Indukcja do odpuszczania łusek

Moderatorzy: wierzba, P_iter

Adamarchery
Posty: 100
Rejestracja: środa, 20 lutego 2019, 08:57
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Adamarchery »

http://pl.aliexpress.com/wholesale?catI ... _new_app=y

link do wycinka interesujących Cie podzespołów

max 500w mocy
.270Win .300WinMag 6,5x55SE 30-06Spr .223Rem .22lr
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

tribal pisze:W innym wątku na forum było o odpuszczaniu w solach, ale i w ołowiu jako inna metoda wiec po co solanka do ołowiu?
Ja tam oparów ołowiu nie planuję wdychać, jak nie muszę.
Niby ołowica jest w dzisiejszych czasach uleczalna, ale solanka brzmi dużo rozsądniej.

PS: Odpuszczarka leci pełną parą. Jak się rozpędzę, to tylko wentylator się uruchamia.
Zero zastrzeżeń do działania. Naprawdę dobry produkt.

Obrazek
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 346
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

Panowie, proponuję założyć nowy temat o piecach i solankach. Nie zaśmiecać wątku i rozmydlać tematu.

Ponawiam pytanie dotyczące założonego tematu:

Czy czas pracy tego urządzenia jest ograniczony np.: wzrostem temperatury i trzeba wyłączyć do ostudzenia? Czy też jest przystosowane do ciągłej pracy?
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

pasjonat pisze:(...)Czy czas pracy tego urządzenia jest ograniczony np.: wzrostem temperatury i trzeba wyłączyć do ostudzenia? Czy też jest przystosowane do ciągłej pracy?
Jest przystosowane do ciągłej pracy.
Jak temperatura rośnie, to się włącza wentylator na chłodnicy.
Jeśli będzie temperatura zbyt wysoka, to zapali się pomarańczowa kontrolka (mi się jeszcze nie zdarzyło, choć grzałem wczoraj pół dnia łuski).
Wg instrukcji, jeśli powstanie jakiś problem techniczny (brak płynu, temperatura groźna do urządzenia, itp) to zapala się czerwona kontrolka i indukcja przestaje grzać do czasu ostygnięcia.
To musi super działać z podajnikiem (którego jeszcze nie mam).
Zobacz:
https://www.youtube.com/watch?v=xMPI-bmsDw8
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

A ile ten podajnik kosztuje?
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

donkihot pisze:A ile ten podajnik kosztuje?
....no to jest właśnie powód, dla którego tylko do niego wzdycham narazie:

https://pl.strobl.cz/xl-650-electric-va ... efeeder-2/

plus

https://pl.strobl.cz/dillon-casefeed-pl ... e-rifle-2/

Chyba taki zestaw trzeba. Pewności nie mam, ale pewnie Hornady też robi coś, co da się tu zastosować.
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

o joj, to faktycznie nie małe pieniądze jak za takie udogodnienia. Oglądałem filmiki żeby dowiedzieć się jak to działa, urządzenie jest tak proste (w konstrukcji i działaniu) że aż śmiech. Tak na szybko można by to ogarnąć plastikowym wiaderkiem (lub miseczką) i silniczkiem od wycieraczek. :P
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 346
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

bobers,
Serdecznie dziękuję za przekazane informacje i filmiki. Super sprawa. Na dzień dzisiejszy z podajnikiem trzeba by wyłożyć prawie 5 k PLN.
Jeżeli maszyna jest przystosowana do pracy ciągłej to trzeba zawiązać spółdzielnię 5 osobową i wyjdzie na jednego 1000 PLN :D .

Pozdrowiam
pasjonat
smoczy
Posty: 124
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2018, 16:36

Post autor: smoczy »

Mam SAMa i uważam, że jest super.

