Elektroniczna waga do elaboracji

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Hamer
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 09 czerwca 2016, 11:48

Elektroniczna waga do elaboracji

Post autor: Hamer »

Witam,

mam pytanie - wiem że to temat rzeka i pewnie będzie mnóstwo odmiennych opini ale jednak spróbuje - szukam elektronicznej wagi do elaboracji amunicji .308W d strzelań precyzyjnych. Dopiero mam zamiar zacząć swoją przygodę z elaboracją jednak wagi szalkowe zupełnie do mnie nie przemawiają... jaką wagę elektroniczną polecilibyście ale taką żebym nie zbankrutował już na początku??? :-D Czyli tak naprawdę chodzi o wagę o naprawdę dobrym stosunku jakości do ceny?

Z góry dzięki za wasze opinie.
Skorpion 2210
Posty: 266
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2015, 09:13
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Skorpion 2210 »

Jak z szalkowa nie możesz się dogadać to kup RCBS Chargemaster 1500 combo . Zapłacisz tylko raz . Jak finanse nie pozwalają to kup samą wagę i z czasem dokup dozownik. Przerabiałem od Hornadyego po Lymana, zakończyłem poszukiwania na RCBS. Pozdrawiam
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

też od dłuższego czasu zastanawiam się nad automatyczną wagą do prochu- znaczy z podajnikiem. Właśnie te trzy brałem pod uwagę z czego najmniej RCBS- cena! Hornady czy Lyman można kupić za 1300 zł ,ale RCBS jest o tysiąc złotych droższy. Na matrycach tych producentów nie zauważyłem jakiś różnic, choć do jednego kalibru wykorzystuję Lee i też jest dobrze- fakt, że osadzam pociski ołowiane na Lee. Z filmików na youtube wynika, że RCBS jest szybsza a i może dokładniejsza- ale ile w tym prawdy? Kolega chyba jako pierwszy miał okazję ważyć na wszystkich trzech. Czasem jest warto zapłacić prawie dwa razy tyle za coś, ale trzeba wiedzieć to na pewno. Zatem gdyby kolega podzielił się bardziej wnikliwymi uwagami co do tych wag, to byłoby miło. Może wreszcie bym się zdecydował. Jeszcze jeden aspekt- czy te wagi ważą również proch czarny? Ustaliłem, że nie wszystkie dozowniki objętościowe do tego się nadają. Nie chciałbym przerabiać tego samego, co z chrono magnetic speed, który fantastycznie mierzy pociski w płaszczu a ołowiu nie widzi wcale.
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Hamer,

było już tu kilka podobnych wątków. Jeżeli chcesz elaborować amunicję do strzelań precyzyjnych, posiadasz rozwinięty zespół natręctw :D i nie planujesz wykonywać setek sztuk miesięczie, to moim zdaniem potrzebujesz wagi laboratoryjnej z dokładnością do 1 mg - 0.001 g.
Na 100% urządzenia stacjonarnego, z zasilaczem, z poziomnica i nóżkami dostosowanymi do poziomowania oraz osłoną przeciw podmuchową. Zakres ważenia wysatarczy na poziomie 100-200 g. Od zasobności portfela zależy czy waga ma posiadać wewnętrzny system kalibracji czy bedziesz używał zewnętrznych odwazników, oraz czy waga ma posiadac legalizację czy nie - co wiąże sie z wykonaniem serii atestów i pewnoscia dzialania w zakresach określonym normą - waga bez legalizacji jest zawsze zagadką.

Na rynku znajdziesz najprostrze modele z zewętrznymi odważnikami od 700-800 pln - np. SBS-LW-300A -

http://www.narzedzia.pl/waga-precyzyjna ... 59233.html

do okolicy 2000 pln - z atestem i wewnetrzna kalibracja - np. PA 213 CM OHAUS

http://zamowienie.eprus.pl/waga-elektro ... ,3,965,679

Oczywiscie droższa bedzie miala szybszy czas reakcji, lepszy algorytm "uśredniania" wyniku pomiaru - nie bedziesz obserwował "migającej" ostatniej cyfry, bo waga nie bedzie pokazywać "chwilowych" wahań czujnika a wynik "poprawiony" algorytmem, wewnetrzną kalibrację, legalizacje...

