Elektroniczna waga do elaboracji

Moderatorzy: wierzba, P_iter

abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Gratulacje.
Opowiedz cos o Twoim sprzecie, pocisku?(jaki, jaka waga), lufie? (jaka, jaki skret) itp.
młody70
Posty: 64
Rejestracja: niedziela, 04 października 2015, 20:48
Lokalizacja: Opole

Post autor: młody70 »

https://photos.app.goo.gl/GSwpuhLVTgfjX1P29

Broń Grunig+Elmiger. Kal. 6mmBR. Skok: 8 cali. Niektórzy używają Bleikery. Także 6mmBR/8 cali. Lufy "żyją" z topową celnością ok. 4 tyś strzałów. I wymiana. Średnio co 2 lata.

http://www.gruenel.ch/sportwaffen/rs-iii-free-rifle/

Zrobienie 200 naboi trwa 3 wieczory. Od brudnej odstrzelonej łuski po 200 gotowych naboi. Wyeliminowaliśmy wszystkie niepotrzebne etapy elaboracji. Niepotrzebne czyli nie wpływające na poprawę skupień. I własnie używamy wag GemPro 250/300.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Ja mam 4 elektroniczne wagi: Sartorius CPA2235 i dwie Acculab VI=3mg i RCBS, robie wzorniki na Satoriusie, reszte na Acculab ktora szybko i dokladnie wazy. Strzelam tylko z pozycji lezacej na 300,500, 600, 800, 900 i 1000 yardow po 60 strzalow, plus no limit on probnych, ale w ograniczonym czasie. Poniewaz jest to FTR, jest to ograniczoe tylko do .223 i .308.
Lufy "żyją" z topową celnością ok. 4 tyś strzałów. I wymiana. Średnio co 2 lata.


Zalezy od prochu i ladunku prochu.
Wyeliminowaliśmy wszystkie niepotrzebne etapy elaboracji.
To znaczy co?

PS: my wymieniamy lufy, co 2.5 tysiace strzalow.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

młody70 pisze:https://photos.app.goo.gl/GSwpuhLVTgfjX1P29

Broń Grunig+Elmiger. Kal. 6mmBR. Skok: 8 cali. Niektórzy używają Bleikery. Także 6mmBR/8 cali. Lufy "żyją" z topową celnością ok. 4 tyś strzałów. I wymiana. Średnio co 2 lata.

http://www.gruenel.ch/sportwaffen/rs-iii-free-rifle/

Zrobienie 200 naboi trwa 3 wieczory. Od brudnej odstrzelonej łuski po 200 gotowych naboi. Wyeliminowaliśmy wszystkie niepotrzebne etapy elaboracji. Niepotrzebne czyli nie wpływające na poprawę skupień. I własnie używamy wag GemPro 250/300.
Piękna broń, gratuluję. Mój kolega ma Gruniga (ale starego jak świat) strzela tak cudnie że nawet nie potrafię sobie wyobrazić co Twój potrafi. Proszę, opisz szczegółowo proces elaboracji.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
wojt
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:00

Post autor: wojt »

Pany wiecie moze jak ustawic jednostke Grain w wadze Ohaus PR223 ?
Da rade zmienic jednostki na g, mg, dwt, oz, N i jakiej inne dziadostwo, a nie chce sie zmienic na Grain, a waga posiada opcje wazenia w Grainach.
W instrukcji nic nie pisze, na necie nie znalazlem nic, sklep nie wie i ma pytac producenta .... no ale moze ktos wie i bedzie szybciej?
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Jeżeli waga posiada legalizację to nie zmienisz. Standardowo przy włączeniu legalizacji usuwane są gr. Jeżeli waga nie posiada legalizacji to powinny być jednostki gr.

Na stronie sprzedawcy piszą, że waga posiada dostępne jednostki: mg, g, kg, oz, lb, ct, Newton - nie ma wzmianki o gr. Natomiast w karcie katalogowej jest Grain.

Może nie wszystkie posiadają?
wojt
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:00

Post autor: wojt »

Waga nie ma legalizacji.