Ale mam jedną ważną uwagę - przed odpuszczaniem partii robię kalibrację czasu grzania Tempilaq'em, bo zauważyłem, że raz nastawiony czas nie daje takiej samej temperatury.
Awatar użytkownika
Iperyt68
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 07 kwietnia 2016, 08:51
Lokalizacja: Świetoszów

Post autor: Iperyt68 »

smoczy pisze:Mam SAMa i uważam, że jest super.

Ale mam jedną ważną uwagę - przed odpuszczaniem partii robię kalibrację czasu grzania Tempilaq'em, bo zauważyłem, że raz nastawiony czas nie daje takiej samej temperatury.
To co napisałem wcześniej, trzeba ustalić czas nie tylko dla kalibru ale dla poszczególnych producentów. Inny czas będzie dla łusek GGG, a inny dla S&B itd. Natomiast raz ustalony czas dla danego producenta i typu łusek nie będzie już ulegał zmianom.
vivere militare est
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

smoczy pisze:Mam SAMa i uważam, że jest super.
A może kolega otworzyłby nowy temat i opisał swoja maszynę, jakieś fotki może filmik z działania?
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

donkihot pisze:
smoczy pisze:Mam SAMa i uważam, że jest super.
A może kolega otworzyłby nowy temat i opisał swoja maszynę, jakieś fotki może filmik z działania?
To, o czym od początku piszemy w tym wątku to właśnie "SAM".
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Ops. Przepraszam, SAM odczytałem jako samoróbka.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
P_iter
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2008, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: P_iter »

Ostatnio zmieniony czwartek, 08 sierpnia 2019, 10:53 przez P_iter, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
P_iter
SP0VIP
Awatar użytkownika
Raphael27
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 06:16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raphael27 »

Do tego dochodzi jeszcze chłodzenie, zasilacz i automat zrzucający łuskę.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

P_iter pisze:A takie coś?
131,24 zł 5%OFF | 1000 W ZVS niskiego napięcia nagrzewania indukcyjnego moduł tablicy grzejnik kierowcy Flyback DIY
https://s.click.aliexpress.com/e/bsq58fc8
Popraw link żeby otwierał konkretną aukcję.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
Raphael27
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2014, 06:16
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raphael27 »

glowka7a
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 11 marca 2018, 21:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: glowka7a »

Zainteresowany tematem zacząłem grzebać w internecie i znalazłem urządzenie z postu jw. oraz https://www.marlonnardi.com/p/como-faze ... facil.html a tu film https://www.youtube.com/watch?v=5w4elabXRVQ, https://www.youtube.com/watch?v=Cwd1RXSEve8
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Na takim generatorze (z aliexpress) ja będę budował (pokazuję go w swoim najnowszym filmie) tyle że znalazłem go troszkę taniej. Jest duża szansa że zadziała, bo na tym samym zbudował swoją kolega Bready i domyślam się że to urządzenie SAM o którym mowa w tym temacie, ma ten sam (lub bardzo podobny) swoje przypuszczenie opieram na zbliżonych czasach potrzebnych do odpuszczenia.
Ostatnio zmieniony czwartek, 08 sierpnia 2019, 10:37 przez donkihot, łącznie zmieniany 1 raz.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

glowka7a pisze:Zainteresowany tematem zacząłem grzebać w internecie i znalazłem urządzenie z postu jw. oraz https://www.marlonnardi.com/p/como-faze ... facil.html a tu film https://www.youtube.com/watch?v=5w4elabXRVQ, https://www.youtube.com/watch?v=Cwd1RXSEve8
Tak to ma szansę działać, tylko czy opłaca się budować generator we własny zakresie skoro można kupić od Chińczyka już gotowy poniżej 100zł (razem z przesyłką) ?
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
WuWu
Posty: 53
Rejestracja: środa, 20 lipca 2016, 12:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: WuWu »

Ambitnemu konstruktorowi proponuję dorobić automatyczne rozpoznawanie wrzuconej w aparat łuski do odpuszczenia i pomiar aktualnej temperatury łuski podczas procesu w czasie rzeczywistym :D
W sumie to nie żartuje za bardzo: pierwsza funkcja byłaby bardzo elegancka, druga przydatna, no bo skoro odważamy proch co do ziarenka, to i odpuszczanie warto by dokładnie kontrolować....
Darz Bór! WuWu
glowka7a
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 11 marca 2018, 21:04
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: glowka7a »