Jeżeli chcesz produkować jednak setki sztuk miesięcznie, to zgodnie z poleceniami Kolegów kup automat - wagę razem ze zautomatyzowanym zsypem - dostaniesz prostote rozwiązanie, za cenę pewnie nieco mniejszej precyzji - mówimy o precyzji na poziomie setnych grama, czyli doważania z dokladnością do ziaren.
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Bardzo dziękuję za rzeczowe podpowiedzi. Myślałem kiedyś o takiej wadze i zorganizowałem sobie wagę laboratoryjną- szalkową. Mam nerwicę natręctw oraz wręcz autystyczne skupienie nad materią lecz ta waga mnie pokonała. Mam również sąsiada - naczelnika urzędu miar. Facet sprowadza moje szaleństwo na ziemię. Po prostu powiedział, że do tej wagi potrzebuję jeszcze specjalne pomieszczenie w którym powinienem się zamykać na kilka godzin a pomieszczenie winno być o stałych warunkach temperaturowych ciśnieniowych i wilgotności. Wówczas miałbym szansę coś zważyć- pod warunkiem, że sama waga jak i jej odważniki przeszłyby stosowną legalizację. Gość jest cierpliwy i nawet wywzorcował mi suwmiarkę. Co do wag elektronicznych z za oceanu, to echo jego śmiechu słyszę do dziś. Ważę na Lyman Micro- Touch TM 1500. Czasami kontrolnie przeważam wcześniejsze ładunki, które trzymam w fiolkach z korkami. Nawet na tak przygotowanych ładunkach jestem w stanie wystrzelić koniczynkę ale na sto metrów. Nie strzelam na większe dystanse- chyba, że trochę dalej na polowaniu ale też nie przesadzam. Nie strzelam do stworzaków na 200 czy więcej metrów, bo wiem, że poza precyzją strzału potrzebne jest odpowiednie działanie pocisku a co za tym idzie prędkość przy celna. Nie strzelam na dalekie dystanse i nie cuduję z łuskami. Czasem tylko mierzę objętość a długość zawsze tylko z tabeli. Bardziej staram się dobrać proch do różnych warunków atmosferycznych niż pedalić z łuskami. Mają być czyste, równe z jednakowym kanałem ogniowym. bardziej dobieram masę pocisku i jego kształt do broni, niż pedalę z ogive. Robię aktualnie cztery kalibry do broni myśliwskiej nie sportowej w tym kaliber 45-70 z odlewanymi własnoręcznie pociskami. Podoba mi się jednak ta waga z legalizacją i automatycznie się kalibrująca. Wydatek do 2200- czyli tyle co za tego RCBS-a z podsypką. Pytanie czy osiągnę więcej w tym do czego używam?
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Czy osiągniesz więcej... ? Oczywiście jest szkoła Falenicka i szkoła Otwocka :D

Od kilku tygodni zbieram się z wycieczką do kolegi do labu i odważeniem do zamykanych probówek 10-20 naważek na wadze analitycznej (dokładność 0.0001 g) i opisanej powyżej laboratoryjnej (dokładność 0.001 g) oraz na zwykłej mechaniczne balansówce - i hajda na strzelnice - niestety czasu ciągle brak :(