Na stronie sklepu, w ktorym ja kupilem jest napisane, ze ma jednostke gran. Na stronie Ohausa tez jest napisane, ze ma jednostke gran. Na wyswietlaczu wagi jest Grain (niepodswietlony), ale nie chce na niego wskoczyc (podswietlic).
Z tego co czytalem na forum, to ludzie mieli podobne problemy, zeby wskoczyc na Grainy w poprzednim modelu PA213 i jakos to rozwiazywali :-k
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Wyświetlacze są standardowe. Na to nie patrz. Jak waga ma wprogramowane jednostki to będzie miała. Ich się nie włącza i wyłącza ot tak po prostu.
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
wojt
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:00

Post autor: wojt »

Wozzi dziex

.... ale bardziej chodzi o strone 22, punkt 5.4 i note pod punktem "Due to national laws, the balance may not include some of the units of measure listed below"
.... bo na liscie jednostek w tym punkcie tez jest napisane, ze waga ma Grainy.

Kurza faja ! .... chyba trzeba pakowac dziadostwo do zwrotu i szukac czegos innego :roll:
wojt
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:00

Post autor: wojt »

Po konsultacjach sklepu, w ktorym kupilem wage z serwisem Ohausa na Polske sprawa wyglada tak:

Waga PR223 wazy w Grainach ... ale tylko z odpowiednim oprogramowaniem. Moja waga (nowka sztuka prosto z magazynu z Holandii) akurat ma inne oprogramowanie i na niej nie ma mozliwosci wazenia w Grainach. Brawo Ohaus za to, ze nie wiecie co produkujecie =D>

Recepta : wgrac inne oprogramowanie, w ktorym sa Grainy.

Sklep sie teraz dogaduje z serwisem jak maja mi wgrac oprogramowanie z Grainami (wiec narazie jeszcze czekam i nie zwracam - ale jak narazie niesmak do Ohausa jest).

Z tego co sprawdzalem po sklepach na necie przed kupnem, to chyba zaden sklep nie ma wagi na stanie i paczka z zamowieniem idzie z magazynu z Holandii, wiec sklep raczej nie ma mozliwosci sprawdzenia danej wagi, czy ma Grainy, czy nie.

Nie ma to jak wziac wage PA213 i pod nowym wypustem ja spi****lic . Co za czopy bananowe
#-o
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

A mogę wiedzieć do czego kupowałeś tą wagę? Jakie ammo będziesz składał?

Tak się zastanawiam czemu wydajecie 1700 zł na coś co ma nie wiele większą dokładność (0,001g) niż waga za 180 zł np. Hornady G2-1500 (0,006g)?

Nie lepiej już było dołożyć i kupić 0,0001g ???

Piszę bo sam ten błąd popełniłem - na szczęście już wyprostowałem i używam Ohaus PR124
wojt
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:00

Post autor: wojt »

Do 6,5 CM i .223 .
Dlaczego Ohaus PR223? Bo niby wszyscy polecali Ohaus PA213, ze jest baaaardzo powtarzalna (a o powtarzalnosc mi chodzi przede wszystkim). Juz nie produkuja PA213, a jej nastepca jest PR223. PR223 - to jest ta z automatyczna kalibracja, znalazlem ja najtaniej za 1875zl z przesylka.

Niestety biedak jestem, a nie dosc, ze biedak, to jeszcze pazerny biedak, wiec stwierdzilem, ze wiecej niz 2222zl za wage nie dam :D

A na tanim dziadostwie juz wystarczajaco czasu i nerwow stracilem, zeby sie w nie znowu ladowac.
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

To nie chcę wyprowadzać Cię z błedu :)
Składając na Hornady miałem rozbieżności około 25 m/s. Składając na PR124 mam na chrono różnicę średnio 5 m/s. Ale kombinuję z ziarenkami, żeby było dokładnie. Nowe wagi mają powtarzalność pomiagu dużą. Ale do precyzyjnego strzelania potrzebujemy jeszcze jak największej dokładności w mierzeniu.
Dlatego na swoim przykładzie testowałem kilka wag i mam co mam.
wojt
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:00

Post autor: wojt »

Narazie zostane przy dokladnosci 0,001g i zobacze jakie beda efekty .... choc po cichu mam nadzieje, ze osoby, ktore polecaly Ohausa PA213 pieniadze mi oddadza jesli ona (PR223) nie spelni moich oczekiwan :wink:
wojt
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:00

Post autor: wojt »

I waga PR223 juz wazy w Grainach :-)

Roboty dla serwisu na 10 sekund - z tego co mi mowil serwisant, ale samemu nie da rady tego zrobic, bo trzeba dograc te grainy do oprogramowania.

Wszystko ogarniete za darmoszke - kurierzy do serwisu i z serwisu i wgranie grainow. Czas operacyjny z przesylkami 3 dni.

Z szybkich testow wazenia, to waga jest piekielnie powtarzalna. Jak bede mial dluzsza chwile, to zrobi wieksze testy i je opisze.