Nie wspominałem nic o opłacalności wrzuciłem tylko to co ja znalazłem możne komuś się przyda. Ja również zamówiłem generator od Chińczyków.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

WuWu pisze:Ambitnemu konstruktorowi proponuję dorobić automatyczne rozpoznawanie wrzuconej w aparat łuski do odpuszczenia i pomiar aktualnej temperatury łuski podczas procesu w czasie rzeczywistym :D
Się kolega rozmarzył, jeszcze jakby urządzenie samo sobie te łuski zebrało ze strzelnicy i jeszcze zelaborowało. :!--!
A tak na poważnie, wszystko jest do zrobienia, tylko po co aż tak bardzo komplikować, to jak z nowymi samochodami. Kiedyś prawie każdy był w stanie poradzić sobie z usterką, teraz jak ta cała kupa elektroniki zaczyna fiksować to często autoryzowane serwisy nie dają sobie rady.
Ja jestem zdania że ma być proste i ma działać.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

WuWu pisze: (...) pomiar aktualnej temperatury łuski podczas procesu w czasie rzeczywistym (...)
Ciekawy pomysł.
Ja mazakiem (coś jak termpilaq) i pirometrem laserowym badam.
Jak inaczej kolega planuje to rozwiązać?
Straszny ze mnie gadżeciarz i marzę o wyświetlaczu ze wskazaniem aktualnej temperatury :P
(że już nie wspomnę o min, max i avg)
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

bobers pisze:Ja mazakiem (coś jak termpilaq)
Możesz powiedzieć jaki mazak masz i gdzie kupiłeś?
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
WuWu
Posty: 53
Rejestracja: środa, 20 lipca 2016, 12:30
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: WuWu »

A widzieliście to: https://www.youtube.com/watch?v=lOf4eSIQfi0

Jak wygląda montaż i budowa jeszcze innego aparaciku?

Zobaczcie jak gość sprawdza pod mikroskopem wielkość ziarna metalu....
Darz Bór! WuWu
Awatar użytkownika
bobers
Posty: 287
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2018, 15:42
Lokalizacja: Szczecin i okolice

Post autor: bobers »

donkihot pisze:
bobers pisze:Ja mazakiem (coś jak termpilaq)
Możesz powiedzieć jaki mazak masz i gdzie kupiłeś?
Tak, jasne:
https://www.spaw.sklep.pl/kredka-termoi ... p,375,4636
.308 Win, .223 Rem, 12 ga, .22 LR, 9x19
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

No to zapraszam do obejrzenia mojej konstrukcji: https://www.youtube.com/watch?v=OIX7rXi6fFQ&t=120s
Pozostaje mi jeszcze uporać się z jednym problemem, ale może dam radę, lub któryś z kolegów podpowie jak go rozwiązać?
Iperyt68 pisze:Co kto lubi. Ja nie znoszę prowizorki, a tu jest wszystko wraz z chłodzeniem uzwojenia indukcyjnego i precyzyjnym ustawianiem strefy odpuszczania na łusce, praktycznie każdego kalibru. Z moich wyliczeń wychodzi, że dałem zarobić jakieś 500-600PLN. Uważam, że warto.
Prowizorka, ale chyba całkiem spoko? 8-[
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
tomasz82
Posty: 72
Rejestracja: środa, 04 marca 2015, 17:42
Lokalizacja: Chełm

Post autor: tomasz82 »