To będzie jedyny wymierny test, czy nerwica natręctw ma sens i kolejny mebel na stole jakieś uzasadnienie :)
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

slawek1972 pisze:Właśnie te trzy brałem pod uwagę z czego najmniej RCBS- cena! Hornady czy Lyman można kupić za 1300 zł ,ale RCBS jest o tysiąc złotych droższy. ........ Z filmików na youtube wynika, że RCBS jest szybsza a i może dokładniejsza- ale ile w tym prawdy?
Tez tak kombinowalem kilka lat temu i kupilem Hornady.
W tym roku przy remoncie mieszkania spadla na podloge ,a ze nie mialem pomyslu na zdobycie nowego tensometru ,kupilem wage RCBS.
Stwierdzam ze jest warta swojej ceny ,wazy kilkakrotnie szybciej niz Hornady ,i rzadziej przesypuje powyzej ustawionej nawazki.
Mimo ze Hornady udalo sie w koncu naprawic juz do niej napewno nie wroce.
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

.....i jeszcze jak założy na rurkę sypiącą kawałek łuski od 6.5x55 tak przyciętą aby pasowała średnicą na ową rurkę,bardzo to poprawia
dokładność sypania przy proszkach gruboziarnistych \:D/
Awatar użytkownika
Bready
Posty: 818
Rejestracja: wtorek, 21 sierpnia 2012, 15:20
Lokalizacja: Dupont PA USA

Post autor: Bready »

huskys pisze:.....i jeszcze jak założy na rurkę sypiącą kawałek łuski od 6.5x55 tak przyciętą aby pasowała średnicą na ową rurkę,bardzo to poprawia
dokładność sypania przy proszkach gruboziarnistych \:D/
Ja mam przycieta luske 243 Win ,pasuje idealnie ,nawet sie lekko blokuje na rurce :D
Pozdrawiam Bready
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Akraw pisze:na wadze analitycznej (dokładność 0.0001 g) i opisanej powyżej laboratoryjnej (dokładność 0.001 g
używam wagę która waży z dokładnością 0.0001 g - z własnego doświadczenia wydaje mi się że w zupełności wystarczy taka ważąca z dokładność 0.001 g.
Ze swojej wagi jestem bardzo zadowolony.

Na początku do swojej wagi z dozownikiem RCBS-a też nakładałem łuskę,

Obrazek

teraz dorobiłem takie wkładki wkładane i jest OK.

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 04 sierpnia 2016, 14:12 przez piotrjub, łącznie zmieniany 2 razy.
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Też widziałem na jakimś filmiku dorobioną łuskę na trickler. Zastanawiałem się po co taka modernizacja. Nie powiem, bo ta laboratoryjna choć sama nie zasypuje, to jej dokładność jest imponująca. Z drugiej strony znam z forum dwóch kolegów i jeśli Oni używają RCBS-a to jest dla mnie największa rekomendacja. Ukłony dla Was huskys i piotrjub. Dotąd obydwaj wnieśli do mojej elaboracji powiew własnych doświadczeń. Nie szczędząc swojego wolnego czasu pomogli mi obejść mury jakie wyrosły w trakcie moich poszukiwań. Jeśli zatem Koledzy uważacie, że RCBS daje wystarczające dokładności w naważkach, to tak po prostu jest. Cieszę się, że kolega wypowiedział się też co do Hornady- bardzo się interesowałem tą wagą.
Hamer
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 09 czerwca 2016, 11:48

Post autor: Hamer »

Dzieki za opinie. Ostatnio wlasnie myslalem bardziej nad waga laboratoryjana bo ktos odradzal mi ta wage RCBS ale jak widze nie ma jej co tak od razu odrzucac skoro koledzy jej uzywaja a jednak cena 1300zl jesli chodzi o sama wage i pozniej ewentualne dokupienie dozownika to calkiem ciekawa opcja...
Awatar użytkownika
huskys
Posty: 1119
Rejestracja: poniedziałek, 02 czerwca 2008, 20:20

Post autor: huskys »

:? łee,zbieramy Piotrek,to się nazywa jakoś......aaa hołdy :oops: :oops: ;;pelenluz
:whistle:

