308 win pociski fox bullets

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

308 win pociski fox bullets

Post autor: sabatti »

Proszę o pomoc w elaboracji 308 pocisk fox bullets 180grs proch RS52 koledzy jaka długość całkowita naboju i jaka naważka prochowa.
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Podaj długość tego pocisku i producenta łuski.
Ale tak właściwie do 308Win.powinieneś kupić pociski max.165gr.
Tak,mam dane elaboracyjne FOX BULLETS.
sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

Fox

Post autor: sabatti »

Pocisk 308win 180 grs długość pocisku 37 mm
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

.308, 180, FOX CLASSIC HUNTER+RS52
C.O.L.-70mm
1.40.3gr.
Symulacja dla objętości łuski GECO.101.6% wypełnienia.ciśnienie 3624 bar.w temperaturze 20*C.
Za mała prędkość tego pocisku do prawidłowego jego działania w tuszy.
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

Wyrok sądu w sprawie używania pocisków monolitycznych na polowaniu. Było to przy okazji jakiegoś wypadku z osobą postronną na polowaniu zbiorowym.
Także ja osobiście ich nie stosuje

http://sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzecze ... 7-15-1.pdf
jedjcent
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2018, 17:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jedjcent »

Greenhard pisze:Wyrok sądu w sprawie używania pocisków monolitycznych na polowaniu. Było to przy okazji jakiegoś wypadku z osobą postronną na polowaniu zbiorowym.
Także ja osobiście ich nie stosuje

http://sn.pl/sites/orzecznictwo/Orzecze ... 7-15-1.pdf
Na szczescie trochę sie zmianiło nie dawno, nowy rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków wykonywania polowania i znakowania tusz. Troszeczkę uporządkowali amunicję myśliwską.

https://www.pzlow.pl/index.php/aktualno ... rca-2005-r
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

Albo źle to interpretuje albo nie widzę sentencji w której pociski monolityczne - czyli tak jak to sąd określił mają bardzo duża siłę przebicia i niektórzy z biegłych przyrównują te pociski do pełno płaszczowych - są wprost dopuszczone do polowania.
Wertowałem stare rozporządzenie i też nie ma tam mowy o monolitach. Swoje wywody opieram tylko na opinii sądu która de facto była też przywoływana w łowcu polskim by rozważnie dobierać pociski. My możemy sobie używac ich do polowania na zwierzynę grubą bo pisze jak byk że to amunicja myśliwska wymieniona w rozporządzeniu lecz jak wspominałem w razie "W" znajdzie się mądry który zakwestionuje ich używanie.
Dzięki jedjcent za linka bo w końcu uporządkowali polowania z psami i uzywanie nokto. Jeszcze tylko jakby tłumiki wprowadzili na wzór Szwedzki to byłaby bomba. Coraz częściej używam słuchawek aktywnych na polowaniu co nie jest do końca fajne.
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Jestem podobnego zdania jak Kolega. Cenię sobie pociski fox`a ale ciągle mam z tyłu głowy obawę, że w razie draki może być nieciekawie.
A w kwestii tłumików to raczej marne szanse. Były zakusy na wprowadzenie tłumików do polowania ale tu niestety trzeba by zmienić UOBiA, która podlega pod MSW a tam jak wiadomo beton, beton i jeszcze trochę betonu. Ja często poluję z bronią o lufie 16cali zakończoną kompensatorem, mam 60% utraty słuchu w lewym uchu, z broni zdjąłem kompensator bo dalej tak się nie da. Korzystam z słuchawek aktywnych ale na dłuższą metę to słabe rozwiązanie. Po kilku h w słuchawkach robi się niewygodnie, słuch upośledzony, nie jest tak jak bez. Kilka razy miałem sytuację, że zsunąłem na chwilę słuchawki i oczywiście wtedy trzeba było szybko oddać strzał... i znowu kicha, a kto w takiej sytuacji będzie pamiętał żeby najpierw założyć słuchawki. I efekt jest taki jaki jest, ciągły pisk w uchu.
Dawid
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

Uzywam Peltor XP i jakos dają radę ale słyszałem że MSA są jeszcze lepsze. Jak dla mnie zakaz używania tłumików to absurd. Jak ostatnio huknałem z 200 ELD-X w wąwozie (prędkośc 810 m/s) to koledzy 5 km dalej mówili że słyszeli jakąś armatę i dwa strzały. Miałem wtedy słuchawki ale też słyszałem jak echo dobija jakby drugi strzał. Po czymś takim całe łowisko podskakuje nie mówiąc o uszach strzelca czy płoszeniu zwierzyny. Gdyby urzędnicy przestali traktować myśliwych jak potencjalnych kłusowników to dawno byłby obowiązek używania tłumików. Wiele strzelnic by na tym zyskało a zwłaszcza mieszkańcy. Łowisko byłoby bardziej spokojne a jeśli kłusownik ma zamiar kłusowac to albo stawia pułapki albo poluje z o wiele lepszymi zabawkami niż myśliwi.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Przecież wszyscy dobrze wiemy że nie chodzi o kłusowanie :wink:
Zgodnie z zapisem w ustawie, broń wyposażona w tłumik jest traktowana jako "broń szczególnie niebezpieczna"
Więc co, jest szczególnie niebezpieczna dla kłusownika czy myśliwego bo biedulek się postrzeli i nawet nie będzie wiedział kiedy?
Chyba nie muszę pisać dosłownie ,kto się boi i dla czego :whistle:
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