Maly niesmak do Ohausa juz zapomniany. Polecam i wage i sklep z wagami zaczynajacy sie na super ....., ktory sie nie wypial na sytuacje i polapal serwis, jak i Pana Jacka serwisanta Ohaus, ktory na bierzaco informowal smsami o postepach w dzialaniu. Robota na 5 !

..... jeszcze co do Gempro300, to ja odpuscilem po ogladnieciu tego filmiku : https://m.youtube.com/watch?v=3eG1Oph7UFw
wojt
Posty: 55
Rejestracja: niedziela, 30 kwietnia 2017, 23:00

Post autor: wojt »

Zrobilem takie male testy powtarzalnosci wazenia PR223:
3 rozne luski i 3 podobne male wkrety. Wszystko wazone po 10 razy.
Pare wazen zrobilem dokladajac i odejmujac ciezar do wazonego przedmiotu.

59 razy waga pokazala ta sama wartosc wazonych przedmiotow i raz pokazala inna wartosc o + 0,02 grain.
Po sciagnieciu ciezaru z tacki waga zawsze wracala do 0. 0 nie plywalo jak na gempro300 z filmiku wyzej.

Niedlugo jeszcze sie pobawie z dokladaniem i odejmowaniem ziarenek prochu
Ela
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 07 maja 2020, 13:22

Post autor: Ela »

Faktycznie były już tematy na forum dotyczące odpowiednich narzędzi, takich jak waga. Ja elaboracją i ogólnie tematem broni zainteresowałam się jeszcze w gimnazjum. Potem poszłam do liceum policyjnego, a dziś jestem w Szkole Oficerskiej :)
Awatar użytkownika
rethempthoor
Posty: 501
Rejestracja: wtorek, 23 kwietnia 2019, 14:44
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: rethempthoor »

Fju, fju. To teraz przy Pani Eli - cicho sza. Żadnego tam pisania o subsonicach i tym podobne :oops:
Oczywiście żartuję.
Dawid
Fedi
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2020, 17:12

wybór wagi

Post autor: Fedi »

hej, zastanawiałem się nad kupnem wagi elektronicznej
mam (jak na razie) dwa modele:

AXIS BTA210D 200g/0,001g
https://www.wagisklep.pl/sklepinterneto ... a1626.html

oraz

300g Steinberg Systems SBS-LW-300A
https://www.narzedzia.pl/waga-precyzyjn ... 59233.html

ciekawostką jest, że AXIS ma pomiar w gr i jest podany przelicznik (1gr=0,06479891g)
natomiast SBS ma pomiar w GN - co w/g https://radwag.com/pl/leksykon-grains-gn,10,5,7,74
oznacza Grains [GN]
Jednostka spoza układu SI, występująca w precyzyjnych wagach laboratoryjnych: 1 GN = 15,4323 g. Jednostka miary zabroniona do stosowania w wagach legalizowanych.

może mi to ktoś wyjaśnić?
rozumiem z tego, że gr (Grain) i GN (Grains) to różne miary?

może ktoś jeszcze skomentuje jakość wagi AXIS BTA210D 200g/0,001g?? - z góry dzięki.
m2c
Posty: 70
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2018, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: m2c »

Pewnie błąd, powinno być 1g = 15,4323gn
Fedi
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2020, 17:12

Post autor: Fedi »

ma do wyboru dwie wagi

AXIS ATA 220 lub Radwag AS 220 R@ PLUS

co polecacie?

pytanko czy korzystacie przy elaboracji precyzyjnej z wag szalkowych?
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Radwag jest polska i w innej klasie niz chinskie.
Ta Radwag jest za dokladna dla twoich celow, a przez to potrzebuje warunki laboratoryjne (spekuluje).
Kup sobie wage dokladna miligramowa, typu A&D FX-i, albo Sartorius Entry.
Spytaj sie o rade Piotrjub, chyba widzialem, ze taka posiada (szybka i dokladna).
Dokladnosc wagi wazna jest ze wzrostem dystansu.
petn
Posty: 52
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2019, 22:57

Post autor: petn »