....ale to całkiem naturalne,my faceci często nie doceniani w swoich zaciszach domowych,dalej w swoich miejscowościach posiadając swoiste zdolności nie zauważalne dla najbliższego otoczenia,tutaj dajemy "upust" ''Naszej Sztuki'' w tym miejscu na FORUM,
za pomocą której doznajemy samorealizacji,spełnienia się dla innych Kolegów, będących w innym stadium tej ''Sztuki''....
.....dla nas już oczywiste zjawiska,co do mnie dotarło,dla innych Kolegów nie są tak samo oczywiste.....po to jest to Forum i ,,skarbem''
posiadanym należy się dzielić,nie chować go...nie stało by się tak ze mną bez niekwestionowanego wkładu innych bardziej oświeconych Kolegów.... [-X

Dziękuję za hołdy.

;;pelenluz
Ostatnio zmieniony wtorek, 02 sierpnia 2016, 11:21 przez huskys, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

slawek1972 pisze:Jeśli zatem Koledzy uważacie, że RCBS daje wystarczające dokładności w naważkach, to tak po prostu jest. Cieszę się, że kolega wypowiedział się też co do Hornady- bardzo się interesowałem tą wagą.
Coś chyba do końca się nie wypowiedziałem. Waga z dozownikiem RCBS według wszystkich opinii z jakimi się spotkałem jest NAJLEPSZA. Dla mnie absolutnie nie można na niej się opierać jeśli chodzi o dokładne ważenie (do celów myśliwskich jak najbardziej wystarczy). Sam swoje wago-dozowniki :D używam jako wstępną naważkę do dalszego precyzyjnego odważenia.

Jest metoda dość dokładnego ważenia na wadze RCBS z dozownikiem.
Przykładowo chcemy odważyć naważkę 35,5 gr - waga musi nam odważyć naważkę mniejszą powiedzmy idealnie wyjdzie jak będzie 35,4 gr
Następnie mikrodozownikiem (jak to fajnie po polsku nazywają to urządzenie) po ziarenku dosypujemy, jak nam się zmieni na wyswietlaczu wartość z 35,4 na 35,5 gr to jest ten moment gdzie waga dość dokładnie waży. Widać to na tym filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=K4gCV8fLJ9U
Ostatnio zmieniony wtorek, 02 sierpnia 2016, 13:14 przez piotrjub, łącznie zmieniany 2 razy.
slawek1972
Posty: 591
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2015, 10:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: slawek1972 »

Bardzo mi pomogłeś, gdy opracowywałem amunicję do swoich karabinów a zwłaszcza w doborze prochu, że o podstawieniu danych do QL- którego jeszcze wówczas nie miałem. Byłeś przy tym niezwykle cierpliwy. Piotr również kontynuował ze mną rozmowę telefoniczną pomimo nawoływań małżonki na stygnący obiad w której przekazał mi masę cennych informacji, które - oczywiście wykorzystuję w swoich dłubankach a w części jeszcze są nie zrozumiałe, gdyż to jeszcze nie ten poziom. Fajni Goście i tyle !
GERALT
Posty: 168
Rejestracja: środa, 13 lutego 2013, 11:03
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: GERALT »

