45 ACP CMJ FP 200 grs

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

wasyl
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 09 grudnia 2017, 13:45

45 ACP CMJ FP 200 grs

Post autor: wasyl »

Czy któryś z kolegów składał może .45 na tych pociskach Frontiera? Będę wdzięczny za jakiś przepis. Pocisk jw. 200grs, wysokość 13,9mm. Sypać będę Lovexa S011. Strzelam tylko do tarczy. Pistolet Colt 1911, lufa 5".
Kupiłem niedużą ilość tych pocisków na próbę, innych zresztą pod ręką nie mieli. Prosiłbym o OAL i optymalną naważkę.
Jakieś inne sugestie mile widziane.
Pozdrawiam
lechu
Posty: 880
Rejestracja: poniedziałek, 06 maja 2013, 11:05
Lokalizacja: pomorskie

Post autor: lechu »

Sprawdź długość na jaką możesz składać - do Twojej broni.
likker_runner
Posty: 1558
Rejestracja: środa, 15 czerwca 2016, 10:07

Post autor: likker_runner »

Kiedyś próbowałem robić .45 ACP na S011. Pociski miałem ołowiane SWC 180gn. Sypnąłem naważkę max. dla ołowiaków ciężkich (225gn / 230gn, jest taka sama). I było słabo, FTF-y oraz niedopalone żółte ziarna, przy factorze sięgającym 140. Zupełnie jakby to nie był szybki proch.

Co do OAL, to trzeba to zmierzyć metodą "plunk test" - wrzucić pocisk do wyjętej z pistoletu lufy, żeby oparł się o gwinty, zmierzyć na jaką głębokość wszedł (A), potem sprawdzić jak wysoko wystaje (względem punktu pomiaru głebokości wejścia pocisku) łuska wsadzona do komory (B), dodać do siebie A, B oraz długość pocisku i sprawdzić co wyjdzie. Jeżeli jesteśmy poniżej max. OAL dla kalibru, to można jeszcze odjąć 0.5mm ale tylko pod warunkiem że crimp wypadnie na pełnokalibrowej części pocisku. W 1911 najczęściej dochodzi się do osadzenia takiego, że pocisk wystaje z łuski częścią pełnokalibrową dosłownie o włos, ale nie zawsze.

Zmierz, podaj wyniki to może coś się da wykoncypować.
ODPOWIEDZ