Pewnie że spoko!
Jestem właśnie po etapie rysunku, a obecnie doboru elementów, praktycznie takiej samej konstrukcji jak Twoja :) Po obejrzeniu filmu zacząłem myśleć o tym chłodzeniu lub zastąpieniu modułu 1000W na moduł większej mocy, aby pracował z większym zapasem, może to ograniczy nagrzewanie się.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

tomasz82 pisze:Pewnie że spoko!
Jestem właśnie po etapie rysunku, a obecnie doboru elementów, praktycznie takiej samej konstrukcji jak Twoja :) Po obejrzeniu filmu zacząłem myśleć o tym chłodzeniu lub zastąpieniu modułu 1000W na moduł większej mocy, aby pracował z większym zapasem, może to ograniczy nagrzewanie się.
Też myślałem o większej mocy, ale dziś poczytałem forum "z za oceanu" i chyba wiem gdzie jest błąd. Nie chcę spekulować, bo sam muszę to sprawdzić, ale prawdopodobnie błąd jest w cewce indykcyjnej. Muszę kupić rurkę miedzianą i wykonać nową cewkę, jak przerobię temat to dam znać.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

Koledzy przyznajcie się ile wyniósł was ogólny koszt tego ustrojstwa.
Ja nie miałem czasu na eksperymenty i zakupiłem od kolegi Wojtka. Z doświadczenia na tumblerze to wiem, że gdybym się zabrał za maszynkę to straciłbym z 2x tyle co nową nabyłem.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Arek_78 pisze:Koledzy przyznajcie się ile wyniósł was ogólny koszt tego ustrojstwa.
Ja nie miałem czasu na eksperymenty i zakupiłem od kolegi Wojtka. Z doświadczenia na tumblerze to wiem, że gdybym się zabrał za maszynkę to straciłbym z 2x tyle co nową nabyłem.
Arku, więcej wiary w siebie. :wink:
Moja "anylownica" kosztowała do tej pory około 850zł. jak problem z przegrzewaniem się to błędnie wykonana cewka (i mocniejszy wentylator, który już zamówiłem) zamknę się w granicach 900zł.
W USA powstało już kilka takich urządzeń i działają: https://translate.google.pl/translate?h ... rev=search
Nasz kolega Bready też taką zbudował: https://www.youtube.com/watch?v=UrALaRs4COo
Znaczy że można, co nie znaczy żeby nie kupować gotowych i sprawdzonych maszyn od Wojtka. Maszyna Wojtka ma tą przewagę, że jest sprawdzona i ma gwarancję, a to co ja robię może w każdej chwili zadymić i obrócić się w kupkę popiołu. Budujemy na własne ryzyko, czyli jak ta cała elaboracja. :wink:
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Problem z przegrzewaniem się elektroniki OPANOWANY :D
Jak ktoś jest zainteresowany opisałem to tu:
https://forum.blackpowder.pl/viewtopic. ... 498#p44498
A w niedzielę, postaram się wstawić filmik na swoim kanale Youtube i wyjaśnię wszystko ze szczegółami.
Na obecną chwilę, śmiało mogę powiedzieć że maszyna działa bez najmniejszych problemów, a jak chcecie to założę oddzielny wątek i opiszę jak i z czego ją zrobiłem. Chyba warta uwagi bo kosztowała mnie poniżej 1000zł. a bardziej zaradni zejdą poniżej 800zł.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
wozzi
Posty: 1995
Rejestracja: środa, 02 marca 2011, 18:14
Lokalizacja: Hamburg

Post autor: wozzi »

donkihot pisze:Problem z przegrzewaniem się elektroniki OPANOWANY :D
Super!
donkihot pisze:(...) a jak chcecie to założę oddzielny wątek i opiszę jak i z czego ją zrobiłem.
Chcemy! :wink:
.303 brit .308 win 6,5x55 .45acp 9x19mm .22lr .357
Arek_78
Posty: 738
Rejestracja: sobota, 29 czerwca 2019, 08:20
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Arek_78 »

donkihot super, że Ci się udało. Nie ma to jak zrobić coś samemu.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Arek_78 pisze:donkihot super, że Ci się udało. Nie ma to jak zrobić coś samemu.
To prawda, tym bardziej że nie mam pojęcia o elektronice, a jednak się udało.
W wolniejszej chwili opiszę ze szczegółami i w razie potrzeby będę podpowiadał "co i jak" Może komuś się przyda.
Tymczasem dziękuję i pozdrawiam.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
Awatar użytkownika
pasjonat
Posty: 346
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 11:11
Lokalizacja: podkarpackie i Bayern