piotrjub pisze:Jest metoda dość dokładnego ważenia na wadze RCBS z dozownikiem.
Przykładowo chcemy odważyć naważkę 35,5 gr - waga musi nam odważyć naważkę mniejszą powiedzmy idealnie wyjdzie jak będzie 35,4 gr
Następnie mikrodozownikiem (jak to fajnie po polsku nazywają to urządzenie) po ziarenku dosypujemy, jak nam się zmieni na wyswietlaczu wartość z 35,4 na 35,5 gr to jest ten moment gdzie waga dość dokładnie waży.
To też właśnie, żeby uzyskać ten efekt, nawtykałem w dozownik tule słomek, że otwòr ma chyba 2mm i dodatkowo w otwòr pobierający też włożyłem słomkę z wyciętym otworem 1mmx10mm. Dłużej trwa dozowanie ale po 1-2 ziarna w końcowym etapie.
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Ja też powtykałem w te dozowniki różne rzeczy :D dalej z ważeniem precyzyjnym różnie bywa.
Nawet jak poustawiałem je tak samo jeśli chodzi u ustawienia serwisowe to waga po lewej stronie jest o 1/3 wolniejsza od tej po prawej.
Chyba nie zdarzyło mi się aby przeważyła naważkę (kupiona w USA) ta po prawej (kupiona w Polsce) co rusz przeważa mimo że najczęściej ustawiam o 0,1gr mniejszą wagę od potrzebnej.
Musze jeszcze pokombinować z ustawieniami.
Hamer
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 09 czerwca 2016, 11:48

Post autor: Hamer »

Mam pytanie co do dokładności. Piszecie tu koledzy o dokłdanosci rzędu 0,001g a patrzyłem na stronie sklepu wagę RCBS Chargemaster 1500 i podają tam dokładność rzędku 0,1gr (co w przeliczeniu na gramy daje 0,006479...) To jest 6 razy gorsza dokładność... Więc moje pytanie brzmi jak to jest z tą dokładnością wagi??? No chyba że na stronie sklepu (choć sprawdzałem kilka) mieli błąd...
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Hamer pisze:Więc moje pytanie brzmi jak to jest z tą dokładnością wagi???
W wątku jest mowa o automacie RCBS, o wadze laboratoryjnej i analitycznej - każda ma inną dokładność - o co dokładnie pytasz?
Hamer
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 09 czerwca 2016, 11:48

Post autor: Hamer »

Generalnie bo w przypadku wagi laboratoryjnej szukać takiej z dokładnością do 0,001g. A w automacie RCBS jest dokładkość 0,1gr czyli 0,006g. Chodzi mi o to czy w takim razie taka dokładność wagi wystarczy do elaboracji precyzyjnej amunicji karabinowej... Pytanie wynika z tego też że wagę RCBS bez dozownika prochu mozna kupić juz w okolicach 1000zł a najtańsza analityczna z dokładnością do 0,001 firmy axis jaką znalazłem to 1800zł.
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

Jeżeli ma być super dokładnie i mało amunicji miesięcznie - waga laboratoryjna do 0.001 g

Jeżeli ma być mniej dokładnie ale dużo to automat RCBS do 0,006 g

Wybór należy do Ciebie... :)
Ostatnio zmieniony piątek, 26 sierpnia 2016, 18:24 przez Akraw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cnnhead
Posty: 158
Rejestracja: czwartek, 25 września 2014, 21:57

Post autor: cnnhead »

Przede wszystkim waga wskazana w linku ma jedynie wyświetlacz pokazujący masę z dokładnością do 0,001g. Jej powtarzalność (precyzja pomiaru) jest o rząd wielkości słabsza :-/
Ze strzeleckim pozdrowieniem, Marcin
Awatar użytkownika
Akraw
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 19 marca 2013, 13:53

Post autor: Akraw »

cnnhead pisze:Przede wszystkim waga wskazana w linku ma jedynie wyświetlacz pokazujący masę z dokładnością do 0,001g. Jej powtarzalność (precyzja pomiaru) jest o rząd wielkości słabsza :-/
Określenie "podziałka" jest mocno nieprecyzyjne... ani to nie jest dzialka znamionowa ani dokladnosc pomiaru :-/

Ukryli to w III klasie dokladnosci - wywalam ten link.
wojt
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:00

Post autor: wojt »

Majstry poradzcie .... bo szukalem tematu, ale temat jest troche rozdupcony i jest za duzo offtopow.

