Problem z podajnikiem pocisków

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Arturo78
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 08 stycznia 2016, 18:35

Problem z podajnikiem pocisków

Post autor: Arturo78 »

Cześć
Spotkał się ktoś z was z z problemem z podawaniem pocisków z podajnika ? Pocisk FMJ Alsa PRO 8 gram
Z racji na swój kształt ( wgłębienie od spodu) przy dużej ilości pocisków w rurze ramię nie ma siły zabrać tego dociśniętego i się prześlizguje.
Jak jest ich mało to działa, no ale nie o to chodzi.
Macie jakiś pomysł ?
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

O jakiej prasie mówisz ?
Arturo78
Posty: 67
Rejestracja: piątek, 08 stycznia 2016, 18:35

Post autor: Arturo78 »

Lee Precision, Breech Lock Pro Progressive Press
Myślę że prasa nie ma znaczenia- to działanie systemu podawania przy tej masie pocisków i kształcie nie jest w stanie dobrze działać
Qubis
Posty: 41
Rejestracja: niedziela, 06 stycznia 2019, 20:48
Lokalizacja: Gubin

Post autor: Qubis »

U mnie zabierało pociski normalnie. Za to wypadły z rury przy mniejszej ilości ](*,)
Doszedłem że najlepszy podajnik pocisków do pras Lee to ludzka ręka :mrgreen
KrisSz
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 13 maja 2017, 17:31

Post autor: KrisSz »

Arturo78 pisze:Lee Precision, Breech Lock Pro Progressive Press
Myślę że prasa nie ma znaczenia- to działanie systemu podawania przy tej masie pocisków i kształcie nie jest w stanie dobrze działać
Pytałem bo nie we wszystkich systemach masz jakieś ramiona tylko karmnik podaje pociski do matrycy podającej pocisk na łuskę. IMHO: Zmień pociski, podawaj ręcznie, albo jak masz 4 dziury w głowicy to kup matrycę podającą pociski i w ostatniej stacji połącz osadzanie z crimpem. Imho zmiana pocisków jest najłatwiejsza.
Adamarchery
Posty: 100
Rejestracja: środa, 20 lutego 2019, 08:57
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Adamarchery »

Pytanie zabieram się powoli do zrobienia podajnika pocisków i w zasadzie nie wiem jednego, jakiej średnicy jest drut i jaka jest średnica wewnętrzna sprężyny transportującej pocisk z podajnika do matrycy. Czy jakiś posiadacz oryginału dowolnego producenta mógłby mi to zmierzyć i napisać. Proszę :)
.270Win .300WinMag 6,5x55SE 30-06Spr .223Rem .22lr
ODPOWIEDZ