W kwestii słuchawek. Używam właśnie MSA, są dobre ale pochodzić w nich 3-4 godziny za kozłem w sierpniu przy 30 stopniowym upale to porażka, podchodzenie dzika w nocy też nie jest zbyt szczęśliwe bo nie słyszysz dobrze swoich kroków. A strzelam właśnie z 200 gr ELD-X z AR10 wrażenia akustyczne niezapomniane :med/:
Dawid
Awatar użytkownika
Greenhard
Posty: 549
Rejestracja: piątek, 20 października 2017, 11:27

Post autor: Greenhard »

Ja swojego ELD-X szykuje na papier na dystanse powyżej 600m albo graniczne strzały łowieckie powiedzmy 200 :), jednak jeszcze nic z tego nie strzelałem. Jak to się zachowuje w tuszy na powiedzmy 100-150m?
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Jestem bardzo zadowolony. Dziki ładnie kładzie, nie zawsze jest przestrzał ale ładnie grzybkuje. Strzeliłem też 2 kozły to niestety idą w 2giej klasie. I kilka lisów ale tu wystarczy powiedzieć, że kulka działa, futerka nie będzie. Lepszy od SST, ja jestem fanem pocisków Hornady i wolę bardziej niż Sierra Gamechanger.
Dawid
sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

Sierra

Post autor: sabatti »

A czy sierra 180 grs spidzer 308 to dobry wybór na lisa chodzi o to żeby zostawać na miejscu.
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Chyba każde 308 zostawia lisa na miejscu :evil: należy tylko trafić :-$
Dawid
sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

Post autor: sabatti »

No niestety też tak kiedyś myślałem.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

sabatti pisze:No niestety też tak kiedyś myślałem.
To by znaczyło, że ten co biega u mnie po lesie z dziurą w uchu, to Twój?
:D :D :D
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

Post autor: sabatti »

Haa dobre.
sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

Post autor: sabatti »

Ile kolega strzela lisów w sezonie.
Ja 117 w zeszłym sezonie więc wiem o czym piszę.
Przemek123
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2017, 21:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Przemek123 »

To nie lepiej zainwestowac w jakiś małokalibrowy sztucerek? Po np 223 95% lisów też zostaje w ogniu a i strzał bezpieczniejszy.
sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

Post autor: sabatti »

Kiedyś strzelalem z 223 tak jak piszesz 95%lisow zostawalo ale tylko z v Maxa hornadiego lecz niestety kula podatna na wiatr.
Awatar użytkownika
wojaskull
Posty: 142
Rejestracja: sobota, 11 listopada 2017, 19:19
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: wojaskull »

Jeśli strzelasz lisy tylko z zamiłowania a nie dla skórek to stosuj miękki i raczej szybki pocisk. Strzelam lisy ze wszystkiego co mam pod ręką od kal .223, 7x64, .308 win do .30-06 i najwięcej odejść miałem z twardych kul. Miękka kula w każdym z tych kalibrów załatwiała lisa na miejscu albo prawie.
.223 rem , 7x64 , .30-06, .308W
Przemek123
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2017, 21:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Przemek123 »

Ja też poluje bardzo intensywnie na lisy. Zawsze jezdzimy z kolegą we 2 ja 223 on 308. Używam sierra varminter 63gr od około roku i efekty sa bardzo ok. Nie wiem jaki jest u Kolegi teren ale u mnie niestety wszedzie budynki a taki potencjalny rykoszet z 4gramowej, szybkiej kuli jakoś wydaje mi się mniej groźny niż z 308 a strzelając rocznie okolo 200razy w otwartym terenie.... Kolega wczoraj dostał promese na małokalibrowy.
sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

Post autor: sabatti »

O widzę kolega po fachu no i dobrze 👍 ja elaboruje 308 ten sezon będzie na kuli sierra 180 grs spidzer
Obrazek

Obrazek
Przemek123
Posty: 147
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2017, 21:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: Przemek123 »

Robie te kulki do 30-06 na 100m skupienie identyczne☺ jak narazie 3dziki wszystkie w ogniu i młody byczek 40m odejście.
Tadek
Posty: 107
Rejestracja: wtorek, 17 czerwca 2008, 15:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Tadek »

Ad huskys
Jaka powinna być prędkość przycelna dla tego pocisku? Są jakieś dane na ten temat?
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Tadek pisze:Ad huskys
Jaka powinna być prędkość przycelna dla tego pocisku? Są jakieś dane na ten temat?
https://www.google.com/search?q=fox+bul ... zxJwcKSI6M:

Będe robił testy 160 i 180 gr.w kal.8x60s jak sie obrobię.
sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

Fox bullets 180grs

Post autor: sabatti »

Kolego Huskys osadzajac pocisk gdzie całkowita długość naboju będzie wynosić 70 mm i sypiac prochu 40,3 grain według twoich zaleceń z początku postu będzie to wyglądać tak jak na zdieciu wydaje mi się że wogule nie będzie luzu pomiędzy prochem a pociskiem czy tak ma być?
Obrazek
sabatti
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 04 grudnia 2017, 22:25

Fox bulets 308

Post autor: sabatti »

Dodam że pociski strzelane będą z karabinu sabatti tactical desert z gwintem MRR.
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

Tak według foxa są osadzane pociski,jeśli masz jaszcze miejsce do gwintu a magazynek pozwoli możesz wydłużyć o jedno wgłębienie.
Cały czas Ci sugeruję że to za ciężki i za długi pocisk do 308Win.
ODPOWIEDZ