Potrzebuje precyzyjnej wagi elektronicznej (samej, bez zadnych dozownikow. Malej, a nie jak pol szafy itd). Najlepiej by bylo gdyby kosztowala ok 1500-1600zl ( zeby sie obylo bez sprzedazy nerki ). Na Ohaus PA213CM musialbym sprzedac ta nerke, aczkolwiek jesli to jest jedyny sluszny wybor .... to z jedna nerka tez da sie zyc.

Jak sie do Ohaus PA213CM maja takie firmy jak AXIS, Radwag, Kern, jesli waza z dokladnoscia 0,001g?

Na co jeszcze oprocz dokladnosci wazenia nalezy zwrocic uwage? Dzialka legalizacyjna, to jest to samo, co klasa dokladnosci?

Na stronie sklepu z linku ten Steinberg w opisie jest napisane : Jej dokladnosc pomiaru wynosi 0,001g .... ale jak jest III klasa dokladnosci, to znaczy, ze pokazuje glupoty i sklep klamie?

Yyyyy tak troche zglupialem
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Zacholem od Lymana i zepsul sie bardziej niz szybko ! Kuplem w/w RCBR Combo i jestem do dzis zadowolony. Tak jak pisal Piotr. waga tego automatu 4 Liter niestety nie urywa, z dokladnoscia jest roznie.

Do LR zakupilem GamePro 300 i ta jest juz o niebo lepsza. Co Prawda nie jest to waga labolatoryjna ale mimo tego jest wystarczajaca.

Proponowal bym wiec albo GamePro 300 albo 250.

:wink:
larky
Posty: 330
Rejestracja: środa, 14 lutego 2018, 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: larky »

Mała korekta, waga nazywa się Gempro 300 :)
Awatar użytkownika
matthius
Posty: 689
Rejestracja: niedziela, 13 września 2015, 17:08

Post autor: matthius »

https://www.amazon.com/WAOAW-Milligram- ... B06W5VXN53

Bierz śmiało. Nawet dwie, jeśli masz kolegę co też elaboruje.
TomaszMk
Posty: 196
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2017, 13:24
Lokalizacja: Bialystok

Post autor: TomaszMk »

matthius pisze:https://www.amazon.com/WAOAW-Milligram- ... B06W5VXN53

Bierz śmiało. Nawet dwie, jeśli masz kolegę co też elaboruje.
Taka u majfrendow do 20$ z przesylka, a tu na na amazonie 33 Eur.
Mam dwie rozne wagi od majfrendow i porownywalem z laboratoryjna w laboratorium w firmie -> zdaje sie ze ohaus EX224M i nie widze roznicy.
Dokladnosc rzedu jedna 0,02 grain, a druga 0,01 grain w zupelnosci wystarczy do moich elaboracji.
wojt
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:00

Post autor: wojt »

Dzieki za odpowiedzi, ale chodzi mi o w miare profesjonalna wage w okolicach 1500-1600zl , ktora bedzie 100% powtarzalna - jakas wage, ktora nie odbiega jakoscia od Ohaus PA213CM, czyli raczej wagi ponizej 800zl odpadaja.

Mam szalkowa RCBS 505 i chinola ... i nie jestem z nich zadowolony.
petn
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2019, 22:57

Post autor: petn »

Tego steinberga to omijajcie szerokim łukiem. Kiedyś miałem ich wagę i z dokładnością i powtarzalnością nie ma nic wspólnego. Ta sama nawazka ważona kilkanaście razy pod rząd za każdym razem miała inna wagę. Różnice były znaczne. Poza tym gdy co nawazka muszę tarowac wagę a jej wskazania są raz w plusie raz w minusie nie zachęca do ponownego odmierzania. Teraz mam Kern kB 100 i pomimo swoich wad waży powtarzalnie a minimalne odchyłki wagi taruje z automatu. Ale mam też balansową ktorą kupiłem w celu kontroli wskazań elektronicznej w zależności od zmian temperatury. Ta Kern nie ma kalibracji i przy znacznych zmianach temperatury waga nawazki zmienia się. Dlatego bez kalibracji ciężko określić faktyczna wagę nawazki nawet mając super dokładna wagę. Co najwyżej będziemy mieli duża powtarzalność.
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Tylko wersja CM/1 chyba nie ma grainów. :cry:
Trzeba by kogoś kto ma dokładnie taką zapytać.
Pewnie chodzi o legalizację, dlatego ma okrojone jednostki.
Awatar użytkownika
Smiglans
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 24 grudnia 2018, 14:09
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Smiglans »

