jak ustawić wagę szalkową rcbs m500

Moderatorzy: wierzba, P_iter

gruby0777
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 czerwca 2019, 19:49

jak ustawić wagę szalkową rcbs m500

Post autor: gruby0777 »

Witam kupiłem wagę jak w temacie .jak ja ustawić żeby wskazywała dobrze ? trzeba ja wyskalować? jak to zrobić
SławekP
Posty: 401
Rejestracja: wtorek, 03 czerwca 2008, 11:17
Lokalizacja: Bolesławiec

Post autor: SławekP »

shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Re: jak ustawić wagę szalkową rcbs m500

Post autor: shizo »

gruby0777 pisze:Witam kupiłem wagę jak w temacie .jak ja ustawić żeby wskazywała dobrze ? trzeba ja wyskalować? jak to zrobić
Waga wyjęta z pudełka powinna pokazywć dobrze. Jedyne co musisz zrobić to wyskalować pokrętłem podstawki aby belka wskazywała zero. Ja ze swoją nie robiłem nic innego.
gruby0777
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 13 czerwca 2019, 19:49

Post autor: gruby0777 »

Już temat załatwiony udało się to zrobić
qbak77
Posty: 113
Rejestracja: sobota, 02 listopada 2019, 08:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: qbak77 »

Kolego, a w jaki sposób wyzerowałeś wagę? Moja po wyjęciu z pudełka i kręceniu pokrętłem nie osiąga zera...
Awatar użytkownika
wojaskull
Posty: 142
Rejestracja: sobota, 11 listopada 2017, 19:19
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: wojaskull »

nałóż szalkę ze złotą miseczkę, nastawy na 0 i wtedy reguluj pokrętłem
.223 rem , 7x64 , .30-06, .308W
qbak77
Posty: 113
Rejestracja: sobota, 02 listopada 2019, 08:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: qbak77 »

I w tym cały problem, regulacji nie starcza. Ale coś grzechocze w pojemniku,
rozkręcę i ujmę tego czegoś co grzechocze. Zobaczymy czy będzie ok.
Batko
Posty: 193
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 20:57
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Batko »

W pojemniku RCBS 500 jest sam szmelc opiłki ścinki blachy w pojemniku RCBS 505 był śrut ołowiany
Gdzieś na stronach internetowych było pokazane jak wytarować mnie się nie udało szybko sprzedałem i jestem szczęśliwy że pozbyłem się tego szmelcu.
Kup używaną 505 będziesz zadowolony
Awatar użytkownika
wojaskull
Posty: 142
Rejestracja: sobota, 11 listopada 2017, 19:19
Lokalizacja: Dzierzgoń

Post autor: wojaskull »

Ja tam cenie sobie tą wagę, używam juz trzeci rok i działa bez zarzutu. ważyłem odważniki wzorcowe 1,2,5,10 i 20 gramow wyniki były bardzo dobre. Może kolega trafił na jakiś wadliwy egzemplarz
.223 rem , 7x64 , .30-06, .308W
evo10
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 07 maja 2013, 10:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: evo10 »

Jak nowa to reklamować.
qbak77
Posty: 113
Rejestracja: sobota, 02 listopada 2019, 08:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: qbak77 »

Znalazłem instrukcję do wagi. Jest tam napisane, że w przypadku problemów z wyzerowaniem wagi należy odkręcić zasobnik pod pojemnikiem i ująć lub dodać balastu z zastrzeżeniem że przy dodaniu balast nie może być ferromagnetykiem. W moim przypadku wystarczyło ująć 2 opiłki i jest ok. Kalibracja pokrętłem się udała.
Pozdrawiam
Jakub
Stivi6
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 01 stycznia 2019, 21:27
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: Stivi6 »

