Pomoc w zmierzeniu komory w Krakowie

PAMIĘTAJ, ŻE ELABORUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Elaboracje sprawdzone oraz w fazie testów

Moderatorzy: wierzba, P_iter

jkp44jkp
Posty: 408
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Nie wiem. Nie segregowalem pociskow. Sprawdzilem pare mialy taka sama wage i dlugosc ale nie sprawdzalem wszystkich. Mozliwe ze pociski nie maja dokladnie takich samych wymiarow i ogive jest troszke przesuniety. NIe mam jeszcze tego gadzetu hornady do mierzenia dlugosci CBTO wiec nic nie powiem na pewno. CZy moze pan powiedziec w jaki sposob nierownosc zacisku szyjki moze wplynac na COAL?
jkp44jkp
Posty: 408
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Luski mialem w miare posegregowane wedlug wagi. Szyjka sformatowana po same ramiona , potem wszystkie przyciete na ta sama dlugos.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Jabym tylko segregowal na dlugosc calkowita posisku(waga nie wplywa tak jak dlugosc calkowita pocisku, mierzalka do ogive nie jest tak dokladna, a ogive nie jest rowny).
w jaki sposob nierownosc zacisku szyjki moze wplynac na COAL?
Latwiej jest osadzic pocisk w mniejszym zacisku szyjki niz wiekszym.
jkp44jkp
Posty: 408
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Co do zacisku to zakladam ze wszystkie szyjki byly takie same w miare jak jakosc luski( a sa to ggg)na to pozwala. Wszystkie luski pochodza z sklepowej ggg i byly raz odstrzelone w moim karabinie. MAtryce i bushing do matrycy od szyjki mam reddinga wiec powinno byc ok.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Wedlug nauki zacisk nie jest rowny ze wzgledu na nierownosc szyjek, glebokosc osadzenia, itp, ale praktycznie jest o.k. Bushingi maja sens bytu jak szyjki sa skrawane na jeden wymiar.

Ps: Jezeli nie strzelasz benchrest to probowalbym ilosc operacji ograniczac do minimum.
jkp44jkp
Posty: 408
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Chcialbym przyuczyc sie do LR. To moja pierwsza amunicja i jutro jade ja wyprobowac. Mam 50 naboi po 5 na kazda nawazke z 10 w drabince. Ciesze sie jak dziecko bo kulki wygladaja jak cukierasy! MAm nadziej ze bedzie ok.

Chcialbym sprawdzic koncentrycznosc naboi ale nie mam jeszcze wielu narzedzi w tym i tego. Coz jeszcze wiele wydatkow przede mna.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Ja bym na koncentrycznosc nie zwacal uwagi, pocisk jest dobry, chociaz istnieja z gorszym BC i lepszym BC, zalezy na co jest ciebie stac finansowo, a jeszcze bardziej fizycznie (odrzut).
PS: precyzja bije predkosc, odrzut jest najgorszym wrogiem ciebie i sprzetu.
jkp44jkp
Posty: 408
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Ostatnio zamontowalem kompensator od mdt i od razu poczulem roznice. Po strzale dalej widze tarcze co wczesniej nie zdarzalo mi sie wcale. Juz nie moge sie doczekac jutra.
Marekj
Posty: 381
Rejestracja: piątek, 21 października 2016, 18:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marekj »

jkp44jkp pisze: To moja pierwsza amunicja i jutro jade ja wyprobowac. Ciesze sie jak dziecko bo kulki wygladaja jak cukierasy! MAm nadziej ze bedzie ok.
I to jest TO! Bez urazy ale zacząłeś ten dom budować od komina. Znajdź pocisk i naważkę a dopiero później zajmij się szczegółami. POWODZENIA! 8-)
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

:) Hamulec jest dowodem egoizmu, ze wzgledu na glosnosc i w zaleznosci od terenu= podnoszenia kurzu. Na zawodach w wielu krajach hamulce sa zabronione.
...ale jezeli nie przeszkadza to innym, to rob jak chcesz.

Ps: Mozesz celnie strzelac na nizszym pwiekszeniu. Sprobuj regulowac odrzut sila wcisku kolby w twoje ramie, ustawieniem stopki, czasem w strzelectwie, na poczatku nie rzucaj sie na ciezkie pociski.
jkp44jkp
Posty: 408
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Coz tak to jest jak sie nie wie co robi. Chce tez od poczatku robic wszystko jak najbardziej starannie tak aby miec pewnosc ze to pocisk np. nie pasuje do mojego karabinu a wszystkie inne czynniki sa wykonane poprawnie. W kazdym razie mam nadzieje ze jutro znajde chociaz jedna nawazke do dalszego rozwoju. NIe jedzie pan przypadkiem jutro do Bochni? Dzwonilem dzis i dowiedzialem sie ze 400m jest zamkniete do remontu.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

Nie wiem czy ten post jest skierowany do mnie czy Marekj? jezeli chodzi o mnie to mieszkam daleko od Bochni.
abersfelderami
Posty: 1267
Rejestracja: niedziela, 18 grudnia 2011, 09:07
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: abersfelderami »

abersfelderami pisze:Nie wiem czy ten post jest skierowany do mnie czy Marekj? jezeli chodzi o mnie to mieszkam daleko od Bochni.
PS: dopiero teraz zauwazylem, ze post byl wyraznie skierowany do Marekj.
jkp44jkp
Posty: 408
Rejestracja: piątek, 11 października 2019, 05:53
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jkp44jkp »

Tak. To nie bylo do pana.
ODPOWIEDZ