która kokila do lania kulek do Glocka 9x19

Moderatorzy: wierzba, P_iter

rort
Posty: 174
Rejestracja: czwartek, 20 listopada 2014, 09:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

która kokila do lania kulek do Glocka 9x19

Post autor: rort »

Jak w temacie. W CZ nie miałem tego problemu. Bardzo łatwo znalazłem fajną kulkę do tarczy.
W Glocku nie daję rady. Cała tarcza moja. Były już zabawy z wagą pocisku, z twardością ołowiu i nic.
Na razie lałem na Lee TL356-124-2R - wiadomo budżet.
Czy ktoś może powiedzieć z własnego doświadczenia czego używa do odlewania, żeby trzymało skupienie w G17 ?
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

Z tego, co wiem, to producent Glocka nie zaleca (wg niektórych źródeł wręcz zabrania) stosowania pocisków ołowianych bez płaszcza.
Ponoć typ bruzd w lufie nie współpracuje dobrze z miękkim pociskiem.
Koledzy tu na forum pisali, że w piątej generacji działa cacy.
Ja używam trzeciej i nie ryzykuję - osadzam FMJ.

Jeśli czymś je pokrywasz, to może w warstwie zewnętrznej problem. Jeśli nie, to może powinieneś.

Pozdr.
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
krzy17
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 23:59

Post autor: krzy17 »

W G19 gen V latają ok (wg. mnie).
Używam Lee TL356-124-2R i lakieruje proszkowo.
Kalibruje na .356 podobno czasem wychodzi lepiej jak jest większa kalibracja.
Ja przecisnąłem pocisk przez lufe i wychodzi .355 wiec kalibracja .356 jest ok.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Moze sprobuj forme z Gas Check.

TRyle, ze beduie drozsze

:wink:
Opposite Pole
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek, 20 maja 2019, 01:43
Lokalizacja: z wilgoci

Post autor: Opposite Pole »

Stosowanie bezpłaszczowych pocisków ołowianych w poligonalnych lufach może skutkować osadzaniem się ołowiu i niebezpiecznymi skokami ciśnienia.
470NE416Rem375H&H9.3x74R8x57JRS308Win223Rem460S&W
likker_runner
Posty: 1525
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

andy7 pisze:Moze sprobuj forme z Gas Check.

TRyle, ze beduie drozsze
Droższe i gorsze. Największe doświadczenie w strzelaniu z bliska do blach mają w dyscyplinie Cowboy Action Shooting. Regulaminy tejże (publikowane przez SASS) kategorycznie zabraniają wszelkich płaszczy, platerowania miedzią czy gas-check'ów. Co najwyżej lakierowanie proszkowe jest dozwolone. Miedź trzyma odpryski "w kupie", przez co mogą one dość paskudnie skaleczyć, podczas gdy odprysk od czystego ołowiaka tylko zapiecze.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

likker_runner pisze: Droższe i gorsze. Największe doświadczenie w strzelaniu z bliska do blach mają w dyscyplinie Cowboy Action Shooting. Regulaminy tejże (publikowane przez SASS) kategorycznie zabraniają wszelkich płaszczy, platerowania miedzią czy gas-check'ów. Co najwyżej lakierowanie proszkowe jest dozwolone. Miedź trzyma odpryski "w kupie", przez co mogą one dość paskudnie skaleczyć, podczas gdy odprysk od czystego ołowiaka tylko zapiecze.
Mam zgola diametralnie inna opinie.

Drozsze napewno ale zadne pociski z plaszczem czy miedziowane nie latalY tak jak 124 gr z Gas Check.

Jako, ze nie strzelam tej dyscypliny, wiec jest mi to rybka ale dla kogos moze byc to Argument nie do odrzucenia

:wink:
likker_runner
Posty: 1525
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Przepraszam, nie doczytałem że chodzi o strzelania tarczowe. Glock 17 to dość niecodzienny wybór do takowych. Jednak biorąc pod uwagę zakaz strzelania ołowiakami z instrukcji Glocka, plus zwyczajowe pogorszenie celności od lakierowania proszkowego, ja bym wybrał jakieś HAP-y albo inne prawilne z płaszczem.
@mil
Posty: 132
Rejestracja: niedziela, 08 listopada 2015, 14:19
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: @mil »

Lyman 356402, celność do dynamiki bdb, do statyki to tylko z 22LR podchodzę. LEE ma podobne formy ale same kokile to mało żywotne.
"Jestem Panem swego losu,Kapitanem swojej duszy"
rort
Posty: 174
Rejestracja: czwartek, 20 listopada 2014, 09:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: rort »

Tarczę strzelam rekreacyjnie. Miałem kiedyś dostęp do wojskowej amunicji z kulką 115 i z tego robiło się powtarzalnie wynik na poziomie 84-90pkt.
Co do stosowania ołowiaków w poligonalnej lufie, to wiem, że Glock pisał że nie wolno.
Ja maluję proszkowo.
Zadałem to pytanie, bo ktoś kiedyś podawał z jakiej kokili leje do Glocka gen3 i że to trzymało skupienie.
Tylko nie pamiętam jakiej firmy kokila.
Z kolei na amerykańskich forach pisali o konieczności robienia większej kalibracji dla malowanych ołowiaków, żeby były ciaśniejsze w poligonalnej lufie.
Na razie robiłem 356. Spróbuję więcej.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Mozna by pokusic sie o probe na pociskach .357 w 125 gr.

:wink:
Qubis
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 06 stycznia 2019, 20:48
Lokalizacja: Gubin

Post autor: Qubis »

andy7 pisze:Mozna by pokusic sie o probe na pociskach .357 w 125 gr.

:wink:
Ja tam. już dawno np kalibruje na .357. 147 gr :mrgreen:
ODPOWIEDZ