Witam,
Ja ma pytanie do użytkowników tej wagi (RCBS M500), mianowicie zakupiłem taką w sklepie CEL w lutym tego roku,
Z powodu pozamykanych strzelnic , nie było czasu za bardzo na elaborkę i strzelane.
Ostatnio zacząłem trochę składać ammo , w pełni zaufania do nowej wagi RCBS M500.
Ale na szczęście przed osadzeniem pocisków cos "mnie tkneło" i sprawdziłem naważki z wagą elektroniczną ( wcześniej sprawdzoną i niezawodną ).
Okazało się ,że waga M500 po paru razach (2-4) ściągnięciach / położeniach szalki gubi zero.
Np. szalkę ściągam i kładę pare razy z tą samą naważką ( delikatnie, bez szarpania itd.) i po paru razach waga pokazuje inną wartość.
Kompletna porażka, żeby być pewnym wagi po każdym zważeniu pojedynczej naważki, trzeba zerować wagę i dodatkowo sprawdzać na drugiej :(. czasowo tragedia.
Czy ktoś z was miał taki problem z tą wagą i wie jak go rozwiązać ? czy po prostu reklamować, oddać dziadostwo i kupić coś innego?
Z góry dziękuje za pomoc.
Batko
Posty: 193
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 20:57
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Batko »

Witam dokładnie miałem taki sam problem tylko kupiłem w USA całe szczeście że pozbyłem się szybko
Udało sie kupić nowa Ohaus 10-10 to samo co RCBS 10-10 i jest idealnie .
Porównując obie wagi tj ohaus i rcbs 500 stwierdzam ze ta ostatnia to totalny chłam
Stivi6
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 01 stycznia 2019, 21:27
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: Stivi6 »

Też raczej nie bede polecał tej wagi.
Napisałem do sklepu CEL ,( gdzie kupowałem tą wagę) z zapytaniem o ich stanowisko.
Dostałem odpowiedź ,że niektórzy użytkownicy tej wagi przyklejają śrutowy balast w zawiesiu, (żeby sie nie przemieszczał podczas ściągania / zakładania szalki ).
Więc aby jak najmniej ingerować , przykleiłem balast na taśmie dwustronnej ( ująłem odpowiednią ilość balastu względnie wagi taśmy dwustronnej), sytuacja sie poprawiła, ale do zadowalania naprawdę jeszcze daleko.
Ale najbardziej mnie zaskoczyła druga uwaga ze sklepu CEL "wagi maja tolerancję do 0,1gr" :shock:
Ja rozumiem dokładność ważenia do 0,1gr , ale tolerancja ??
W/g mnie jak odważam naważkę (przykładowao 40gr) to po nawet parokrotnym ściągnięciu i jej ponownym położeniu na wadze, waga powinna trzymać "zero", a tak niestety nie jest.
Bo ważąc kolejna naważkę nigdy nie wiem kiedy waga zgubiła zero, ale ważąc te naważki z M500 na innej wadze, to różnica od ustawionej naważki wynosiła czasami nawet do 0,15-0,20gr.
W takim razie tą wagą to można elaborować ammo do dynamiki ( chociaż to by było za bardzo czasochłonne ) i nie ma tu mowy o elaboracji jakiejkolwiek precyzyjnej ammo.
Dlatego jeszcze raz zwracam się z prośba do kolegów z forum o jakieś sugestie odnośnie " ulepszenia " tej wagi.
Nie wiem czy tylko ta moja waga jest taka zj...na czy to po prostu przypadłość " skośnych " wag RCBS.
Podejrzewam ,że przed przeniesieniem produkcji do Chin nie było takich problemów.
Google niewiele pomogło mi z tym problemem, czyli być może mój problem to jakieś odsetek??
Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
Batko
Posty: 193
Rejestracja: wtorek, 23 września 2008, 20:57
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Batko »

Piszesz że kupiłeś w lutym tego roku więc masz gwarancje 2 lata oddaj badziewie i żadaj wymiany na dobrą
Ja osobiscie mam bardzo dobrą opinię o właścicielu tego sklepu swego czasu bardzo mi pomogł.
Jak sie nie dogadasz w sprawie wymiany to wal smiało do rzecznika praw konsumenta on poprowadzi całą sprawe
Moje nowe buty z menbrama jak przemakały to własciciel sklepu twierdził ze pocą mi sie nogi rzecznik jak zagroził sądem to dopiero oddał kase
Pozdrawiam
shizo
Posty: 111
Rejestracja: wtorek, 25 września 2018, 15:14

Post autor: shizo »

oj kolego, musiałeś mieć okropnego pecha. Mam tą wagę i takich fenomenów nie miałem. Za każdym razem waga wraca na zero ile razy bym nie ważył tej samej naważki.
Stivi6
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 01 stycznia 2019, 21:27
Lokalizacja: Busko-Zdrój

Post autor: Stivi6 »

To chyba nie mam innego wyjścia jak reklamować...
ODPOWIEDZ