Bierz radwag. Jeśli chcesz ją długo użytkować pomysł że do radwaga dostaniesz praktycznie wszystkie części zamienne. Do innych wag po gwarancji już nie koniecznie. Przerabiałem to z moja waga Kern. Kern robi też całkiem dobre wagi ale serwis pogwarancyjny nie istnieje. Rozmawiałem z właścicielem serwisu to na przyszłość odradzał kilka znanych marek wag za to wspominał że radwaga naprawią mi nawet bardzo starego. Sam zdecydowałem się na szalkową ale w pracy miałem jedna wagę radwag drugą Axis i obie mogę polecić. Co do innych wag nie wypowiadam się, bo nie miałem styczności poza stainbergiem ale od czasu kiedy ja miałem może się już coś zmieniło bo widziałem tu na forum kilka pozytywnych opinii. Ja mam kiepskie doświadczenie. Po rozebraniu elektronika to najgorsza klasa 1 wg IPC.
Awatar użytkownika
Smiglans
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek, 24 grudnia 2018, 14:09
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Smiglans »

Radwag ma bardzo dobry serwis. Można ogarnąć wysyłkowo w oryginalnym pudełku.
MADE IN POLAND zawsze na plus. :wink:
.308 WIN; .223 Rem; 9x19, 12GA
jkp44jkp
Posty: 403
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Juz pisalem w innym watku o Steinbergu 200. Mam , jest powtarzalna , odwaza mi kazde ziarenko RS52 za kazdym razem i to jest to czego potrzebuje. To jakis chinol z niemiecka nazwa co prawda ale za mniej niz 700 pln to naprawde swietny produkt. Nie polski niestety ale nie mozna miec wszystkiego za psie pieniadze( w porownaniu do ohaustow itd.) Moge polecic z czystym sumieniem.
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

młody70 pisze:https://photos.app.goo.gl/GSwpuhLVTgfjX1P29

Broń Grunig+Elmiger. Kal. 6mmBR. Skok: 8 cali. Niektórzy używają Bleikery. Także 6mmBR/8 cali. Lufy "żyją" z topową celnością ok. 4 tyś strzałów. I wymiana. Średnio co 2 lata.

Zrobienie 200 naboi trwa 3 wieczory. Od brudnej odstrzelonej łuski po 200 gotowych naboi. Wyeliminowaliśmy wszystkie niepotrzebne etapy elaboracji. Niepotrzebne czyli nie wpływające na poprawę skupień. I własnie używamy wag GemPro 250/300.
Rozmawialem kiedys z kolega Rafalem W. ktory sprawdzal swoje lufy endoskopem, i tweirdzil, ze po ponad 5 000 strzalow nadel byly OK.

Na Long Shot'cie rozmawialem z panai z rosyjskiej feferacji, ci z kolei mowili, ze ich lufy wytrzymuja krotki trening i zawody. Po zawodach ida na zlom. :mrgreen:

Niedaj sie oglupic, jezeli zauwazysz spadek orecyzji, to owszem, wymiana, jezeli niema sprdku precyzji, to dlaczego wymieniac ?

Co do przygotwania lusek to

Unifikacja kanalu ogniowego i gniazda splonki, to jednorazowe operacje. Skracanie luski w razie potrzeby tez nie trwa dlugo, formatowanie rowniez nie

Wiec zastanawiam sie jak dlugo pracowales przez te 3 weiczory. :mrgreen: Nie beurz wiec prosze do siebie tego osobiscie, bo nie taki jest oj zamiar.

Na trening w Skarzysku u Rafala W. przygotowywalem rowniez 6mm Nrma BR inajdluzsze co trwalo to odwazanie pudru. NAd pierwszymi 70 sztukami siedzialem bodajze prawie 6 h. Nad nastepna seria siedzialem juz znacznie krocej, chyba o polowe, bo z czasem nabiera sie wprawy w dosypywaniu czy odejmowaniu ziaren pudru.

A do osadzania pociskow uzywalem prasy Arbor.

:wink:
Fedi
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2020, 17:12

Post autor: Fedi »

petn pisze:Bierz radwag. Jeśli chcesz ją długo użytkować pomysł że do radwaga dostaniesz praktycznie wszystkie części zamienne. Do innych wag po gwarancji już nie koniecznie. Przerabiałem to z moja waga Kern. Kern robi też całkiem dobre wagi ale serwis pogwarancyjny nie istnieje. Rozmawiałem z właścicielem serwisu to na przyszłość odradzał kilka znanych marek wag za to wspominał że radwaga naprawią mi nawet bardzo starego. Sam zdecydowałem się na szalkową ale w pracy miałem jedna wagę radwag drugą Axis i obie mogę polecić. Co do innych wag nie wypowiadam się, bo nie miałem styczności poza stainbergiem ale od czasu kiedy ja miałem może się już coś zmieniło bo widziałem tu na forum kilka pozytywnych opinii. Ja mam kiepskie doświadczenie. Po rozebraniu elektronika to najgorsza klasa 1 wg IPC.
dzięki za radę, z tego co twierdzi sprzedawca, ten radwag może mieć legalizację nawet z jednostkami gr !!
sprawdzę to, ale argument o serwisie mnie przekonuje.
Elektronika zawsze może zawodzić - bo to elektronika :-)
dlatego zastanawiam się na szalką w celu weryfikacji ???

