Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Grtools - bezpłatny program konkurujący z QuickLoad
Idź do strony Poprzedni  1, 2
wryg
Odpowiedz z cytatem
Dokładnie o to co program na komunikacie wygenerował. Trzeba ściągnąć nowszą wersję Laughing

Odpowiedz z cytatem
Miałem to samo, ściągnąłem jeszcze raz i działa.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty WhiteravenWyślij prywatną wiadomośćTelefony
wasyl
Odpowiedz z cytatem
Pytałem, bo nie chciał mi się odpalić po ponownym ściągnięciu, ale już wszystko hula Dancing Dzięki Very Happy
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty wasylWyślij prywatną wiadomość
KrisSz
Odpowiedz z cytatem
Przetestowałem sobie parę swoich loadówi khm khmmmm - tak wiem że to tylko emulator (i być może nie umiem jeszcze z niego korzystać) ale dla loadu 9mm Major : OAL 30,00 mm pocisk LOS 123grn RN, łuski zbierane z ziemi, umyte, spłonki SP fiochi, proch Lovex 37.1 9,94 gn. średnie fps to 1360 (czyli PF 167). Piostolet BUL SAS II UR Open.

To co podaje GRTools jest raczej niepokojące: PF: 193 !!!! Wszystkie parametry poza skalą. Więc symaulacja raczej mało dokladna bo w realu jest PF 167. W grtools żeby uzyskać taki PF musiałbym sypać 8,6 grn vs 9,94 w realu. 8,6 też zresztą oznaczony jako niebezpieczny. HMMMM! co robię źle ? Brak oznak nadciśnienia na spłonkach przy 9,94 gn 37.1. Oznaki nadciśnienia na spłonkach pojawiają się dopiero przy PF 178 czyli jakieś 10-10,1 gn (sprawdzałem loady dla amerykanów gdzie minimalny PF był 175).

Ktoś może podpowiedzieć co zrobić żeby teoria zeszłą się z praktyką (tzn jakie parametry trzeba poprawić) ?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty KrisSzWyślij prywatną wiadomość
wozzi
Odpowiedz z cytatem
KrisSz napisał:
Ktoś może podpowiedzieć co zrobić żeby teoria zeszłą się z praktyką (tzn jakie parametry trzeba poprawić) ?

Prawdopodobnie nic nie możesz zrobić, bo trzeba by w danych prochu "poszperać"... Ale to tylko prawdopodobnie. Zakładam dobrze, ze zmierzyłeś i wpisałeś do programu wymiary tych pocisków, które używasz? GRT o tym nie od parady przypomina. Wartości/wielkości podane przez producenta, a rzeczywistość to dwie różne sprawy...