztuk takich wag i dokładnie z taką rozpoczynałem precyzyjne ważenie proszku.
Jak rozmawiałem z majstrem z naszej narzędziowni, aby przejrzeli mi wagę (była jak nowa jeszcze zakonserwowana) i na pytanie, czy sobie poradzą, majster odpowiedział — nie wiem, czy pan wie, ale nasz konstruktor Pan Krzysztof był jednym z konstruktorów tej wagi. Zaśmiałem się tylko, dopowiadając że na pewno sobie poradzicie.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

Jedzie ktoś mieszkający w Bydgoszczy, lub okolicy na LREC? Jeśli tak, to może kupiłby mi jedna z tych wag? "Dźwięcznym" był bym... :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
ODPOWIEDZ