Post autor: pasjonat »

donkihot
Podziwiam za upór w osiągnięciu założonego celu tym bardziej, że jak piszesz nie jesteś elektronikiem. Zdziwiony też jestem tak niskim kosztem. To jest 1/3 wynalazku Wojtka.
Serdecznie gratuluję.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

pasjonat pisze:donkihot
Podziwiam za upór w osiągnięciu założonego celu tym bardziej, że jak piszesz nie jesteś elektronikiem. Zdziwiony też jestem tak niskim kosztem. To jest 1/3 wynalazku Wojtka.
Serdecznie gratuluję.
Dziękuję, ta 1/3 kosztów wynika z wielu składowych. Maszyna Wojtka, to bardzo profesjonalne urządzenie. Nie widziałem jej w środku (na zewnątrz też nie) więc nie wiem z jakich podzespołów jest zbudowana. Domyślam się że moduł indukcji został zaprojektowany i zbudowany od podstaw i jest dużo wydajniejszy niż ten który ja kupiłem w PRC. Do tego sterowanie (mówię o panelu z wyświetlaczem) które też zostało zaprojektowane i wykonane do tej konkretnej maszyny a ja kupiłem gotowy timer za kilkanaście zł. Ja większość podzespołów (obudowa, zasilacz 12V i jakieś drobiazgi) pozyskałem bez kosztowo, no i moja praca, wiele godzin które po przeliczeniu stanowiły by sporą część wartości całego urządzenia. Po drodze wynikły dodatkowe problemy (i koszty) np. spalony przekaźnik (przy pierwszym uruchomieniu) problem z przegrzewaniem wynikający ze źle wykonanej cewki (musiałem kupić materiał i zrobić drugą) za mało wydajny wentylator (na szczęście pochodził z odzysku) musiałem dokupić mocniejszy i mnóstwo drobiazgów, które robiłem po kilka razy (jak to z prototypami bywa) Pewnie Wojtek przeszedł tą samą drogę (wiele drobnych niepowodzeń) a to też ma wpływ na finalną cenę jego maszyny. Tak czy inaczej, moja już działa dobrze i uważam że było warto.
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
wierzba
<font color=darkred>Administrator</font>
Posty: 712
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2011, 09:01
Lokalizacja: Józefosław

Post autor: wierzba »

donkihot pisze: a jak chcecie to założę oddzielny wątek i opiszę jak i z czego ją zrobiłem. Chyba warta uwagi bo kosztowała mnie poniżej 1000zł. a bardziej zaradni zejdą poniżej 800zł.
Koniecznie !!!

Ja od dwóch lat mam generator, Sestosa B3S i zasilacz a właściwie 4 zasilacze komputerowe, w środku mają zrównoleglone linie 12V, każdy z nich wytrzymuje 15A ciągłego poboru, z oglądu amerykańskich forów wyszło mi że te 15A przy 48V wystarczy.

Mnie zniechęciły poszukiwania rurki na cewkę, w sklepach chłodniczo-klimatyzacyjnych mieli tylko 6-8mm i to tylko w ilościach hurtowych.
pozdrawiam
Andrzej Wierzbicki
SQ5KWL
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 1340
Rejestracja: piątek, 26 maja 2017, 11:20
Lokalizacja: Dąbrówka- woj. Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: donkihot »

Nie zaśmiecajmy już tego tematu. wszystkich zainteresowanych zapraszam tu: https://elaboracja.pl/forum/viewtopic.php?t=12467
Walczący z wiatrakami.
Zajrzyj na moją stronę WWW
ODPOWIEDZ