petn pisze:Ta Kern nie ma kalibracji i przy znacznych zmianach temperatury waga nawazki zmienia się. Dlatego bez kalibracji ciężko określić faktyczna wagę nawazki nawet mając super dokładna wagę. Co najwyżej będziemy mieli duża powtarzalność.
Dlatego dobre wagi elektroniczne mają automatyczną kalibrację wewnętrzną np przy każdej zmianie o 0.8 stopnia C plus co godzinę. Wymagają też wygrzania przynajmniej 30min przed pracą lub 4h w przypadku zmiany temperatury otoczenia. W takim wypadku wskazania powinny być zawsze takie same 8-)
.308 WIN; .223 Rem; 9x19, 12GA
wojt
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:00

Post autor: wojt »

Dzieki Snajper za linka.

Tez ja widzialem, ale sprzedajacy cos w preta wali. Mial mi wyslac dokladniejsze zdjecia .... a mi wyslal nowa cene - 1100zl , bo niby ma duze zainteresowanie, dlatego c**j mu w leb.
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

Szkoda,ale podoba mi się twoje podejście. ;;pelenluz :-({|= =D>
W sumie 800zł to podejrzanie niska cena,żeby potem nie było że w transporcie się uszkodziła. :eeg/:
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

O kilku lat Polska Kadra Narodowa 300m używa 3 wag GemPro 250/300. Wyniki mają. Wagi odważyły w sumie ok. 16 tyś naważek. Na 300m skupienia rzędu 25mm przy 10 strzałach. Wagi wciąż działają bez zastrzeżeń. Najważniejsza jest powtarzalność odważania a nie czy w rzeczywistości w porównaniu do wzorca wagi w Paryżu jest 28,50 czy 28,60 gr. POWTARZALNOŚĆ jest najważniejsza. Przy topowych lufach 0,1 gr w tą czy w tą nie ma znaczenia. Ważne aby cała partia amunicji była zrobiona na tym samym ustawieniu (kalibracji) wagi. Dlatego dokładajcie do lepszych luf a wtedy elaboracja będzie przyjemnością. To znaczy znalezienie optymalnej naważki będzie bardzo proste. W naszym przypadku sprowadza się to do zrobienia 50 naboi po 5 szt. z jedną naważką czyli 10 różnych naważek co 0,1 gr i przestrzelanie w w wahliwym imadle. I to wszystko. :) :) Naważki są stabilne przez następne 3-4 tyś strzałów.
snajper
Posty: 550
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 14:54
Lokalizacja: MAZOWIECKIE
Kontakt:

Post autor: snajper »

O kilku lat Polska Kadra Narodowa 300m używa 3 wag GemPro 250/300. Wyniki mają. Wagi odważyły w sumie ok. 16 tyś naważek. Na 300m skupienia rzędu 25mm przy 10 strzałach.
Ze niby kto oprócz Ciebie tak elaboruje i gdzie na te 300m trenują. :D :D :D
W Jaworze to nie od paru lat,Bydgoszcz 300m :D nieczynna od lat(chyba że się coś zmieniło)
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Jak duza jest 10tka na 300 m w ISSF?
Na 300m skupienia rzędu 25mm przy 10 strzałach.
To lepiej niz Polska F open, ktora strzela z bipodu i poduszki i uzywa lunety.
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

ODPOWIEDZ