Rejestracja Szukaj FAQ Zaloguj  
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  format do druku Proch Normy do 308
Proch Normy do 308
jkp44jkp
Odpowiedz z cytatem
Jaki proch Normy do 308 win? Docelowo chcę rs 52 ale musze czekać na Parabellum do końca listopada. W Krakowie jest tylko Norma a że są w opakowaniach po .5 kg to moge kupić. Dzięki.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty jkp44jkpWyślij prywatną wiadomość
Młynek
Odpowiedz z cytatem
Tu masz opis : https://www.norma-ammunition.com/pl/our-products/reloading-components/powder/

Wychodzi że 202 i 203B - coś składałem na 201 i 202 - bo kupiłem na wyprzedaży w BH, ale nie mam czasu i miejsca żeby testować.

Odpowiedz z cytatem
Skladalem na Norma 203B i doopy nie urywa.

Wolalbym poczekac na RS 52 albo wez N 140

Wink
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty andy7Wyślij prywatną wiadomość
Lesław
Odpowiedz z cytatem
Zależy do jakiego pocisku. W Speer gold dot 150 gr "nie dogadało się" z RS 40, 50, 52, VV 140, 540, 530. Udało się z Norma 202.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty LesławWyślij prywatną wiadomość
andy7
Odpowiedz z cytatem
Lesław napisał:
Zależy do jakiego pocisku. W Speer gold dot 150 gr "nie dogadało się" z RS 40, 50, 52, VV 140, 540, 530. Udało się z Norma 202.

Zmienilbym pociski nie Proch Mr. Green

Wink
Lesław
Odpowiedz z cytatem
andy7 napisał:
Lesław napisał:

Zmienilbym pociski nie Proch Mr. Green

Wink

Hmmm, nic lepszego na rynku pocisków obecnie nie ma. Ani pod względem jakości, działania i ceny ...
andy7
Odpowiedz z cytatem
Lesław napisał:

Hmmm, nic lepszego na rynku pocisków obecnie nie ma. Ani pod względem jakości, działania i ceny ...

Leslaw, nie chcialbym sie Ciebie czepiac, bo nie jest to moja intencja ale,

jezeli te pociski sa takie Och i Ach, to moim zdaniem powinne funkcjonowac nie tylko z jednym pudrem ale o ile nie z kazdym, to conajmniej z co drugim.

Dla mnie najlepszym pociskeim jest Sierra Match King.

Wyjatkiem do Remingtona jest Hornady 168 gr HPBT

Jak je dostane, to moze wyprobuje

pozdro

Wink
Lesław
Odpowiedz z cytatem
andy7
Nie no, ok. Np w 6,5x55 SE co byś nie dał z RS-a tj. 60, 62, 70 bez problemu funkcjonuje. Ale wychodzi na to że moja broń w 308 jest bardzo kapryśna. Nosler BT 150 gr lata tylko na RS 40, Nosler Accubond 150 gr tylko na VV N140. Speer GS w ogóle nie dało się z tego strzelać. W Barnes Match Burner dałem sobie spokój, to samo w PPU FMJ. A czy jest och i ach ? Jeśli chodzi do polowania to tak. Za pocisk wyprodukowany w tej samej technologii co gold dot trzeba zapłacić prawie 100% więcej.
andy7
Odpowiedz z cytatem
Leslaw

Zacytuje klasyka

- Kupiles, musisz z tym zyc ! Wink

Tak czasami jest

pozdro

Wink
Marekj
Odpowiedz z cytatem
Panowie, podepnę się pod temat kolegi. Pytanie inne ale podobnej natury: który RS do AR-10 .308 win? RS 52 którego większość strzelców owszem używa, ale do repetierów, czy może RS 50 bo to automat? Do tej pory strzelam VV 140 oraz pociskami 155 gn (Sierra HPBT i A-maxy) i nie jest źle, ale może na RS-ie wycisnę coś więcej.
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty MarekjWyślij prywatną wiadomość
Marekj
Odpowiedz z cytatem
Nikt nic? Sad
huskys
Odpowiedz z cytatem
Marekj napisał:
Nikt nic? Sad

Jaką masz dł.lufy.
skok gwintu?
Zobacz profil autoraZnajdź wszystkie posty huskysWyślij prywatną wiadomość
Marekj
Odpowiedz z cytatem
lufa 18", skok gwintu 1:10. Karabin to DB 10 ELBB https://diamondbackfirearms.com/portfolio/db10elbb/
huskys
Odpowiedz z cytatem
Marekj napisał:
lufa 18", skok gwintu 1:10. Karabin to DB 10 ELBB https://diamondbackfirearms.com/portfolio/db10elbb/

Pociski 175 do 185gr i wtedy RS52 da to coś,pokaże swoje walory,wyciśnie więcej.
Marekj
Odpowiedz z cytatem
Mówisz żeby do AR-a zapakować pocisk 185 gr? Strzelałeś kiedyś czymś takim? Najcięższy pocisk z jakiego ja strzelałem to 168 gr.
wozzi
Odpowiedz z cytatem
Marekj napisał:
Mówisz żeby do AR-a zapakować pocisk 185 gr? Strzelałeś kiedyś czymś takim? Najcięższy pocisk z jakiego ja strzelałem to 168 gr.

Wybacz moja niewiedze, ale dlaczego nie? Skok gwintu jest bardzo dobry właśnie dla ciężkich pocisków, a wychodzę z założenia, ze producent broni wybrał go po paru sekundach zastanowienia, a nie rzucając kostka... Wink

Żeby nie było niejasności: ja naprawdę nie wiem, dlaczego nie miałby ktoś strzelać pociskami cięższymi niż 168 grains z AR-10...

Odpowiedz z cytatem
Marekj napisał:

Nie mam AR-a,ale gdybym miał z taką rurką jak u Ciebie kombinowałbym jak Ci piszę,natomiast

repetiery robiliśmy z dedykowaną komorą pod pocisk 208gr ELD M z 10"skrętem przy długości rurki 32".

halo!
andy7
Odpowiedz z cytatem
wozzi napisał:
Marekj napisał:

Wybacz moja niewiedze, ale dlaczego nie? Skok gwintu jest bardzo dobry właśnie dla ciężkich pocisków, a wychodzę z założenia, ze producent broni wybrał go po paru sekundach zastanowienia, a nie rzucając kostka... Wink

Żeby nie było niejasności: ja naprawdę nie wiem, dlaczego nie miałby ktoś strzelać pociskami cięższymi niż 168 grains z AR-10...

Joda powiedzialby;

- byc tak moze zapewne, musi ale nie !

W/g " tabeli " wagi pociskow w stosunku do skoku gwintow moj AR 15 ma skok 1:8 wiec pociski 80 gr lub nawet 69 powinny latac w jedna dziure, a niestety nie lataja,

Analogicznie moze tak byc i w przypadku AR 10.

Bez sprawdzenia nie razbjerjosz ! Mr. Green

Wink
Proch Normy do 308