dzięki za rady
Fedi
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 02 kwietnia 2020, 17:12

Post autor: Fedi »

andy7 pisze:
młody70 pisze:https://photos.app.goo.gl/GSwpuhLVTgfjX1P29

Broń Grunig+Elmiger. Kal. 6mmBR. Skok: 8 cali. Niektórzy używają Bleikery. Także 6mmBR/8 cali. Lufy "żyją" z topową celnością ok. 4 tyś strzałów. I wymiana. Średnio co 2 lata.

Zrobienie 200 naboi trwa 3 wieczory. Od brudnej odstrzelonej łuski po 200 gotowych naboi. Wyeliminowaliśmy wszystkie niepotrzebne etapy elaboracji. Niepotrzebne czyli nie wpływające na poprawę skupień. I własnie używamy wag GemPro 250/300.
Rozmawialem kiedys z kolega Rafalem W. ktory sprawdzal swoje lufy endoskopem, i tweirdzil, ze po ponad 5 000 strzalow nadel byly OK.

Na Long Shot'cie rozmawialem z panai z rosyjskiej feferacji, ci z kolei mowili, ze ich lufy wytrzymuja krotki trening i zawody. Po zawodach ida na zlom. :mrgreen:

Niedaj sie oglupic, jezeli zauwazysz spadek orecyzji, to owszem, wymiana, jezeli niema sprdku precyzji, to dlaczego wymieniac ?

Co do przygotwania lusek to

Unifikacja kanalu ogniowego i gniazda splonki, to jednorazowe operacje. Skracanie luski w razie potrzeby tez nie trwa dlugo, formatowanie rowniez nie

Wiec zastanawiam sie jak dlugo pracowales przez te 3 weiczory. :mrgreen: Nie beurz wiec prosze do siebie tego osobiscie, bo nie taki jest oj zamiar.

Na trening w Skarzysku u Rafala W. przygotowywalem rowniez 6mm Nrma BR inajdluzsze co trwalo to odwazanie pudru. NAd pierwszymi 70 sztukami siedzialem bodajze prawie 6 h. Nad nastepna seria siedzialem juz znacznie krocej, chyba o polowe, bo z czasem nabiera sie wprawy w dosypywaniu czy odejmowaniu ziaren pudru.

A do osadzania pociskow uzywalem prasy Arbor.

:wink:

jak byłem na szkoleniu u Rafała W. też opowiadał o swojej lufie i jej stanie, ale śmiał się, że karabin nadal strzela dobrze wiec nic nie rusza, tylko planuje wymianie na kolejny sezon i tak od kilku lat :D tyko wydaje mi się ze to było .308 a nie 6BR ??? będę się z nim widział 30/05 to podpytam :-)
andy7
Posty: 1648
Rejestracja: sobota, 21 lutego 2015, 22:01
Lokalizacja: co skad ? Z miasta Hamow i Burkow

Post autor: andy7 »

Fedi pisze: jak byłem na szkoleniu u Rafała W. też opowiadał o swojej lufie i jej stanie, ale śmiał się, że karabin nadal strzela dobrze wiec nic nie rusza, tylko planuje wymianie na kolejny sezon i tak od kilku lat :D tyko wydaje mi się ze to było .308 a nie 6BR ??? będę się z nim widział 30/05 to podpytam :-)
.


.308 jest generalnie nie do zajachania. Jestem przekonany, ze mowa byla wlasnie o BR.

I poklon sie prosze odemnie :mrgreen:


:wink:
Awatar użytkownika
piotrjub
Posty: 1444
Rejestracja: sobota, 26 listopada 2011, 16:34
Lokalizacja: 3 Miasto
Kontakt:

Post autor: piotrjub »

Rafał generalnie 6BR nie strzela (jeżeli to mało), na pewno chodziło mu o jego 284Win.
Chyba dlatego w F-class strzela SniperOpen a Open odpuścił bo lufa jak się mocno nagrzeje nie trzyma tak skupień.
Co nie zmienia faktu że i tak nawet z tej lufy świetnie strzela.
ODPOWIEDZ